Producent reklamy — kim jest i jakie usługi może zaoferować Twojej firmie?

W codziennym życiu bardzo często usłyszeć lub zobaczyć możemy hasło „producent reklam”, jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co tak naprawdę ono oznacza? Czy producent reklam zajmuje się tym samym, czym agencje marketingowe? W dzisiejszym artykule dowiesz się, na czym dokładnie polega praca producentów reklam i jakie usługi najczęściej świadczą dla firm.

Kim jest producent reklam?

Producent reklam to, jak sama nazwa mówi, osoba, która produkuje pewne materiały reklamowe. Od agencji marketingowej różni się tym, że agencja koordynuje kampanie reklamowe i ustala przebieg wcielania ich w życie, a producenci reklam tworzą materiały reklamowe na zlecenie tychże agencji. Do takich materiałów zaliczyć można m.in.:

  • kasetony reklamowe,
  • tablice reklamowe,
  • reklamy świetlne,
  • reklamy na elewacji budynku,
  • naklejki, wizytówki, plakaty i ulotki i wiele innych.

Wiele firm przy produkcji reklamy zewnętrznej decyduje się na utworzenie profesjonalnego studio i zatrudnienie grafików, którzy zaprojektują zarówno reklamę świetlną, jak i proste banery czy plakaty. Odpowiednio wykształcone osoby, które cechuje wieloletnie doświadczenie, będą w stanie stworzyć projekt, który jednocześnie zainteresuje i zachęci odbiorcę do podjęcia kontaktu.

Oferta producenta reklam

W ofercie producentów reklam znaleźć możemy wiele rodzajów reklam, zarówno tych wielkoformatowych, jak i małych, do których zaliczymy m.in. ulotki lub naklejki. Jakie wyróżniamy rodzaje reklam i czym cechują się poszczególne z nich?

#1 Banery i billboardy reklamowe

Te formy reklamy zewnętrznej spotkać możemy na każdym kroku — podczas spaceru, czy drogi do pracy lub szkoły. Dzięki wielkiemu formatowi i ciekawie wykonanej grafice reklama przyciąga oko zarówno przechodniów, jak i kierowców pojazdów. Banery i billboardy zazwyczaj wykonane są z tworzyw sztucznych o wysokiej jakości, dzięki czemu są one odporne na wszelkie warunki atmosferyczne i rzadko ulegają zniszczeniu wskutek niepogody.

billboard reklamowy

Szeroką ofertę materiałów reklamowych znajdziesz przeglądając stronę internetową firmy Sigma

#2 Ścianki wystawiennicze i reklamowe

To forma reklamy, którą najczęściej ujrzymy na wszelkiego rodzaju wystawach, konferencjach czy spotkaniach biznesowych. Montowana na stelażu zazwyczaj ma za zadanie przedstawić najważniejsze produkty i kluczowe zalety przedsiębiorstwa.

#3 Reklama w witrynie

Taką reklamę zobaczymy na drzwiach lub oknach przedsiębiorstwa i zazwyczaj przedstawia ona informacje o firmie, lub grafikę związaną z przedsiębiorstwem, wykonaną na folii PCV lub mlecznej folii, która dodatkowo może stanowić osłonę od zewnątrz. Taka reklama przykuje zarówno uwagę klienta, który odwiedzi siedzibę firmy, jak i przechodniów.

#4 Małe reklamy i materiały reklamowe

Do tego rodzaju reklam zaliczymy przede wszystkim tzw. potykacze (ekspozytory), które często ujrzymy przed lokalami gastronomicznymi i zazwyczaj przedstawiają one menu. Małe reklamy to także wszelkie plakaty, naklejki, wizytówki i katalogi, które przedstawiają grafiki związane z przedsiębiorstwem, a ich produkcja zazwyczaj ma charakter hurtowy.

plakaty reklamowe

#5 Reklama na odzieży i gadżety reklamowe

Produkty reklamowe to także odzież i gadżety związane z firmą, które najczęściej przedstawiają ciekawą grafikę lub dane kontaktowe do firmy. Poza koszulkami i kubkami klient może wykonać na zamówienie długopisy z dowolnym napisem, breloki czy magnesy.

#6 Reklama na samochodzie

W dzisiejszych czasach chyba każdy producent reklamy zewnętrznej otrzymał zlecenie na wyprodukowanie reklam w formie naklejek na samochód. Nie ulega wątpliwości, że samochody spotkamy na terenie całej Polski i świata, a podczas stania w korku możemy zwrócić uwagę klienta ciekawym sloganem lub grafiką związanymi z firmą.

#7 Reklama świetlna LED

Reklama świetlna to kolejna reklama zewnętrzna, którą spotkamy na całym świecie, praktycznie w każdym mieście. Nawet zwyczajne napisy reklamowe, dzięki dodatkowemu podświetleniu kontrastowymi, nasyconymi kolorami, mogą przykuć uwagę odbiorców. Wyróżniamy wiele rodzajów reklam świetlnych, a do najpopularniejszych zaliczamy:

Kasetony reklamowe

Kaseton reklamowy LED najczęściej spotkamy na budynkach sklepów i usługodawców i zazwyczaj przedstawia on logo świetlne danej usługi, choć reklamowe kasetony można wykorzystać także wewnątrz budynków na płytach kompozytowych DiBond. Każdy producent kasetonów reklamowych przyzna, że zastosowanie frezowanego DiBondu zapewnia trwałość i dobrą jakość reklamy przez długie lata. W ofercie firm znaleźć można również kaseton dwustronny, który najczęściej montowany jest prostopadle do budynku tak, aby przechodzień mógł ujrzeć logo firmy podczas nadchodzenia z każdej strony.

kaseton świetlny, kaseton LED

Citylighty

To kolejny rodzaj reklamy świetlnej, który spotkamy w całej Polsce i na świecie. Agencje reklamowe zazwyczaj montują citylighty w przeróżnych, często niepozornych miejscach w mieście, jednak mających związek z reklamowaną firmą. Najczęściej tę formę reklam świetlnych ujrzymy przy chodniku, którym każdego dnia uczęszcza wiele osób.

Pylon reklamowy

Ten wariant reklamy świetlnej zazwyczaj ujrzymy przed siedzibami firm i informuje on o usługach, które oferowane są klientom. Taka reklama najczęściej jest „zamykana” w ramie aluminiowej, a ukryty wewnątrz panel led podświetla całą grafikę zazwyczaj wykonaną na przezroczystej plexi.

Litery 3D podświetlane

Litery przestrzenne (inaczej litery blokowe) to ciekawy rodzaj reklamy, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Najczęściej litery 3D wykonywane są ze styroduru, a wewnątrz nich ukrywane jest podświetlenie LED, które gwarantuje spektakularny efekt i zapada w pamięć. Użycie dość łatwo pozyskiwanego styroduru przełoży się na atrakcyjną cenę produkcji napisu. Taką reklamę ujrzymy zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Oczywiście w ofercie firm znajdziemy także montaż liter przestrzennych bez podświetlenia, które również mocno przykują uwagę klientów.

Jak wybrać reklamę świetlną?

Każdy producent reklamy świetlnej przyzna, że podświetlane kasetony reklamowe i inne reklamy z wykorzystaniem światła zdecydowanie częściej zauważane są przez klienta niż te bez podświetlenia. Przy wyborze reklamy należy pamiętać, aby nawiązywała ona do firmy i jej usług oraz aby zawierała w sobie kolory, które będą kojarzyć się z przedsiębiorstwem.

Co wpływa na cenę usług producenta reklam?

Cena materiałów reklamowych zazwyczaj uzależniona jest od stopnia skomplikowania grafik; wielkości wybranych materiałów; miejsca, w którym odbędzie się montaż reklam i ilości wybranych materiałów reklamowych. Oczywiście niektóre firmy mogą doliczyć opłaty za transport czy zastosowanie specjalnie wzmocnionych konstrukcji reklam.

Podsumowanie

Producent reklam to osoba, która odpowiada zarówno za projekt, jak i proces produkcji wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych. W obecnych czasach aktywne reklamowanie firmy to podstawa do pozyskiwania nowych klientów i nawiązywania współprac. Warto skorzystać z usług producentów reklam, którzy, dzięki doświadczeniu, będą w stanie doradzić, jaka forma reklamy sprawdzi się najlepiej dla Twojego przedsiębiorstwa.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię