Bank odmówił kredytu obrotowego Twojej firmie? Nic straconego!

Sytuacja w światowej gospodarce nie napawa optymizmem. Nie dość, że nie udało się w pełni otrząsnąć po globalnej pandemii, to pojawiła się wojna w Ukrainie, a to dodatkowe zawirowania.

Jeśli prowadzisz biznes, to zdajesz sobie sprawę, że obecna sytuacja jest bardzo skomplikowana. Prawdopodobnie odczułeś to też na własnym przykładzie. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza przez rosnącą inflację i coraz wyższe stopy procentowe. W praktyce to droższe produkty i surowca, a przy tym rosnące raty kredytów. W efekcie należności spływają wolniej, a czasami wręcz z opóźnieniem. Jak temu zaradzić?

Faktoring zamiast kredytu obrotowego

Kredyt obrotowy, a szczególnie bez zabezpieczeń, jest bardzo ryzykowny z punktu widzenia banku. Daje przedsiębiorcom dużą swobodę, ale coraz częściej trzeba za nią zapłacić wysoką cenę. Objawia się to nie tylko wyższymi marżami, ale także wyższymi wymaganiami instytucji finansujących. W efekcie coraz trudniej uzyskać finansowanie w formie otwartej.

Alternatywą jest faktoring. Jest to rozwiązanie, które różni się swobodą dysponowania środkami, ale w zamian oferuje inne korzyści. Zamiast długich terminów płatności np. 60 dni, możesz otrzymać zapłatę za fakturę już w godzinę po jej wystawieniu. Dzięki temu poprawia się płynność finansowa Twojej firmy, a przy tym stoisz w lepszej pozycji negocjacyjnej.

Jeśli poinformujesz dostawcę, że zapłacisz mu za towary, surowce lub materiały zaraz po wystawieniu faktury, to z pewnością będzie on skory do ustępstw. Dzięki temu możesz zyskać na rabatach i promocjach, a to realne i policzalne korzyści. Dobra opinia jako płatnika ma zawsze znaczenie, ale w czasach kryzysu szczególnie. Przekonaj się, na jakie warunki możesz liczyć. Sprawdź faktoring na https://www.firmowakasa.pl/faktoring/.

Dopasuj faktoring do specyfiki swojej działalności

Faktoring występuje pod różnymi postaciami, a każda z nich ma inne zadania. Nie każdy rodzaj finansowania będzie odpowiedni dla Twojej firmy. Jednak możesz mieć pewność, że znajdziesz rozwiązanie, które będzie odpowiednie dla specyfiki prowadzonej działalności. Dzięki temu możesz usprawnić spływ należności, ale także szybkość regulowania zobowiązań.

Istnieją rozwiązania, które sprawdzają się dla określonych typów działalności np. przedsiębiorstw handlowych, producentów lub firm handlujących za granicą. Daje to wiele możliwości i szans na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Czasami to narzędzie, które pozwoli przetrwać trudny okres i poukładać sprawy wewnątrz organizacji. Warto przyjrzeć się faktoringowi, który jest przydatnym instrumentem finansowym.

Bank odmówił finansowania, ale to nie koniec świata

Możesz poczuć rozczarowanie, a nawet irytację, gdy po wielu latach współpracy usłyszysz od zaprzyjaźnionej instytucji finansowej, że musisz spłacić kredyt. Zdarza się, że proponowane warunki są zniechęcające i zmuszają do rozstania. Istnieją jednak inne sposoby, aby utrzymać firmę na powierzchni, a jedną z nich jest faktoring. Pomyśl, co możesz dzięki niemu zyskać?

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię