Chcesz zatrudnić odpowiedniego pracownika? Pomoże Ci w tym agencja HR we Wrocławiu

Nie ma chyba pracodawcy, któremu nie przytrafiłby się błędne decyzje przy zatrudnianiu pracowników. Przyjęcie do firmy osoby, która nigdy nie powinna przekroczyć jej progu, to spore ryzyko, ponieważ taki pracownik może w krótkim czasie zepsuć atmosferę w zespole, narazić pracodawcę na poważne straty finansowe i wizerunkowe. Czy można tego jakoś uniknąć? Tak, wystarczy tylko skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji HR we Wrocławiu. Dowiedz się, jak taka agencja chroni przed zatrudnieniem nieodpowiednich pracowników.

Dokładne poznanie potrzeb pracodawcy

Początek współpracy z profesjonalną agencją HR we Wrocławiu (ale w też w dowolnym innym mieście) wygląda zawsze tak samo. Przeprowadzana jest długa rozmowa z klientem, której celem jest poznanie potrzeb pracodawcy oraz jego oczekiwań względem nowych pracowników. Na tej podstawie agencja HR tworzy dokładny profil idealnego kandydata, który będzie stanowić swoistą matrycę – to do niej dopasowywane będą poszczególne osoby zgłaszające się do procesu rekrutacji.

Na tym etapie agencja może również zaproponować klientowi doradztwo HR, w ramach którego specjaliści analizują sytuację kadrową przedsiębiorstwa, wskazują te obszary, które wymagają wsparcia nowymi pracownikami lub sugerują skorzystanie z innych metod wzmocnienia zespołu – na przykład poprzez coraz popularniejszy outsourcing.

Wybór właściwej metody rekrutacyjnej

Wiedząc już, jakich pracowników szuka klient i mając profil idealnego kandydata, agencja może podjąć decyzję w zakresie wyboru strategii pozyskania nowych członków zespołu. Nie musi to być wcale standardowa rekrutacja, czyli publikacja ogłoszeń w Internecie czy w prasie branżowej. W grę wchodzą także inne rozwiązania.

Jednym z nich jest headhunting, czyli bardzo skuteczna metoda rekrutacji, którą stosuje się w celu pozyskania wysokiej klasy specjalistów, pracowników mających rzadkie umiejętności czy specjalizujących się w wąskich dziedzinach. Headhunting dobrze sprawdza się również do rekrutowania kadry kierowniczej, członków zarządu, managerów wyższego szczebla etc.

W ramach headhuntingu agencja pomija etap klasycznej rekrutacji i od razu skupia się na wyselekcjonowaniu idealnych kandydatów, z którymi nawiązuje kontakt własnymi kanałami – mogą to być np. media społecznościowe. Pamiętajmy, że mówimy tutaj o bardzo cennych pracownikach, którzy z reguły nie są zainteresowani braniem udziału w rekrutacji. Trzeba do nich dotrzeć nieoficjalnie, zainteresować ich ofertą klienta, a następnie złożyć propozycję zmiany miejsca zatrudnienia.

Agencja HR we Wrocławiu przejmuje wszystkie obowiązki związane z rekrutacją

Poza headhuntingiem czy budowaniem zewnętrznych zespołów w ramach outsourcingu usług agencja HR we Wrocławiu powinna również zaoferować klientowi kompleksowe przeprowadzenie standardowego procesu rekrutacji. Dzięki temu pracodawca nie musi się w ogóle zajmować żadnymi kwestiami związanymi z pozyskaniem pracownika – wszystko spoczywa na barkach agencji.

Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które znacząco minimalizuje ryzyko zatrudnienia nieodpowiednich osób. Dlaczego? Ponieważ odpada nam tutaj element presji i zniechęcenia. Wielu pracodawców po tygodniach bezskutecznej rekrutacji ulega myśleniu, że lepiej zatrudnić kogokolwiek niż pozostać z nieobsadzonym etatem. To skutkuje poważnymi błędami kadrowymi.

Agencja HR nie może sobie na to pozwolić, ponieważ jej zadaniem jest znalezienie pracowników, którzy wpisują się w ustalony wcześniej profil idealnego kandydata.

Wnikliwa analiza podań kandydatów

W zakresie obowiązków agencji HR jest przyjmowanie podań oraz analizowanie ich treści, by na tej podstawie móc wyselekcjonować grupę kandydatów, z którymi zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne. Może się wydawać, że to nic trudnego, jednak specjaliści patrzą na CV zupełnie inaczej niż np. pracodawcy. Przede wszystkim szukają w nich nieścisłości oraz bardzo dokładnie sprawdzają podane informacje.

Nie jest wielką tajemnicą, że osoby starające się o pracę mają skłonność do konfabulowania. Wielu pracodawców ignoruje również informacje na temat tzw. kompetencji miękkich potencjalnego pracownika, które w ostateczności mogą mieć decydujący wpływ na to, czy dana osoba sprawdzi się w firmie i dobrze wpasuje w zespół, w którym ma pracować.

Szczegółowe rozmowy kwalifikacyjne

Rozmowa kwalifikacyjna jest ostatecznym testem, dlatego zawsze powinna ją przeprowadzić osoba mająca duże doświadczenie w rekrutowaniu. Specjalista zwróci uwagę na najdrobniejsze szczegóły (w tym mowę ciała kandydata), zada prawidłowe pytania, które pozwolą ustalić, czy dana osoba nie nagięła pewnych faktów w CV. To znacząco minimalizuje ryzyko pomyłki.

Szukając agencji HR we Wrocławiu kieruj się przede wszystkim jej doświadczeniem w obsłudze firm z Twojej branży oraz sprawdź opinie na jej temat. Na wrocławskim rynku szczególnie dobrą renomą cieszy się agencja Verita HR, której usługi rekomenduje aż 97% klientów biznesowych oraz 90% zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Z ofertą Verita HR możesz się zapoznać na stronie https://veritahr.com/wroclaw/firma-hr/.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię