Folia bąbelkowa do pakowania – kiedy warto się w nią wyposażyć?

Folia bąbelkowa to bardzo wszechstronny materiał, z którego korzystamy częściej, niż mogłoby nam się wydawać. Jeżeli prowadzimy biuro lub sklep online, warto zaopatrzyć się w stałą dostawę wysokiej jakości produktu, który ułatwi nam wykonywanie naszych codziennych zadani. Przestrzeń firmowa to jednak nie jedyne miejsce, gdzie folia do pakowania znajdzie zastosowanie. Co jeszcze możemy z nią zrobić?

1. Folia bąbelkowa – przydatny dodatek w każdej firmie

2. Rodzaje folii bąbelkowej

3. Folia pęcherzykowa w codziennym zastosowaniu firmowym

4. Czy warto kupić folię bąbelkową do prywatnego użytku?

5. Na co uważać, jeżeli planujemy kupić folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa – przydatny dodatek w każdej firmie

Konieczność zabezpieczenia różnych cennych przedmiotów pojawia się nie tylko w przypadku ich transportu. Czasem musimy także je przechować lub uchronić przed zniszczeniem, na przykład w trakcie remontu. Folia bąbelkowa jest do tego idealnym narzędziem – jest prosta w użyciu, praktyczna i możemy z niej skorzystać wielokrotnie, co sprawia również, że to produkt bardzo ekonomiczny. W zależności od wymiaru, jedna rolka folii pęcherzykowej starczy nam na wiele tygodni, a czasem także miesięcy, gdy korzystamy z niej sporadycznie. Ze względu na swoje właściwości będzie to więc jeden z najważniejszych dodatków do każdego biura czy firmy wysyłkowej.

Rodzaje folii bąbelkowej

Choć zwykle o tym nie myślimy, w sprzedaży znajduje się kilka różnych rodzajów folii bąbelkowej. Najważniejszym kryterium podziału jest tutaj wielkość pojedynczego pęcherzyka. Do wyboru mamy więc opcje small, medium, large oraz extra large. Wersja small posiada najdrobniejsze pęcherzyki i zazwyczaj korzysta się z niej do owijania drobnych, delikatnych przedmiotów. Z kolei warianty large i extra large bardzo często służą jako wypełnienie do paczek. Rolki folii bąbelkowej w wydaniu medium są najpowszechniej użytkowane i to zapewne o nich myślimy, gdy to hasło pojawia nam się w głowie.

Folia pęcherzykowa w codziennym zastosowaniu firmowym

Na co dzień z folią bąbelkową najczęściej mają do czynienia firmy zajmujące się przesyłaniem i transportem różnych przedmiotów: sklepy online, hurtownie, indywidualni sprzedawcy czy też firmy kurierskie. Jeżeli mamy biuro, produkt ten również świetnie sprawdzi się jako ochrona dla delikatnych rzeczy, które chcemy przechować w bezpieczny sposób. Co ważne, folię możemy zakupić w różnych rozmiarach – począwszy od dużych beli o szerokości kilkudziesięciu centymetrów, aż po małe pasy nawijane na papierową rolkę. Dodatkowo w wielu miejscach znajdziemy również zwoje o różnej długości – zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu metrów bieżących – co dodatkowo ułatwia wybranie takiej ilości produktu, aby spełniał on nasze oczekiwania i potrzeby. To, ile dokładnie kosztuje folia bąbelkowa zależeć będzie przede wszystkim od rodzaju i wielkości rolki, na jaką się zdecydujemy.

Czy warto kupić folię bąbelkową do prywatnego użytku?

folia bąbelkowa do pakowania warszawa

Poza zastosowaniem firmowym folię pęcherzykową wykorzystamy również w wielu sytuacjach domowych. Najbardziej typową jest między innymi użycie folii do zabezpieczenia mebli, figurek czy lustra w czasie remontu lub innych prac, które mogłyby narazić te przedmioty na szwank. Folię do użytku domowego zakupimy bez problemu w każdym sklepie internetowym o profilu papierniczym, biurowym lub posiadającym w ofercie produkty do pakowania paczek. Dodatkowym plusem jest też to, że zwykle w wymienionych wyżej miejscach będziemy mogli zakupić pojedynczą rolkę – w przeciwieństwie do hurtowni, gdzie zazwyczaj wymagane jest zamówienie większej ilości sztuk.

Na co uważać, jeżeli planujemy kupić folię bąbelkową?

Jeżeli potrzebujemy folii pęcherzykowej do pracy lub domu, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy określić, jest wielkość bąbelków, jaka będzie odpowiednia dla naszych potrzeb. Jeżeli nie planujemy pakować nic bardzo małego ani też używać produktu jako wypełnienia, najlepszą opcją zwykle będzie folia w wersji medium. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że cena folii bąbelkowej będzie nam wskazywać na to, jakiej jakości jest dany produkt. Bardzo tanie folie mogą być niedostatecznie mocne lub niedostatecznie wypełnione powietrzem, przez co korzystanie z nich będzie frustrujące i często nieskuteczne. Dlatego, jeżeli zależy nam na maksymalnej jakości, lepiej zdecydować się na produkt o nieco wyższej cenie, ale również adekwatnej jakości. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy chcemy użyć folii do cięższych lub dużych przedmiotów, jak rzeźby, lustro czy meble.

Folia bąbelkowa to bardzo praktyczny produkt, który znajduje zastosowanie zarówno w przestrzeni firmowej, jak i domowej. Jeżeli często potrzebujemy pakować lub osłaniać różne rzeczy, zawsze warto mieć rolkę folii pod ręką. Aby pracowało nam się z nią dobrze (a sam produkt spełniał swoje zadanie), zdecydowanie warto zwrócić uwagę na to, jakiej jakości jest kupowana przez nas folia bąbelkowa. Dzięki temu nie przepłacimy, ale z drugiej strony będziemy też mieć materiał, z którym da się pracować bez frustracji i zawodu.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię