Czego możesz się spodziewać na studiach poświęconych doradztwu inwestycyjnemu?

Doradca inwestycyjny jest niezbędnym i cenionym pracownikiem w wielu organizacjach, m.in. w towarzystwach funduszy inwestycyjnych, w domach maklerskich, bankach i innych instytucjach związanych z rynkiem finansowym. Przedstawiciele tej profesji mogą liczyć na atrakcyjne zarobki i prestiż. Jest to wymagająca praca dla osób odpornych na stres, cechujących się wysoko rozwiniętymi kompetencjami społecznymi oraz posiadających szeroką wiedzę na temat zjawisk ekonomicznych.

Studia Analiza finansowa i doradztwo inwestycyjne przygotowują do egzaminu KNF

Warunkiem koniecznym do wykonywania zawodu doradcy inwestycyjnego jest zdanie egzaminu przygotowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) – jego międzynarodowy odpowiednik to Chartered Financial Analyst (CFA). Czy studia doradztwo inwestycyjne dobrze przygotowują studentów do egzaminu KNF? Certyfikację co roku uzyskuje wąska grupa najlepiej przygotowanych kandydatów, którzy posiadają szeroką wiedzę z zakresu m.in.:

 • prawa, rynków finansowych,
 • rachunkowości,
 • matematyki,
 • analizy finansowej,
 • strategii inwestycyjnych,
 • statystyki,
 • ekonomii i interpretacji zjawisk ekonomicznych,
 • zarządzania portfelem.

Studia doradztwo inwestycyjne są szansą na uporządkowanie i pogłębienie niezbędnej wiedzy oraz umiejętności. Pomoc doświadczonych wykładowców i praktyków biznesu odgrywa dużą rolę w odpowiednim przygotowaniu do uzyskania certyfikatu KNF oraz pełnienia przyszłych obowiązków doradcy finansowego.

Studia doradztwo inwestycyjne – umiejętność pogłębionej analizy zjawisk ekonomicznych

Doradca finansowy jest odpowiedzialny za wycenę papierów wartościowych, zarządzanie portfelem klienta oraz doradztwo w zakresie inwestycji kapitałowych. Studia Analiza rynków finansowych i doradztwo inwestycyjne rozwijają umiejętności:

 • oceny otoczenia rynku kapitałowego (mikro i makroekonomia),
 • najlepszego doboru stylów i metod zarządzania funduszami inwestycyjnymi,
 • analizy fundamentalnej i technicznej spółek,
 • analizy portfelowej.

Wiedza przekazywana w toku studiów jest konieczna dla zrozumienia zagadnień rynku finansowego. Studia doradztwo inwestycyjne uczą pogłębionej analizy zjawisk ekonomicznych, dzięki której doradca inwestycyjny jest w stanie skonstruować indywidualną dla danego klienta strategię finansową.

Studia Analiza rynków finansowych i doradztwo inwestycyjne na KSB UEK

W Krakowskiej Szkole Biznesu kadrę dydaktyczną stanowią czołowi naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Kierunek studiów Analiza rynków finansowych i doradztwo inwestycyjne przygotowuje studentów do podjęcia pracy w zawodach związanych z inwestowaniem na rynku kapitałowym, takich jak analityk finansowy, doradca inwestycyjny, makler papierów wartościowych, agent firmy inwestycyjnej oraz agent funduszy inwestycyjnych. To dobra propozycja także dla wszystkich osób, które chcą wiedzieć więcej o inwestowaniu i rynku finansowym, np. kierowników spółek, pracowników działów finansowych, prywatnych inwestorów.

Studia podyplomowe pogłębiają wiedzę z zakresu matematyki finansowej i ekonometrii, a także pomagają zrozumieć aktualne zjawiska ekonomiczne (również w skali globalnej). Dzięki nim dowiesz się, jak efektywnie zarządzać portfelem finansowym klienta oraz jakie dobierać strategie inwestycyjne. Ponadto studia Analiza rynków finansowych i doradztwo inwestycyjne to okazja do nawiązania relacji biznesowych z przedstawicielami branży finansowej. KSB UEK dba o networking swoich studentów także po opuszczeniu murów uczelni, dzięki możliwości zrzeszania się w Klubie Absolwentów KSB UEK.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię