Testy kompetencji – poznaj silne i słabe strony swoich pracowników!

Potencjał ludzki stał się kluczowym zasobem w działaniu wielu organizacji. Najbardziej wartościowi pracownicy są cenieni na rynku pracy, dlatego musisz zadbać o to, aby chcieli pracować właśnie dla Ciebie. Wsparciem dla Twojej załogi mogą być testy kompetencyjne.

Narzędzia w postaci testów kompetencji są niezwykle pomocne w określaniu obszarów, w jakich dane jednostki czują się najlepiej. Ujawniają ich najmocniejsze strony, wskazując kierunki rozwoju kariery zawodowej. Z perspektywy pracodawcy pozwalają lepiej rekrutować nowych pracowników i wspierać w podnoszeniu kompetencji tych już zatrudnionych.

W jakim celu wykonuje się testy kompetencji w organizacjach?

Celem przeprowadzenia testów jest ujawnienie tego, jakimi cechami wyróżniają się dani pracownicy i w jaki sposób można je rozwijać. Oprócz tego badania pozwalają dowiedzieć się tego, jaki sposób komunikacji należy względem nich przyjąć, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Testy kompetencji są chętnie stosowanym narzędziem w działach HR. Ich skuteczność jest doskonale znana rekruterom. Wiedza płynąca z tego typu badania jest przydatna także z perspektywy samych kandydatów i pracowników, gdyż pozwala lepiej zidentyfikować swoje najbardziej pożądane cechy. Poza tym pytania ułożone i postawione w przemyślany sposób, uzupełnione o zadania wymagające aktywności od uczestnika, mogą dostarczać cennych informacji, przydatnych do konstruowania zespołów o dużej efektywności. Więcej na temat przeznaczenia testów i korzyści z nich płynących przeczytasz na stronie: https://growthadvisors.pl/zarzadzanie/testy-kompetencji-czym-sa-i-czemu-sluza/.

Jakie korzyści z przeprowadzenia testów płyną do przedsiębiorcy?

Jedną z najważniejszych korzyści płynących z przeprowadzania u siebie testów kompetencji jest konsekwentne budowanie wizerunku profesjonalnej i nowoczesnej organizacji. Kolejnym aspektem, który przemawia za zainteresowaniem się tego typu rozwiązaniem jest informacja zwrotna na temat predyspozycji, mocnych stron i kompetencji pracowników. To doprowadzi do lepszej orientacji, w jaki sposób sterować rozwojem zawodowym jednostek. Dla rekruterów taki zestaw wiedzy będzie bardzo przydatny w prowadzonych procesach rekrutacyjnych. Dobrze skonstruowane testy kompetencyjne nie wymagają angażowania w nie zbyt dużej liczby osób. Narzędzie to ułatwia optymalizację czasu i nakładów finansowych, niezbędnych do pozyskiwania nowych pracowników. Dowiedz się więcej na temat tekstów kompetencyjnych, wchodząc na growthadvisors.pl.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy certyfikowanych konsultantów Growth Advisors?

Skorzystanie z samego narzędzie bez wsparcia ze strony profesjonalnych konsultantów to za mało. Eksperci Growth Advisors posłużą radą, wiedzą i doświadczeniem w zakresie adaptacji gotowych modeli kompetencyjnych do konkretnych potrzeb danej organizacji. Dzięki współpracy z konsultantami pracodawca może dogłębnie poznać kompetencje miękkie i twarde swoich pracowników, ich motywację do działania, ale również wartości, którymi kierują się w życiu. Narzędzie dostarcza możliwości późniejszego konstruowania map kompetencji poszczególnych zespołów. Ponadto eksperci Growth Advisors wesprą organizację w prawidłowym zinterpretowaniu wyników testów kompetencyjnych.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię