Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie online?

W ofercie towarzystw znajdują się różne kategorie ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Pozwalają one chronić to, co najcenniejsze – życie, zdrowie, ale i majątek, który gromadzisz często całymi latami. W UNIQA istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia online. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z oferty właśnie w taki sposób?

Kupuj online – szybko i bez wychodzenia z domu

Nie musisz umawiać się z agentem ubezpieczeniowym i rezerwować czasu na wizytę w stacjonarnej siedzibie UNIQA, by zapoznać się z ofertą, wyliczyć składkę oraz zawrzeć umowę. Wszystko to zrobisz bez wychodzenia z domu, całkowicie zdalnie.

Nie musisz mieć szerokiej wiedzy na temat ubezpieczeń. Wszystkie propozycje są szczegółowo opisane na naszej stronie internetowej. Wybierając jedną z nich, możesz obliczyć wysokość składki przypisanej do Twojej indywidualnej polisy. Konfiguruj z nami ofertę, by idealnie odpowiadała ona Twoim oczekiwaniom, a następnie potwierdź wszystkie dane na umowie i zapłać za ochronę przelewem. To komfortowy sposób zakupu ubezpieczenia.

Niektóre ubezpieczenia możesz nabyć w ciągu zaledwie kilku minut, a ochrona z tytułu zawartej polisy będzie obowiązywała już w kilka godzin po dokonaniu transakcji, jak w przypadku ubezpieczenia turystycznego w UNIQA.

W tych przypadkach, gdzie jest konieczność rozmowy z ubezpieczycielem, możesz zamówić z nim kontakt na UNIQA i oddzwoni on do Ciebie w możliwie jak najkrótszym czasie, dzięki czemu z pierwszej ręki zyskasz informacje na temat naszej oferty. Taki kontakt dotyczy z pewnością grupy ubezpieczeń na życie i zdrowie.

Źródło oszczędności

Decydując się na wybór ubezpieczenia online, np. OC lub AC czy też pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych, możesz sporo zaoszczędzić. W UNIQA z tytułu zawierania polis przez internet dla swojego samochodu korzystasz z 15-procentowej zniżki. Zamiast pełną wyliczoną składkę ubezpieczeniową zapłacisz o 15 proc. mniej, co jest dużą oszczędnością, zwłaszcza jeśli ubezpieczasz np. drogi samochód czy dom.

Ratunek dla zapominalskich

W przypadku ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych musi być zachowana ciągłość ochrony. Jeśli w dniu wygaśnięcia poprzedniego ubezpieczenia OC zorientujesz się, że nie zawarłeś kolejnej polisy, a chcesz uniknąć wysokich kar nakładanych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, możesz skorzystać z ubezpieczenia online i obliczyć składkę, wskazać datę rozpoczęcia okresu obowiązywania umowy, a także zapłacić przez internet. Twój samochód zostanie ubezpieczony, a Ty unikniesz dodatkowych opłat.

Ubezpieczenia online to jednocześnie bardzo dobre rozwiązanie, jeśli masz nagły wyjazd za granicę i chcesz sobie czy współtowarzyszom podróży zapewnić stosowną polisę. Czasem w godzinach popołudniowych nie będziesz mieć już możliwości podpisania umowy ubezpieczeniowej u agenta tak jak w dni wolne od pracy – w soboty, niedziele i święta. Jednak ubezpieczenia turystyczne online w UNIQA uratują Cię i w takiej sytuacji. Zawrzesz polisę na wyjazd turystyczny w pełni online.

Jak skorzystać z oferty ubezpieczeń online?

Nie musisz być specjalistą w kategorii ubezpieczeniowej, aby szybko i skutecznie wybrać ochronę, która jest Ci w danej chwili potrzebna, skonfigurować ofertę, podać wymagane dane dotyczące wyliczenia składki i zawrzeć umowę. Na koniec pozostaje Ci wybór trybu płatności – jednorazowo czy ratalnie, np. jak w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych OC.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię