Catering dietetyczny – z czym to się je?

Jak powszechnie wiadomo, to dostarczanie ciału odpowiednich składników odżywczych jest kluczowe dla pozostawania zdrowym, utrzymania masy mięśniowej czy poprawy swojej sylwetki. Dlatego wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych jest tak ważne – chodzi o funkcjonalność całego ciała. Zapewne każdy zetknął się kiedyś z terminem „dieta pudełkowa”. Czym ona jednak jest? Czy opłaca się w nią zainwestować? Dowiedz się więcej na ten temat, czytając artykuł poniżej.

Czym jest dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny to rodzaj usługi oferujący przygotowanie jedzenia i dowóz do domu czy pracy. Posiłki przygotowywane są na bieżąco, a następnie dostarczane pod podany adres – koniec ze spędzaniem wielu godzin w kuchni.
Dania są odpowiednio zbilansowane i dostarczają wszystkich potrzebnych składników odżywczych.  Jest to szansa dla tych, którzy nie radzą sobie z dostarczaniem sobie odpowiedniej ilości warzyw i owoców czy kontrolowania jedzenia. Posiłki są zależne od preferencji zamawiającego – to od niego zależy, czy zamówi dietę wegetariańską czy z mięsem, jakie składniki mają zostać uwzględnione. Często jadłospis bywa dostosowany także dla osób, które szczególnie muszą uważać na to, co jedzą – na przykład mających nietolerancję laktozy.
Istnieje wiele wariantów cateringu dietetycznego. Zależą one nie tylko od składników znajdujących się w daniach, ale też od ilości energii, które dostarczają. Diety pudełkowe różnią się od siebie kalorycznością. Można spotkać się z wariantami z jej większą wartością w jadłospisach dla osób uprawiających często sport. Zazwyczaj to ponad 2000 kcal. Mniej kalorii będą mieć diety dla osób pragnących pozbyć się nadprogramowych kilogramów – około 1500 lub mniej.

Dla kogo catering?

Dieta pudełkowa to odpowiednie rozwiązanie dla osób zapracowanych, niemających wystarczająco dużo czasu na przygotowywanie samemu posiłków. Często jeśli ktoś po wielu godzinach pracy decyduje się na zrobienie obiadu czy kolacji, są one bogate w puste kalorie, nie dostarczają wystarczająco składników odżywczych. Może to odbić się na zdrowiu jedzącego. Dieta pudełkowa niweluje także ten problem.
Niekoniecznie trzeba spędzać wiele godzin w pracy, aby zamówić gotowe, zbilansowane jedzenie do domu. Opcja ta sprawdzi się także u osób, których próby wprowadzenia zdrowych nawyków do swojego życia spełzły na niczym. Łatwiej przekonać się do jedzenia większej ilości warzyw, gdy czekają na ciebie w pudełku. Ponadto, problem z wielkościami porcji też zostaje pokonany – nie trzeba się zastanawiać, czy można jeszcze nałożyć makaronu do kolacji, czy może lepiej odpuścić.

Jaki catering dietetyczny wybrać?

Wybranie odpowiedniej diety pudełkowej to ważna sprawa – chodzi przecież o to, co codziennie jemy. Jak wybrać? Warto zwrócić najpierw uwagę, które diety pudełkowe oferują dowóz do naszego miasta – jeśli skupiają się jedynie na kilku większych, może być problem z dowiezieniem obiadu do nas. Trzeba też uwzględnić, żeby było smacznie, a dania były dostosowane do naszych preferencji. Co z tego, że dostanie się najzdrowszą sałatkę na świecie, jeśli będzie ona wzbudzać odruch wymiotny? Na Internecie można znaleźć wiele opcji. Przykładowo tu, w linku, jest sprawdzony catering dietetyczny – smaczny, niedrogi, oferujący dowóz do wielu miast. Nic, tylko brać.

Dieta pudełkowa może przynieść wiele korzyści. Warto zainteresować się tą opcją. Kto wie, może rozwiązanie problemów z gotowaniem znajduje się tuż na wyciągnięcie ręki?

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię