4 pytania, które należy zadać przed wyborem nowoczesnej lodówki

Funkcjonalna i dobrze dobrana do indywidualnych potrzeb lodówka to baza codziennej, nierozerwalnej części naszego życia, jaką jest jedzenie. To od lodówki zależna jest świeżość przechowywanych potraw, a co za tym idzie jakość ich smaku. Od przemyślanego wyboru lodówki zależy też komfort przestrzenny, jaki jest potrzebny w czasie świąt lub organizowanych przez Ciebie przyjęć. Każdy ma inne potrzeby, dlatego przed kupnem tak ważnego towarzysza naszej codzienności, warto zadać sobie kilka pytań, które doprowadzą do wyboru na długie lata.

Jaki rozmiar?

Wybór jak największej lodówki nie jest oczywisty. Jeśli lodówka przeznaczona ma być dla kilku osób, korzystających z niej w umiarkowanym trybie, warto postawić na smukły, elegancki design, który nie zabierze przestrzeni naszej kuchni. Dla liczniejszego grona domowników, doskonale sprawdzi się większa lodówka o pojemności chłodziarki w granicach 300 l. Jeśli oczekujesz od lodówki komfortowej przestrzeni, która nigdy nie skłóci jej użytkowników o miejsce na swoje potrawy, duża pojemność będzie strzałem w dziesiątkę.

A może lodówka energooszczędna?

Lodówka to urządzenie cały czas podłączone do prądu, a co za tym idzie, ma ona konkretny udział w rachunkach. Jeśli zależy Ci na ich kontroli, idealnym wyborem będzie lodówka Whirpool, której producent wychodzi na przeciw oszczędnościowym oczekiwaniom, proponując modele zużywające już tylko 131 kWh rocznie, co jest równowarte ok. 82 złotych kosztu za roczne zużycie prądu. Dla porównania, inne modele potrzebują nawet 2,5 razy energii więcej!

Czy wykorzystuję proces mrożenia?

Dla użytkowników lubiących przygotowywać zapasy jedzenia lub domowe smakołyki wymagające szybkiego mrożenia, świetną opcją będzie lodówka z funkcją „supermrożenia”, czyli funkcją szybkiego trybu zamrażania, która daje możliwość szybkiego obniżenia temperatury wewnątrz zamrażarki, a jednocześnie chroni przed szybkim jej wzrostem podczas otwierania komory mrożącej. W praktyce oznacza to możliwości szybkiego przygotowania pysznych domowych lodów czy też kostek lodu do ulubionych napojów. Koniec z nieskończonym oczekiwaniem na mrożone wyroby!

Czy warzywa i owoce zajmują dużo miejsca w mojej diecie?

Jeśli Twoja dieta pełna jest świeżych warzyw i owoców, warto zastanowić się nad funkcją „fresh box”, która oznacza dedykowaną szufladkę urozmaiconą wkładem „fresh pad” (podkładką na żywność), dbającą o jak najdłuższą świeżość i żywotność delikatniejszego pokarmu pełnego witamin. Funkcja niezwykle przydatna latem, kiedy wysokie temperatury są wrogiem naturalnych produktów.

Wybór lodówki to nie najprostszy zakup oparty na szybkim wyborze przypadkowego sprzętu. Od Twojego wyboru zależy, czy lodówka będzie Twoim sojusznikiem w codziennej przyjemności, jaką jest jedzenie czy może wrogiem. Najnowsze modele lodówek niemal wszystkie wyposażone są w funkcje „samoodmrażania” czy tez automatycznej kontroli odpowiedniej temperatury, co stanowi raczej uniwersalne opcje przydatne dla każdego. Do Ciebie natomiast należy zastanowienie się nad potrzebną wielkością, zużyciem energii, posiadaniem naprawdę potrzebnych funkcji dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Dobrze jest też zastanowić się także nad obecnością półeczki na wino i inne napoje, rozmieszczeniem półek i możliwością ich modyfikacji. Elastyczna konstrukcja to wielki sojusznik przechowywania niezliczonej liczby potraw świątecznych i okazjonalnych.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię