Bezpieczny dom – montaż monitoringu, alarmów i domofonów

Jak już wspominaliśmy w artykule Monitoring cyfrowy – co potrafi poza rejestrowaniem obrazu? technika pozwala nam na instalowanie urządzeń monitorujących, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie i kontrolować, nawet będąc za granicą, co dzieje się w naszej przestrzeni domowej.

Montaż monitoringu w domach jednorodzinnych staje się z dnia na dzień popularniejszy. Dzięki coraz to bardziej nowoczesnej i zróżnicowanej ofercie rynkowej od producentów kamer właściciele domów mogą dobrać zabezpieczenia majątku według indywidualnych upodobań. Zanim Ty zdecydujesz się na montaż monitoringu w swoim domu, sprawdź jakie aspekty musisz przemyśleć i na co zwrócić uwagę podczas wyboru systemu bezpieczeństwa.

Monitoring w domu – najważniejsze informacje

Na montaż kamer składa się z instalacja kamery IP oraz rejestratora, przewodu transmisyjnego i zasilającego, zasilacza, dysku (do przechowywania danych) i modulatora (jest to urządzenie do obserwacji wizji bez konieczności jej nagrywania). Dzięki rejestratorowi możesz przechowywać obraz nawet około miesiąca.

Najnowsze systemy monitoringu kamer pozwalają na obserwacje domu zdalnie. Za pomocą dedykowanej aplikacji na telefon, możesz oglądać swój dom oraz ogród z każdego miejsca, w którym będziesz się znajdował- wyjazd na wakacje lub pozostawienie dzieci w domu na chwilę nie będą już wywoływać u Ciebie stresu.

Montaż monitoringu w domu lub w mieszkaniu, to spory wydatek, ale dzięki temu zakupowi zyskujesz poczucie bezpieczeństwa oraz komfort. Dzięki kamerom w swoim domu zwiększasz bezpieczeństwo w swojej okolicy. Ryzyko włamania do posesji objętych monitoringiem zdecydowanie spada. System monitoringu sprawi, że Ty i Twoje sąsiedztwo będziecie się czuć w pełni bezpieczni.

Montaż monitoringu – gdzie umiejscowić kamery?

Kamery zewnętrzne montuje się m.in. w pobliżu drzwi wejściowych, bram wjazdowych, garaży czy wysokich drzew, a także na terenie posesji (zwłaszcza, jeśli masz spory ogród). Trzeba więc wybrać miejsca z dobrą widocznością – takie, z których będzie widać całą lub chociaż większą część terenu. Obrazu nie powinny zasłaniać budynki, drzewa czy inne obiekty.

We wnętrzach kamery dobrze jest zamontować w strategicznych miejscach i takich, które są dla Ciebie ważne. Może to być kamera przy drzwiach i w korytarzu czy przedpokoju, kamera w pokoju dziecięcym, w okolicach wejścia do piwnicy w poszczególnych pokojach czy przy schodach.

Wybór kamer monitoringu – na co zwrócić uwagę

Przed zakupem i montażem monitoringu, weź pod uwagę kilka istotnych czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście budżet jakim dysponujesz– im będzie większy tym jakość sprzętu i bezpieczeństwa będzie wyższa. Zastanów się również nad rodzajem kamer jakie chcesz zamontować w swoim domu. Ich parametry takie jak: jakość, zasięg, rozdzielczość, szybkość działania, sposób i czas archiwizacji danych oraz kompresja materiałów warunkują cenę- im więcej funkcji posiada, tym cena monitoringu i jego montażu będzie wyższa.

Wybierając kamerę zwróć uwagę na jej zastosowanie i gdzie może być zamontowana.  We wnętrzach możesz postawić np. na dyskretne kamery kopułowe, a na zewnątrz na solidne i wytrzymałe kamery tubowe, odporne na czynniki atmosferyczne.

Systemy alarmowe – kolejne zabezpieczenie Twojego domu

Jeśli system monitoringu to dla Ciebie za mało i chciałbyś jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich zabezpiecz swój dom alarmem. System alarmowy składa się z zespołu połączonych ze sobą narzędzi – czujników, sygnalizatorów, kamer – sterowanych przy pomocy centrali alarmowej. Urządzenie to odbiera wszystkie sygnały, pochodzące z elementów instalacji, przetwarza je i interpretuje, aby rozpoznać zagrożenie. W razie potrzeby centrala alarmowa uruchamia procedury bezpieczeństwa – włącza alarm i powiadamia domowników o niebezpieczeństwie. Jeżeli dom ochraniany jest przez profesjonalną firmę, centrala może wysłać sygnał również do jej siedziby – wówczas na miejscu pojawi się odpowiedni patrol.

Domofon- najmniejsze urządzenie dające poczucie bezpieczeństwa

Systemy domofonowe są podstawowym elementem wyposażenia nowoczesnego obiektu, ale także coraz częściej można  się z nimi spotkać w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Dzięki nauce i technologii zmierzającej cały czas naprzód, klasyczne domofony zostały wzbogacone o podgląd video- dzięki temu unowocześnieniu już nigdy nie wpuścisz do swojego domu nieproszonego gościa. Zanim wybierzesz sprzęt spełniający Twoje wymagania, pracownicy firmy IMPULS, oferującej montaż systemów alarmowych, przeprowadzą z Tobą audyt posesji, udzielą szczegółowych informacji i wybiorą trafne rozwiązanie, które zapewni pełne poczucie bezpieczeństwa.

Informacje techniczne ze strony: https://impuls.com.pl

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię