7 korzyści wynikających z instalacji i użytkowania pompy ciepła

Pompa ciepła nie bez powodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Innowacyjne rozwiązanie grzewcze wykorzystuje pokłady ciepła naturalnie występujące w środowisku, zapewniając szereg realnych korzyści. Jakich? Sprawdzisz poniżej!

Pompa ciepła wspiera ekologię. Czym jest to popularne urządzenie?

Pompa ciepła to efektywne urządzenie grzewcze, które wykorzystuje pokłady ciepła naturalnie występujące w środowisku. Energia pobrana z powietrza, wody lub gruntu, przy udziale prądu, jest przekształcana w energię cieplną, która służy do ogrzania (a w razie upałów – do chłodzenia) obiektu. Dostępna w ofercie TAURONA, stanowi innowację dla budynków energooszczędnych i może być instalowana w nowych i modernizowanych nieruchomościach.

Innowacja pompy ciepła a realne korzyści. Co możesz zyskać?

Efektywność i tania eksploatacja pompy ciepła to najczęściej wymieniane zalety proponowanego rozwiązania grzewczego. Tymczasem stosowanie urządzenia, które korzysta z odnawialnych źródeł energii (OZE) gwarantuje szereg korzyści. Wśród najważniejszych warto wymienić komfort użytkowania i wsparcie ekologii.

1. Kiedy stosujesz pompę ciepła, masz wpływ na jakość powietrza, którym oddychasz. Innowacyjne rozwiązanie grzewcze obniża emisję CO2 przeciętnie o 20%. Jednocześnie umożliwia wielokrotną redukcję emisji gazów cieplarnianych. Co ważne, pompa ciepła nie emituje szkodliwych spalin w budynku, w którym jest zainstalowana, co czyni ją w pełni bezpieczną.

2. Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną wśród urządzeń grzewczych (A++ dla powietrznych i hybrydowych pomp ciepła i A++ dla gruntowych pomp ciepła) i wysoką klasą energetyczną wśród urządzeń przeznaczonych do podgrzewania wody użytkowej (A+ dla powietrznych i hybrydowych pomp ciepła). Dzięki takiej specyfikacji pompa ciepła zapewnia nawet o 45% niższe koszty eksploatacji niż kocioł gazowy.

3. Prawidłowo zainstalowane pompy ciepła wykazują niemal 100% niezawodność, a w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym lub ściennym zapewniają możliwie najwyższy komfort cieplny i wyraźnie podnoszą wartość rynkową nieruchomości. Kiedy decydujesz się na pompę ciepła, możesz zrezygnować z kotłowni, składu opału i przyłącza gazu.

4. Pompa ciepła może służyć chłodzeniu pomieszczenia (bardzo niskim kosztem).

5. Koszty zakupu i instalacji pompy ciepła zwracają się w stosunkowo krótkim czasie (w zależności od rodzaju pompy, zwrot inwestycji trwa zwykle 5-7 lat). Co więcej, są znacznie mniejsze niż w przypadku instalacji kotła na paliwo stałe, który najczęściej wymaga przestronnej kotłowni i magazynu opału, a dodatkowe koszty generuje komin i konieczność uzupełniania paliwa stałego. Różnica w kosztach eksploatacji jest zauważalna – właściciele pompy ciepła mogą zaoszczędzić do 35-45% (a w przypadku pompy gruntowej nawet do 50%) w stosunku do właścicieli kotłów gazowych.

6. Pompa ciepła to bezpieczne urządzenie grzewcze. Nie tylko nie emituje szkodliwych spalin wewnątrz budynku, ale także funkcjonuje bez palnego paliwa w budynku.

7. Pompa ciepła jest bardzo cicha. Praca urządzenia nie wpływa na komfort korzystania z domu jednorodzinnego, jest jednak jeden warunek – pompa musi być prawidłowo zamontowana.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię