Najlepsze szablony WordPress 2020 | TOP 10 Płatne i darmowe motywy

Szablony WordPress nieustannie przechodzą aktualizacje, aby w jak największym stopniu odpowiadać potrzebom użytkowników. Od szablonu zależy wygląd strony internetowej i jej funkcjonalność. W 2020 roku warto wziąć pod uwagę 10 z nich, które zdobyły uznanie początkujących i zaawansowanych webmasterów. Oto najciekawsze szablony stron internetowych – płatne i darmowe.

Płatne i darmowe szablony WordPress – którym zaufać?

Zanim przejrzysz najlepsze motywy WordPress, określ swoje potrzeby i budżet. Niektórych twórców stron internetowych interesują wyłącznie darmowe szablony WordPress dla firm. Ich zdaniem płatne motywy są zbyt kosztowne. Roczny koszt wynosi zwykle kilkadziesiąt dolarów, a dożywotni dostęp – nawet kilkaset dolarów.

Inni są gotowi zapłacić za dodatkowe funkcje, których nie znajdą w bezpłatnych szablonach. Oto najważniejsze zalety płatnych motywów WordPress:

  • dostęp do wsparcia technicznego
  • częste aktualizacje
  • rozbudowane opcje edycji
  • szeroka dokumentacja
  • możliwość załadowania wersji demo
  • duża unikalność projektów.

Darmowe motywy WordPress sprawdzą się w przypadku prostych stron internetowych, które nie generują dużych dochodów. W dalszej części artykułu poznasz różnorodne szablony WordPress – płatne i darmowe.

1. DIVI ($89/rok lub $249 za dożywotnią licencję)

Wielu projektantów stron internetowych uważa DIVI za najlepszy motyw WordPress. Korzysta z niego ponad 650 tysięcy zadowolonych użytkowników. Nielimitowana licencja pozwala budować nieograniczoną liczbę stron internetowych, bez dodatkowych opłat za aktualizacje. W cenie otrzymasz dostęp do innych produktów ElegantThemes:

  • wtyczki Bloom, umożliwiającej tworzenie list mailingowych
  • wtyczki Monarch, pozwalającej na udostępnianie treści w mediach społecznościowych
  • szablonu Extra, ułatwiającego tworzenie przejrzystych i estetycznych kategorii na stronie.

Motyw DIVI zawiera setki szablonów (gotowych układów stron), dedykowanych różnym branżom i rodzajom witryn. Projektowanie strony internetowej odbywa się na podglądzie – układ elementów od razu demonstruje gotową stronę. Wbudowanych jest wiele modułów porządkujących zawartość, takich jak galerie, formularze, slidery, tabele i przyciski.

Ogromną zaletą jest szybkie i darmowe wsparcie techniczne oraz duża społeczność DIVI. Elementy gotowych stron można eksportować i importować do innych projektów.

2. Hello + Elementor Pro (od $49/rok)

Hello jest darmowym motywem dedykowanym dla kreatora stron Elementor. Jego bezpłatna wersja jest dość ograniczona. Lepiej zainwestować w Elementor Pro, którego koszt waha się od $49 (za 1 stronę) do $200 (za 1000 stron) rocznie. Zaawansowane widgety, świetne wsparcie techniczne, ponad 300 profesjonalnych szablonów i dodatkowe funkcjonalności (WooCommerce czy wtyczki do celów marketingowych) to jego największe zalety.

Sam motyw Hello udowadnia, że w przypadku WordPress darmowe szablony mogą wyglądać profesjonalnie. Zbudujesz w nim bardzo szybką i lekką, responsywną stronę internetową. Minimalizm jest zaletą – to motyw idealny do tworzenia landing page. Jest kompatybilny z wieloma przydatnymi wtyczkami i wszystkimi funkcjonalnościami Elementora.

3. Astra (za darmo)

Chcesz przetestować darmowe szablony WordPress 2020? Zacznij od motywu Astra, którego podstawowa wersja jest bezpłatna. Użytkownicy cenią go za szybkość ładowania, łatwość obsługi i personalizacji oraz optymalizację pod SEO. Jest kompatybilny z Elementorem i innymi kreatorami stron, a także z wtyczką WooCommerce. Dzięki Astra w mgnieniu oka zaprojektujesz responsywną witrynę – blog, stronę z portfolio, sklep internetowy czy stronę biznesową. Ogromną zaletą tego szablonu jest baza ponad 100 gotowych do zaimportowania szablonów stron.

Dodatkowe funkcje otrzymasz, jeśli kupisz Astra Pro lub pakiet dla agencji. Najbardziej rozbudowany plan obejmuje wiele wtyczek, korzystnych dla rozwoju firmowej strony.

4. Newspaper od tagDiv ($59)

Newspaper jest znany jako najlepszy motyw dla internetowych czasopism. Sprawdza się także w innych celach. Można w nim zaprojektować blog, stronę informacyjną czy biznesową. Zawiera ponad 1000 profesjonalnych szablonów, a budowanie stron jest banalnie proste. Aktualizacje są darmowe, a motyw dobrze udokumentowany. Opłata jest jednorazowa – jedynie za pomoc techniczną trzeba płacić co rok. 

Niektóre szablony WordPress kupisz razem z wtyczkami. Należy do nich Newspaper – 8 pluginów premium usprawni pracę nad stroną internetową. Kolejną zaletą motywu jest szybkość ładowania witryny. Aby ułatwić projektowanie layoutu, twórcy przygotowali ponad 90 stron demonstracyjnych.

5. Avada ($60)

Avada to najczęściej kupowany motyw WordPress na ThemeForest. Korzysta z niego ponad 600 tysięcy użytkowników, a jej twórcy dbają o wielofunkcyjność, responsywność i uniwersalność motywu. Jest to właściwie page builder – kreator podobny do Elementora, z którym mogą współpracować płatne i darmowe szablony WordPress po polsku. Charakterystyczną zaletą jest możliwość projektowania własnej strony z błędem 404 i wyników wyszukiwania. 

Na czym polega wszechstronność Avady? Atrakcyjne strony internetowe zbudują w niej mali przedsiębiorcy, międzynarodowe koncerny, freelancerzy, blogerzy, redaktorzy czasopism, sprzedawcy internetowi… można by wymieniać bez końca. Innymi słowy, Avada odpowiada każdej branży i każdemu zastosowaniu strony internetowej, jakie można sobie wyobrazić. Spośród ponad 70 elementów układu łatwo wybierzesz te, które uznasz za interesujące i potrzebne. Każdy z nich możesz wygodnie personalizować pod względem wizualnym.

Podobnie jak w przypadku motywu Newspaper, wsparcie techniczne jest płatne dodatkowo – w cenie otrzymujesz tylko 6 miesięcy darmowej pomocy.

6. BeTheme ($59)

Ciekawe szablony stron internetowych WordPress obejmuje motyw BeTheme. Ponad 500 gotowych projektów ułatwi pracę każdemu – od profesjonalnego projektanta po blogera, który tworzy swój pierwszy zakątek w sieci. Chwalony zwłaszcza przez freelancerów, BeTheme zawiera mnóstwo narzędzi pozwalających modyfikować elementy na stronie. Współpracuje z licznymi wtyczkami i kreatorami (np. WooCommerce, Visual Composer), a jego własnym jest Muffin Builder. 

Niska cena motywu ma znaczenie dla tych, którzy chcą przygotować profesjonalne portfolio na początku działalności gospodarczej lub zareklamować swoje usługi w szerszym gronie odbiorców. Wystarczy wybrać jeden z gotowych szablonów i spersonalizować go według własnego pomysłu. BeTheme jest aktualizowany w każdy piątek. Pomoc techniczna wymaga dodatkowej płatności po upływie 6 miesięcy.

7. Neve (za darmo)

Najlepsze darmowe motywy WordPress to takie, w których stworzysz stronę każdego rodzaju. Jednym z nich jest Neve – wielofunkcyjny i profesjonalnie wyglądający motyw. Jego konfiguracja jest bardzo prosta, a gotowa witryna będzie doskonale zoptymalizowana pod SEO. Twórcy skupili się na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu strona internetowa oparta na Neve jest w pełni responsywna i szybko ładuje się na każdym sprzęcie.

Na pierwszy rzut oka widać minimalizm i lekkość projektów stworzonych w Neve. Można je poszerzać, korzystając z dowolnego page buildera (np. Elementora, Beaver Builder, DIVI) czy wtyczki WooCommerce. Na dokładkę twórcy proponują płatne produkty:

  • WooCommerce Booster
  • Blog Booster
  • Header Booster
  • Custom Layouts
  • White Label
  • Elementor Booster.

Dużą zaletą tego wyboru jest baza gotowych do zaimportowania dem stron.

8. Zakra (za darmo)

Zakra to kolejny darmowy, elastyczny motyw WordPress. Szablony, które zawiera, wystarczają do stworzenia minimalistycznej i estetycznej strony internetowej. Obejmuje kilkanaście gotowych układów, na których można bazować i wprowadzać własne rozwiązania. Mocną stroną motywu Zakra jest kompatybilność z popularnymi kreatorami i wtyczkami, optymalizacja pod SEO i uniwersalność. Użytkownicy stworzyli w nim wiele ładnych stron biznesowych, sklepów WooCommerce, blogów i portfolio. Motyw sprzyja projektowaniu witryn związanych z określoną branżą, np. ślubną czy edukacyjną. 

Strony zaprojektowane w Zakra cechuje funkcjonalność i szybkość ładowania. Dobrze wyglądają na każdym urządzeniu, a użytkownicy mogą skorzystać z pomocy technicznej. Motyw jest także dostępny w wersji płatnej, która zapewnia dużo więcej możliwości edycji. Licencja na jedną stronę kosztuje $49. Motyw posiada gotowe wersje stron możliwe do zaimportowania jednym kliknięciem!

9. Futurio (za darmo)

Jeśli interesują Cię darmowe szablony WordPress, kolejną propozycją jest Futurio. To motyw optymalny dla wtyczki WooCommerce. Stworzysz w nim stronę biznesową, osobiste portfolio, sklep internetowy, blog czy witrynę sklepową. Współpracuje ze wszystkimi cenionymi kreatorami stron internetowych i z większością wtyczek (m.in. Yoast SEO i Jetpack). Zapewnia wszystko, czego potrzeba do wystartowania w sieci. Strony zaprojektowane w Futurio dobrze się pozycjonują, a początkujący użytkownik może wgrać demo za jednym kliknięciem.

Płatnym dodatkiem jest Futurio Extra, który zapewnia więcej widgetów, opcji i szablonów dla Elementora. 

10. Monstroid 2 (od 75$)

Monstroid 2 to jeden z najbardziej cenionych motywów WordPress. To jedna z droższych propozycji – za 75$ (294 zł) otrzymasz licencję na jedną stronę. Za pakiet dodatkowych wtyczek zapłacisz podobną cenę. Zdaniem użytkowników koszt odpowiada jakości. Oto największe zalety motywu Monstroid 2:

  • lekkość i szybkość ładowania
  • ponad 1000 gotowych sekcji i szablonów stron
  • skórki przeznaczone dla różnych branż i tematów (często aktualizowane)
  • łatwość edycji w połączeniu z Elementorem
  • mnóstwo opcji personalizacji
  • dobre wsparcie techniczne
  • częste aktualizacje
  • wyczerpująca dokumentacja.

Dołączone wtyczki JetPack dodatkowo uatrakcyjnią wygląd i funkcjonalność Twojej strony internetowej. Z łatwością zbudujesz przyciągające uwagę nagłówki, przejrzyste menu lub sklep internetowy.

11. Qi Theme

Qi-theme

Qi Theme jest darmowym, pięknie zaprojektowanym i bogatym w funkcje motywem stworzonym przez wielokrotnie nagradzany zespół Qode Interactive. Motyw zawiera 100 responsywnych dem, które mogą być łatwo dostosowane bez znajomości kodowania. Bez względu na to, jaki rodzaj strony chcesz zbudować, motyw Qi będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Czy chcesz zaprezentować swoje projekty czy sprzedawać produkty online, możesz to zrobić łatwo.

Qi zawiera wszechstronne szablony portfolio, z różnymi rodzajami galerii obrazów, a także efektów animacji. Jeśli chodzi o możliwości dla sklepów, Qi również Cię nie zawiedzie. Posiada on szablony dla różnych typów produktów oraz wszechstronny wybór list produktów. W końcu motyw jest zintegrowany z kreatorem stron Elementor, więc każdy może używać go z łatwością.

Podsumowanie – najlepsze szablony WordPress

Darmowe i płatne szablony WordPress prześcigają się funkcjonalnością. Wszystkie wymienione motywy posiadają szereg wartościowych cech. Są wszechstronne i urozmaicone, a także przygotowane do tłumaczenia i wyświetlania tekstu od prawej do lewej. W wyborze możesz kierować się ceną lub charakterystycznymi zaletami – zapoznaj się bliżej z każdym szablonem, który Cię interesuje, odwiedzając poświęconą mu stronę internetową.

Nie znalazłeś idealnego szablonu dla siebie? Zobacz więcej propozycji z darmowymi szablonami na stronie: https://stworzycstrone.pl/darmowe-szablony-wordpress/ lub płatnymi https://stworzycstrone.pl/platne-szablony-wordpress/.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię