Co warto mieć w swoim Smart Home?

Smart Home — inteligentny dom — to coraz częściej tworzona dziś przestrzeń w domu lub mieszkaniu. Pozwala on na sterowanie zdalnie wieloma parametrami mieszkania i wspomaga korzystanie z przestrzeni, w której spędzamy najwięcej czasu. Co zatem powinno się w nim znaleźć?

Automatyka domowa

Istnieje wiele domowych urządzeń, które możemy zautomatyzować. Zaprogramowanie ich pracy sprawia, że możemy niemalże zapomnieć o ich funkcjonowaniu, a przynajmniej możemy zmniejszyć ilość czasu, przeznaczoną na ich codzienną obsługę. Często raz ustawione parametry sprawiają, że wymagana jest tylko ich okresowa, niezbyt częsta kontrola, co w praktyce przekłada się na wygodę i zmniejszenie naszych obowiązków.

Aby urządzenia tworzyły odpowiedni, zaprogramowany automatyczny system wymagają jednak połączeń między sobą nawzajem i ze stacją zarządzającą. Bardzo ważne jest więc posiadanie urządzenia kontrolującego — lub też specjalnego systemu, który pozwoli na zarządzanie domem z poziomu smartfona.

Asystenci głosowi

Wiele funkcji można zaprogramować raz i pozostawić urządzenia, aby działały, ale równie wiele wymaga od nas sterowania w zależności od aktualnej sytuacji. W inteligentnym domu możemy praktycznie każde urządzenie podłączyć do asystenta głosowego, który pomoże nam sterować nawet takimi drobnostkami jak zapalanie i gaszenie światła czy zamykanie drzwi.

Asystenci głosowi są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych i zapewniających najwyższą wygodę dodatków do domów inteligentnych. To dzięki nim sterowanie różnorodnymi funkcjami jest szybkie i nie wymaga od nas dosłownie żadnej aktywności poza kilkoma krótkimi słowami.

Termowentylator

W inteligentnym domu po prostu nie może zabraknąć urządzenia, które zapewni nam idealną temperaturę niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest trzaskający mróz, czy też z nieba leje się żar. Termowentylatory ze strony internetowej Botland są bez wątpienia właśnie tymi urządzeniami, po które warto sięgnąć. Wyposażone w inteligentne głowice termostatyczne będą odpowiadać na komendy płynące z podłączonych systemów, ułatwią korzystania z ogrzewania i wentylacji, a na dodatek zaoszczędzą czas i energię podczas swojej pracy.

Monitoring

Posiadając inteligentny dom, pragniemy go też jak najlepiej zabezpieczyć przed niepożądanymi osobami. W tym celu przydaje się monitoring zewnętrzny, który podłączony jest do wewnętrznych systemów sterujących. Mają możliwość natychmiastowego przesyłania nagrań, co pomaga w szybkiej identyfikacji zagrożenia. Dzięki doskonałym parametrom obrazu sprawdzają się podczas różnych warunków pogodowych i w wielu różnych sytuacjach.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię