Rapidu Net | Opinie, Ceny, Zarabianie, Alternatywy

Udostępnianie plików jest jedną z najważniejszych ról Internetu. W tym celu powstało wiele serwisów, które pozwalają przechowywać pliki na serwerach i pobierać je z ogólnodostępnej bazy. Rapidu Net to znany serwis oferujący hosting dokumentów, obrazów i innych materiałów. Oprócz tego oferuje kilka programów zarobkowych, które przyciągają użytkowników premium. Czy Rapidu.net to dobre miejsce do zarabiania i dystrybucji plików? Przekonaj się, poznając sposób jego funkcjonowania i opinie internautów.

Rapidu Net – pobieranie i udostępnianie

Do pobierania plików z Rapidu niepotrzebne jest konto. Jeśli korzystasz z serwisu jednorazowo, możesz za darmo ściągnąć 1 plik na godzinę z prędkością 150 Kb/s bez rejestracji. Ograniczenie prędkości i liczby pobierań dotyczy także posiadaczy darmowego konta w serwisie. W tym wypadku maksymalna szybkość transferu wynosi 200 Kb/s. Zarówno gościom, jak i bezpłatnie zarejestrowanym użytkownikom wyświetlają się reklamy, a przed każdym pobieraniem trzeba odczekać 60 sekund.

Jeśli pobieranie zostanie przerwane z powodu słabej łączności, serwis wznowi je niezależnie od tego, czy jesteś zarejestrowany – nie musisz czekać od nowa. 

Ile kosztuje Rapidu Premium?

Konto premium zapewnia pobieranie bez żadnych ograniczeń i reklam. Odblokowana jest też wyszukiwarka Rapidu, dzięki której możesz znajdować pliki, do których nie masz linków. Cennik wygląda następująco:

rapidu net cennik
 • 3 dni – 6,99 zł
 • 15 dni – 15,99 zł
 • 30 dni – 24,99 zł
 • 60 dni – 43,99 zł
 • 90 dni – 62,99 zł.

Do dwóch ostatnich opcji dołączany jest voucher premium na 10 dni. Za każdy zakup przyznawane są punkty, które można wymienić na darmowe przedłużenie konta premium. Można także płacić za konto SMS-em, lecz ta opcja jest droższa (z wyjątkiem miesięcznego pakietu). Płatne konto nie wydaje się warte swej ceny – chyba że planujesz zarabiać na Rapidu, o czym opowiemy w dalszej części artykułu.

Jak działa upload plików?

Jeśli chcesz udostępniać pliki do pobrania, musisz się zarejestrować. Darmowe konto nie pozwoli Ci jednak utrzymać plików na serwerze przez długi czas. Jeżeli nikt ich nie pobiera przez 30 dni, zostają automatycznie skasowane. Tylko najpopularniejsze treści mają szansę przetrwać próbę czasu. Twoje pliki będą w pełni bezpieczne, jeśli zdecydujesz się na płatne konto. 

Wgrane pliki będą podzielone na zdjęcia i pozostałe materiały. Zarządzanie nimi jest wygodne – przypomina funkcjonalność zagranicznych serwisów oferujących hosting treści. Dodawanie plików także przebiega sprawnie, ponieważ jednocześnie można ich uploadować aż 20 (znajdujących się na dysku twardym), a limit rozmiaru pojedynczego pliku wynosi 20 GB. Serwis oferuje dodatkowe opcje – remote upload (wgrywanie plików z hiperłączy) oraz upload FTP (sprawdza się np. w przesyłaniu dużych plików).

Programy partnerskie Rapidu Net – czy można zarabiać na udostępnianiu plików?

rapidu net program partnerski

Opłacalność korzystania z Rapidu jest kwestią sporną. Serwis oferuje 3 plany programu partnerskiego, który pozwala użytkownikom zarabiać pieniądze. Działają one na zasadzie prowizji wypłacanej właścicielowi konta w zamian za pewne osiągnięcia. Użytkownik nie musi wykonywać aktywnej pracy – wystarczy, że będzie rozpowszechniał udostępniane przez siebie pliki lub zachęcał innych do wykupienia konta premium, np. na swoim blogu.

 1. Plan Download – za każde 1000 pobrań Twojego pliku otrzymasz określoną kwotę z zakresu 12-85 zł, w zależności od jego rozmiaru.
 2. Plan Premium – jeśli ktoś założy płatne konto z Twojego polecenia, dostaniesz prowizję w wysokości 25% jego wartości.
 3. Plan Mix – pozwala połączyć obydwa rodzaje zarabiania. Udział zarobków jest podzielony po 50% między plany Download i Premium.

Możliwość dorobienia niewielkiej kwoty jest kusząca dla wielu użytkowników. Trzeba jednak pamiętać, że koszt premium nie zawsze się zwróci. Wynik zależy od tego, jak popularne będą Twoje pliki i jak wiele uploadujesz w ciągu miesiąca. 

Rapidu Net opinie – rzeczywistość

Inną sprawą jest nieuczciwość serwisu. Wielu internautów skarży się na brak możliwości wypłacenia zgromadzonych na Rapidu środków. Do zlecenia wypłaty wymagana jest weryfikacja konta przez e-mail, który w wielu przypadkach w ogóle nie trafia do skrzynki. Kontakt za pomocą formularza jest bezskuteczny, a konta bywają usuwane bez wskazania powodu.

Dowody wypłat, które można znaleźć w Internecie, pochodzą sprzed kilku lat. Serwis prawdopodobnie stał się niewypłacalny i nie stanowi już realnego źródła zarobku. Jeśli więc chcesz korzystać z Rapidu.net, robisz to na własne ryzyko – najlepiej ograniczyć się do pobierania i udostępniania plików.

ZERO KONTAKTU ,nawet nie potrafił udzielić pomocy ten człek.

ja posiadam do wypłaty 296zł, ZERO WYPŁATY ZERO KONTAKTU, KONTO NIE ZOSTAŁO POZYTYWNIE ZWERYFIKOWANE.

Moje konto premium zostało wyłączone po JEDNYM dniu. Zgodnie z regulaminem napisałem reklamację po to tylko by się dowiedzieć, że mój adres e-mail został zablokowany przy ich filtr spamu. Zostałem po prostu okradziony.

Program Reseller – sprzedawanie voucherów

Można także ominąć system wypłat, biorąc udział w programie Reseller. Użytkownik staje się wtedy współpracownikiem serwisu – dystrybutorem kont premium. Na czym to polega? Kupujesz vouchery premium po obniżonej cenie, a następnie sprzedajesz je drożej, np. na Allegro. Rapidu obiecuje, że konta odsprzedasz z wysoką marżą, a im więcej kupujących uda Ci się pozyskać, tym taniej otrzymasz kolejne vouchery. Sprzedaż jest prosta – w ramach transakcji przekazujesz nabywcy kod, dzięki któremu uzyska dostęp do płatnego konta. 

W Internecie nie można znaleźć opinii osób, które uczestniczyły w programie Reseller. To, czy internauci chętnie kupią rozprowadzane przez Ciebie konta premium, budzi wątpliwości. Przeważająco negatywne komentarze na temat serwisu czynią go mało wiarygodnym, jeśli chodzi o zarabianie.

Alternatywy dla Rapidu Net

Serwisy oferujące zarobek poprzez udostępnianie plików (PPD – pay per download) szybko upadają lub okazują się oszustwem. Być może istnieje kilka wiarygodnych możliwości, lecz próżno szukać ich w morzu podejrzanych stron. Najlepiej poszukać innego sposobu na zarabianie w Internecie.

Jeśli szukasz po prostu witryny, na której mógłbyś za darmo przechowywać pliki i udostępniać je do pobrania, oto kilka popularnych opcji:

 • MediaFire
 • ZippyShare
 • MEGA.nz
 • MegaWrzuta.

Dzięki nim z łatwością umieścisz w chmurze duże ilości plików, nie ponosząc żadnych kosztów. Darmowe konto zawsze wiąże się z pewnymi ograniczeniami, lecz w tych serwisach masz pewność, że nie utracisz plików bez powodu.

Ostatnie Wpisy

Składasz PIT-37? Cztery rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Jak co roku, miliony Polaków są zobowiązane do złożenia deklaracji podatkowej. Najpopularniejszym rodzajem deklaracji jest oczywiście PIT-37. Na przestrzeni ostatnich lat urząd...

Etykiety samoprzylepne – dlaczego warto z nich korzystać?

Etykiety samoprzylepne są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkujące różnorodne towary. Stosowanie ich przynosi wiele korzyści. Nie tylko pozwalają na oznakowanie konkretnych produktów, lecz...

Jak długo trwa integracja systemów informatycznych w firmie? Kluczowa jest rola oprogramowania

Równoczesne wykorzystywanie w firmie wielu systemów sprawia olbrzymie problemy techniczne i organizacyjne, przekłada się również na znaczne obniżenie efektywności wykonywanych działań. Jest...

Na co zwrócić uwagę, wybierając kartę paliwową i dlaczego warto z niej korzystać?

Coraz więcej firm transportowych oraz właściciel samochodów firmowych korzysta z kart paliwowych, doceniając możliwość dokonywania uproszczonych rozliczeń oraz tańszego tankowania pojazdów. Jakie...

Oświetlenie biurowe a wydajność pracownika

Praca biurowa wiąże się ze spędzaniem dużej ilości czasu przed komputerem, często bez odpowiedniej dostępności do światła dziennego. Środowisko, w jakim przychodzi...

Przeczytaj również

2 Komentarze

 1. na wypłatę – max. 48 godziny od zlecenia wypłaty środków.
  od 2020-09-16, 07:57 Oczekuje na realizację…
  do dnia dzisiejszego nie otrzymałem jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię