Jak dobrać biżuterię do stylizacji?

Zastanawiasz się jak wzbogacić swoją stylizację? Świetnym rozwiązaniem będzie biżuteria. W poniższym wpisie znajdziesz informacje o tym: jakie modele biżuterii są najbardziej popularne, jak o nie dbać oraz gdzie kupić eleganckie kolczyki na specjalne okazje np. wesele, bal, randkę. 

Najbardziej popularne modele biżuterii

Decydując się na zakup biżuterii warto zastanowić się, czy będziesz wybierać pojedynczy element, czy komplet. Rodzaje biżuterii, jakie rozróżniamy to:

 • Kolczyki
 • Klipsy
 • Bransoletki
 • Naszyjniki
 • Pierścionki
 • Wisiorki
 • Łańcuszki

Niezwykle popularna jest biżuteria z kryształami Swarovskiego. Decydując się na zakup na prezent warto wybrać biżuterię w ozdobnym opakowaniu. Na stronach często znajdują się również specjalne zakładki z zestawami na podarunek. Ułatwi to z pewnością wybór.

Przykładowe modele znajdziecie na stronie: https://arande.pl/store/Kolczyki

Jak dbać o biżuterię?

 Aby utrzymać biżuterię w dobrej kondycji należy pamiętać o przestrzeganiu kilku kluczowych zasad.

 1. Należy chronić biżuterię przed uszkodzeniem mechanicznym tj. porysowanie, załamanie splotu łańcuszków, pogięcie delikatnych elementów. Dlatego warto ściągać biżuterię podczas snu oraz pracy. Jest to konieczne w biżuterii tzw. „dmuchanej”, pustej w środku, jak również modelach o sztywnym splocie jak taśmy oraz żmijki.  
 2. Nie należy umieszczać na biżuterii perfumów, kremów oraz detergentów. Skutkiem może być uszkodzenie chemiczne.
 3. Zdejmij biżuterię przed aktywnością fizyczną. Może to być wizyta na siłowni, bieganie, czy intensywny trening w domu. W trakcie ćwiczeń można niezwykle łatwo zerwać wisiorek, łańcuszek, czy zahaczyć i przerwać bransoletkę. Nie warto nosić również pierścionka, gdy wykonuje się ciężkie prace, bo może się on wygiąć i zniszczyć. Dodatkowo jest to o wiele bardziej wygodne rozwiązanie. W niektórych przypadkach noszenie pierścionka może być nawet niebezpieczne dla zdrowia.
 4. Unikaj kontaktu z wodą- przez częsty kontakt z wodą można uszkodzić zawarte w biżuterii składniki. Skutkiem może być zmiana wyglądu biżuterii np. zmniejszenie się połysku lub nieestetyczne przebarwienia. Dlatego tak ważne, aby ściągać biżuterię, która może się zamoczyć np. przed myciem rąk czy kąpielą. 

Jak czyścić biżuterię?

Jeżeli już zajdzie taka potrzeba należy pamiętać o profesjonalnym czyszczeniu biżuterii. Każdy z rodzajów prędzej, czy później wymaga małej renowacji. Przykładowo srebro próby 925 oksyduje – czyli staje się matowe i traci blask. Do czyszczenia warto używać profesjonalnych środków czyszczących, również tych do polerowania biżuterii. Należy wymyć powierzchnię biżuterii bardzo łagodnym mydłem, namoczyć wodą i osuszyć. Następnie po tym nadchodzi czas na kąpiel w dedykowanym roztworze. W przypadku srebra nalot znika w kilka sekund. Podczas czyszczenia należy uważać na wszystkie kamienie. Jeżeli nie ma się pewności jak wyczyścić biżuterię, warto zlecić to profesjonalistom lub skonsultować się ze złotnikiem.

Gdzie kupić eleganckie kolczyki?

Elegancki kolczyki na wiele okazji można znaleźć w internetowym sklepie Arande.pl Znajduje się w niej ręcznie tworzona biżuteria artystyczna z kryształami Swarovski. W ofercie znajdują się srebrne kolekcje z kamieniami, perłami, a nawet koralem.

Arande jest firmą rodzinną z ponad 20-letnią tradycją w branży jubilerskiej. To gwarancja fachowej obsługi, doradztwa na każdym etapie zamówienia, jak również wykonania zamówienia z indywidualnego projektu klienta. Od 15 lat firma działa pod marką Arande. Wśród klientów firmy znajdują się takie marki jak: Piadoso czy Harmonia. 

Jak Wy dbacie o swoją biżuterię?

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię