Flagi reklamowe – idealna forma reklamy Twojej firmy!

Jeśli szukasz sposobu na reklamę dla swojej firmy, mamy dla Ciebie idealny pomysł. Proponujemy Ci wykorzystanie flag reklamowych z nadrukiem. Flaga zostanie stworzona zgodnie z Twoim pomysłem. Jest to najlepszy sposób promowania Twojej firmy w efektywny sposób. Ponadto, jest to idealny sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Flagi reklamowe są stosunkowo niedrogie, a za to bardzo użyteczne i mobilne. Możemy zmieniać ich położenie. Jest to natomiast bardzo duża powierzchnia reklamowa.

Czym są flagi reklamowe?

Są to płachty materiałowe rozpostarte na specjalnie do tego przystosowanych masztach. Ich największym atutem jest duża mobilność, którą osiągają dzięki lekkiej konstrukcji i prostej budowie. Flagi reklamowe można postawić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wszystko zależy od tego, do czego będziemy je wykorzystywać i jaki efekt chcemy osiągnąć.

Ich ogromnym atutem jest mobilność i możliwość przenoszenia ich z miejsca na miejsce w zależności od aktualnych potrzeb. Dzięki temu Twoje reklama może być zawsze tam, gdzie jest duży ruch, skupisko ludzi lub popularne wydarzenie. Nie musisz się wiązać z jednym miejscem. Twoja reklama w postaci flagi firmowej może być co chwilę w innym miejscu. Jest to ważne, ponieważ nie musisz podejmować decyzji, gdzie Twoja reklama będzie widnieć przez dłuższy czas. Możesz łatwo zmieniać raz podjętą decyzję.

Istnieją różne typy podstawek wykorzystywanych do flag reklamowych. Możemy je ustawić na powierzchni twardej lub miękkiej (na przykład na piasku lub trawie). Istnieje też możliwość zamontowania flag na ścianach budynku. Maszt może posłużyć nam przez wiele lat, możemy tylko zmieniać flagi na nowe. Warto w niego zainwestować. Jeśli kupimy porządny maszt, z pewnością będzie nam służył przez długi czas. Najlepsze maszty to takie, które będą odporne na korozję i łatwe w czyszczeniu. Dodatkowo, ważna jest ich trwałość. Przy silnym wietrze maszt ulega intensywnemu wyginaniu na wszystkie strony. Porządny i trwały maszt musi więc być elastyczny. Jeżeli maszt będzie słabej jakości, to wiatr łatwo go złamie i tym samym zniszczeniu może ulec nasza flaga.

Pamiętajmy, aby wybrać odpowiedniej jakości materiał. Jeśli flaga będzie poddana działaniu warunków atmosferycznych, łatwo może ulec zniszczeniu lub straci swój pierwotny kolor i logo firmy. Należy wybrać materiał możliwie jak najbardziej odporny na opady deszczu, śniegu i zmiany temperatur. Materiał musi być też mocny, aby flaga nie uległa rozdarciu podczas silnego wiatru.

Jeżeli ustawimy nasze flagi reklamowe na zewnątrz, to mamy pewność, że materiał będzie wydawał dźwięki pod wpływem wiatru i dzięki temu będzie przyciągać wzrok osób przechodzących obok. Jest to doskonały sposób na zwrócenie uwagi przechodniów.

Flagi reklamowe to jedno z najbardziej popularnych narzędzi marketingowych. Są o wiele bardziej widoczne i powierzchniowo zdecydowanie większe niż banery i plakaty. Są uniwersalnym sposobem na reklamę swoich produktów lub usług. Można je wykorzystać na wiele sposobów i w krótkim czasie cieszyć się wzrostem popularności swojej firmy. Co ważne, flagi firmowe są bardzo łatwe w montażu. Można dokonać złożenia i rozłożenia samodzielnie, bez niczyjej pomocy. Nie wymagają też poświęcenia tej czynności dużej ilości czasu.

Rodzaje flag reklamowych:

  • flagi standardowe (skrzydło lub żagiel)
  • flagi prostokątne
  • flagi typu łezka
winders-flagi-reklamowe

Materiał i wykonanie flagi reklamowej

Istotny będzie nie tylko sam projekt graficzny, napis, kolorystyka i wykonanie. Bardzo ważny jest dobór materiału i odpowiednia technologia wydruku. Jeżeli chcemy, aby nasza flaga była atrakcyjna, warto postawić na najwyższą jakość. Dobra tkanina zapewni odporność na uszkodzenia i uchroni Twoją grafikę przed blaknięciem. Nie będziesz się musiał obawiać, że po kilku dniach złej pogody flaga będzie do wyrzucenia. To istotne w przypadku gdy chcesz swojej flagi używać przez dłuższy czas.

Wiele zależy od technologii wydruku. Nowoczesne metody pozwalają na tworzenie wyjątkowo trwałych druków, które będą odporne na złe warunki atmosferyczne, a także zmywanie i ścieranie. Druk nie powinien się łamać ani kruszyć. Nie będziemy się musieli obawiać zmycia. Taką dobrej jakości flagę można nawet prać w pralce i nadal będzie wyglądała atrakcyjnie. Wystarczy użyć do prania zwykłych detergentów.

Gdzie zastosować flagę reklamową?

Flagi reklamowe mają liczne zastosowanie. Najczęściej wykorzystywane są w różnych kampaniach reklamowych, zarówno outdoorowych, jak i indoorowych. W zależności koncepcji będą służyć promowaniu całej firmy lub tylko konkretnej marki lub linii produktów czy też konkretnych usług oferowanych przez daną firmę. Często firma stawia na przykład na nową linię produktów, aby dotrzeć z nią do większej liczby klientów.

Flagi firmowe można wykorzystywać wielokrotnie. Z reguły nie służą tylko podczas jednego wydarzenia. Z racji ich łatwej budowy bez problemu można je zabrać na różne imprezy plenerowe. Dzięki temu możemy być zawsze tam gdzie dzieje się coś ciekawego i gdzie naszym zdaniem warto się pokazać i zareklamować. Nie musimy decydować się na jedną przestrzeń reklamową. Możemy dotrzeć to o wiele większej liczby odbiorców i to w bardzo krótkim czasie. Przyniesie nam to dużą popularność i wzrost zainteresowania naszymi produktami lub usługami. Flagi są bardzo skuteczną formą reklamy.

Popularność flag wynika z ich łatwego przyciągania wzroku. Obok zwykłego baneru jesteśmy w stanie przejść obojętnie, nawet go nie zauważając. Natomiast flagi firmowe hałasują nawet przy niewielkich powiewach wiatru i dzięki temu zwracają uwagę wszystkich przechodniów. Ponadto, flaga jest mobilna i możemy ją dowolnie przestawiać w różne miejsca, w zależności od potrzeb. Flagi często ustawiane są w galeriach handlowych. W lecie z powodzeniem możemy zmienić lokalizację swojej flagi i umieścić ją w miejscu, gdzie przebywa wiele osób. Może to być na przykład plaża, park lub plac zabaw.

Warto też wstawiać swoje flagi reklamowe na różne imprezy masowe, targi i konferencje. Zwłaszcza jeśli są one w jakikolwiek sposób powiązane z branżą, w której działamy. Tym bardziej zainwestujmy we flagę, jeśli mamy swoje stanowisko na targach. Jeżeli nie oznaczymy dobrze swojego miejsca, potencjalni klienci nas nie zauważą, ponieważ zginiemy w tłumie podobnych oferentów. Flaga pozwala na wyróżnienie się z tłumu i zaznaczenie swojej obecności. Flaga może też służyć jako swego rodzaju drogowskaz, który prowadzi do naszego stanowiska.

maszty-flagowe-winders

Flaga reklamowa sposobem na identyfikację firmy

Flagi reklamowe dają ogromny potencjał w docieraniu do potencjalnych klientów. Przede wszystkim pozwalają wyróżnić się z tłumu innych ofert. Już sama ich koncepcja jest dobrym pomysłem, a jeśli jeszcze dodamy do tego ciekawą grafikę, to sukces gwarantowany.

Pamiętajmy, że flaga rusza się pod wpływem wiatru. Ciężko z niej przeczytać dłuższy tekst. Warto więc ograniczyć się do zamieszczenia na niej logo firmy i ewentualnie krótkiego hasła reklamowego. Nasza reklama ma być przyjemna i łatwa w odbiorze. Czytanie długich tekstów w takiej formie na pewno nie będzie komfortowe. Flaga firmowa to bardzo dynamiczna forma reklamy. Jej przekaz musi być prosty i zwięzły. Ma na celu przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania.

Nie warto na fladze reklamowej zamieszczać szczegółowej oferty. Grafika ma być ciekawa i przyciągająca uwagę przechodniów. Projekt ma duże znaczenie w kwestii tego, czy dana osoba zapamięta konkretną flagę i reklamującą się na niej firmę.

Flagi z pewnością są skuteczną formą reklamy, ponieważ z łatwością przyciągają uwagę konsumentów. Ze względu na swoje gabaryty są widoczne z dużych odległości. Mają więc dużo większy zasięg niż plakaty. Prezentują się dużo lepiej niż billboardy reklamowe. Większość budynków w miastach jest obklejonych billboardami. Stały się one oklepane i wręcz irytujące. Większość osób nie zwraca na nie uwagi, a jeśli wzbudzają w nich jakieś emocje, to głównie te negatywne. Nie przykuwają one wzroku. Ciężko zaprojektować billboard, który w jakikolwiek sposób wyróżniałby się z tłumu innych. Ponadto nie można ich przenosić w różne miejsca.

Natomiast flagi reklamowe mogą dowolnie zmieniać swoje położenie. Stawiamy je tam, gdzie w danej chwili są nam potrzebne. Możemy je zabierać ze sobą w miejsca, w których chcemy być widoczni dla otoczenia. Z łatwością można przenosić je w miejsca, gdzie akurat jest duży ruch i przebywa sporo osób.

winders-flagi-reklamowe-z-nadrukiem

Gdzie zamówić flagę reklamową?

Warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, ponieważ jeśli już inwestujesz we flagę reklamową, to ważne, aby była ona skuteczna. Istotny będzie projekt. Firma Winders pomoże Ci wybrać odpowiednią grafikę i doradzi jakie rozwiązania są skuteczne. Dowiesz się jaka forma będzie najlepsza w przypadku Twojej firmy. Twoje pomysły bez problemu zostawą zrealizowane.

W projekcie ważne będzie to, aby zawrzeć trochę informacji, ale bez ich natłoku. Osoba, która zobaczy Twoją flagę musi się szybko dowiedzieć jaka firma się reklamuje i jakie usługi lub produkty oferuje. Musi to być krótka, zwięzła wiedza na temat Twojej działalności. Jeżeli przesadzisz z liczbą informacji, Twój przekaz będzie nieczytelny i tym samym stanie się zniechęcający.

Ogranicz się więc do kluczowych elementów. Najważniejsze będzie logo firmy i jej nazwa. Jeżeli jest coś charakterystycznego w Twojej ofercie, na przykład jakiś popularny produkt, to użyj go na swojej fladze. Zdarza się, że ludzie znają jakiś element Twojej działalności (na przykład z opowieści znajomych), ale nie identyfikują go z Twoją firmą. Warto ich uświadomić i tym samym wypromować swoją markę.

Jeżeli zależy Ci na umieszczeniu hasła reklamowego, musi ono być krótkie i łatwe do odczytania. Czytelność przekazywanych informacji będzie różna, w zależności od tego jaką flagę wybierzesz. Wiele zależy od konstrukcji. Korzystając z oferty firmy Winders, na pewno dowiesz się jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i celu jaki chcesz osiągnąć.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również