Business Basic, Business Standard czy Aplikacje dla firm – który pakiet Microsoft 365 wybrać?

Microsoft 365 to nowa nazwa popularnego pakietu biurowego Office 365. Wśród sporej liczby pakietów przeznaczonych dla odbiorców prywatnych czy edukacji, znajdują się również wersje zaprojektowane specjalnie dla biznesu.

Ponieważ współczesne biura coraz częściej umożliwiają pracę zdalną, na znaczeniu zyskują takie możliwości pakietów biurowych, jak dostęp online, przechowywanie dużych ilości danych w chmurze, współdzielenie plików oraz współtworzenie dokumentów w czasie rzeczywistym. Wszystkie wymienione możliwości, a także wiele innych, zapewniają pakiety Microsoft 365 dla firm.

Microsoft 365 – dopasuj pakiet do swoich potrzeb

Microsoft 365 to platforma, która dostarczy twojej firmie znane i zawsze aktualne aplikacje pakietu Office, inteligentne usługi w chmurze oraz zaawansowane zabezpieczenia. W zależności od twoich potrzeb możesz wybrać jeden z 3 dostępnych pakietów: Microsoft 365 Business Standard, Business Basic lub Aplikacje dla firm. Każdy z nich gwarantuje dostęp do:

  • aplikacji online, m.in. Word (tworzenie i edycja tekstów), Excel (arkusze kalkulacyjne – obliczenia, analizy i graficzna prezentacja danych), PowerPoint (prezentacje) i Outlook (poczta e-mail),
  • wirtualnego dysku OneDrive o pojemności 1 TB,
  • mobilnych aplikacji z pakietu Office,
  • podstawowego wsparcia technicznego w formie całodobowej pomocy telefonicznej i przez internet.

Niezależnie od pakietu, zawsze możesz w bezpieczny sposób współtworzyć z innymi pracownikami w czasie rzeczywistym ten sam dokument. Microsoft 365 to ponad 1000 mechanizmów kontroli prywatności i zabezpieczeń danych. W przypadku pakietów z hostingiem poczty, użytkownik może liczyć również na ochronę skrzynki przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i innymi cyberzagrożeniami dzięki usłudze Exchange Online Protection.

W każdym pakiecie samodzielnie decydujesz o przydzielaniu dostępu do zasobów poprzez udzielenie uprawnień niestandardowych i ustalanie grup zabezpieczeń. Możesz także tworzyć zasady funkcjonowania haseł dostępu, np. określając liczbę dni, po których będzie konieczne ich resetowanie.

Business Standard – dobra współpraca online

Pakiet Microsoft Business Standard przeznaczony jest dla firm, których działalność opiera się na pracy w sieci. Chmura dyskowa o przestrzeni 1 TB pozwala na swobodne gromadzenie zasobów i dostęp do nich przez każde urządzenie połączone z internetem. Współpracę między pracownikami znajdującymi się w różnych lokalizacjach ułatwiają takie narzędzia, jak:

  • poczta Outlook,
  • hosting poczty email ze skrzynką o pojemności 50 GB,
  • platforma aplikacji webowych SharePoint,
  • Microsoft Teams, czyli jedno z najczęściej wybieranych narzędzi do pracy zespołowej, umożliwiające m.in. organizację kalendarza każdego z użytkowników, tworzenie zamkniętych grup czy planowanie spotkań online w formie wideokonferencji.

Pakiet Microsoft 365 Business Standard sprawdzi się przede wszystkim w firmach bazujących na pracy mobilnej lub tych, które posiadają stacjonarne biura, jednak zadania pracowników opierają się na współtworzeniu dokumentów w czasie rzeczywistym.

Pakiet Business Basic – praca zdalna i stacjonarna

Jeśli twoja firma bazuje na pracy zdalnej, w której zadania indywidualne są równie ważne, co praca zespołowa, pakiet Microsoft 365 Business Basic jest dla ciebie. W podstawowej wersji pakietu otrzymujesz dostęp do narzędzi online, co doskonale wpisze się w specyfikę nowoczesnej pracy, niewymagającej korzystania z aplikacji desktopowych. 

Pakiet możesz zainstalować i obsługiwać na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych, współpracujących zarówno z systemem Android, jak i iOS. Nie utracisz możliwości dogodnej pracy online z danymi zgromadzonymi na dysku OneDrive. Nadal możesz też korzystać z funkcjonalności platform SharePoint i Microsoft Teams oraz hostingu poczty ze skrzynką o pojemności 50 GB. Tak samo, jak w pakiecie Business Standard, swobodnie skorzystasz również z programu Outlook.

Aplikacje Microsoft 365 dla firm – kiedy wybrać ten pakiet?

Pakiet aplikacji Microsoft 365 różni się nieco od dwóch poprzednich. Jest przeznaczony dla tych użytkowników, którzy korzystają z własnego oprogramowania do komunikacji wewnętrznej, nie są zainteresowani hostingiem poczty e-mail i nie potrzebują dodatkowych GB na wymianę maili.

Mimo niedostępności hostingu w tym pakiecie Microsoft nadal gwarantuje możliwość korzystania z jednego z najpopularniejszych narzędzi pocztowych – aplikacji Outlook. Poza standardowymi aplikacjami, dostępnymi dla wszystkich wersji Microsoft 365, wybierając Aplikacje dla firm, użytkownik otrzymuje dodatkowo narzędzia:

  • Publisher – program, który pozwala na łatwe i szybkie przygotowanie oraz wydruk materiałów marketingowych, ich publikację w internecie, a także ich wysyłkę pocztą mailową,
  • Access – system do obsługi relacyjnych baz danych.

Microsoft 365 Business Basic to idealny pakiet dla firm korzystających z rozwiązań chmurowych. Wybierając go, pracownicy zyskują dostęp do pojemnego dysku online, firmowej poczty email, komunikatora Teams oraz dobrze znanych narzędzi (w tym Word, Excel i PowerPoint) online. Dla bardziej wymagających użytkowników odpowiedni będzie pakiet Microsoft 365 Business Standard. Zawiera on to, co znajdziesz w pakiecie Basic, jednak jego największą zaletą jest dostęp do aplikacji online oraz desktopowych (w tym Word, Excel, PowerPoint, Publisher i Access). Dla firm posiadających własne narzędzia do komunikacji, np. pocztę email na własnym hostingu, idealnym rozwiązaniem będą Aplikacje Microsoft 365 dla firm, wyposażone w wersje online i desktopowe najpopularniejszych narzędzi Office.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię