Co wybrać: laptop czy komputer stacjonarny na prezent?

Wybór prezentu, niezależnie od okazji, bywa trudny i może przysporzyć trochę kłopotów. Jeśli jednak ma być on nie tylko fajny, ale i użyteczny, to warto wybrać coś, co będzie służyło przez lata! Dobry komputer stacjonarny lub laptop będzie idealnym prezentem dla każdej osoby, sprawdzi się i dla dzieci, którym chce się zakupić ich pierwszy sprzęt, ale i dla ukochanej osoby, której dotychczasowy komputer już nie daje rady. Jednak co wybrać – laptop czy komputer? I czym kierować się przy zakupie? Podpowiadamy!

Pierwszy sprzęt dla dziecka – czy laptop jest lepszym wyborem?

Niezależnie od tego, czy kupujemy prezent dla swojego malucha, czy będzie to upominek od cioci lub wujka, to warto ten wybór bardzo przemyśleć. Wiadomo, że niespodzianki są najfajniejsze, jednak przy tak ważnym zakupie, najlepiej podpytać pociechę co lubi robić na komputerze albo co by robiła, gdyby go miała. Dla dzieci, które używają komputerów głównie do przeglądania stron, oglądania filmów, a także pomagają sobie w ten sposób z lekcjami, lepszym wyborem będzie laptop. Pozwoli im on na większą mobilność, będą mogły spokojnie zabrać go do łóżka, żeby obejrzeć wieczorną bajkę czy pokazać coś ważnego rodzicom. Mniejsze gabaryty to również mniej kłopotów dla maluchów. Laptopy to także świetny wybór dla rodzin, które często podróżują – wytrzymała bateria zapewni dziecku rozrywkę na kilka godzin, dzięki czemu trasa nie będzie dla niego tak męcząca i minie mu o wiele szybciej.

Komputer stacjonarny dla małych graczy! 

Komputer stacjonarny oferuje większą dowolność, można go w każdym momencie zmodyfikować, ulepszać. Na pewno z takiej opcji będą bardziej zadowolone dzieciaki, które lubią grać w gry albo na przykład już zaczynają interesować się grafiką komputerową czy montowaniem filmów. Stacjonarny komputer pozwoli im na większą wydajność i większą eksplorację, dzięki czemu będą mogły korzystać z bardziej wymagających programów, a jego głównym minusem jest fakt, że w zasadzie nie można go ruszyć i wymaga siedzenia przy biurku. Dodatkowo do zestawu trzeba zakupić monitor, myszkę, klawiaturę i głośniki lub słuchawki, co również zwiększa koszty. Oczywiście laptopy również mogą być używane do gier, jednak trzeba zazwyczaj zapłacić za nie nieco więcej, a i tak nie będzie im łatwo doścignąć możliwości komputera stacjonarnego i nie będzie też tak prosto wymieniać w nich części, jeśli po czasie ktoś chciałby zamienić jakiś komponent na nowszy.

Prezent dla osoby dorosłej – na co się zdecydować?

Wybór prezentu dla osoby dorosłej jest nieco prostszy. Osoby, które już są pełnoletnie, z reguły wiedzą do czego będą taki sprzęt wykorzystywać i ich tryb życia jest również określony. Tu, wahając się pomiędzy laptopem a komputerem stacjonarnym, najlepiej przeanalizować kilka rzeczy z życia człowieka, którego chcemy obdarować. Po pierwsze i chyba najważniejsze – czy ta osoba dużo podróżuje? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to od razu można wykluczyć komputer stacjonarny, z którego i tak nie mogłaby korzystać, będąc na wyjeździe. Nieduży laptop sprawdzi się dla niej idealnie, będzie świetnym kompanem w każdej podróży i na pewno się przyda. Po drugie – do czego używa komputera? Nie zawsze znamy odpowiedź na to pytanie, jednak jeśli jest to osoba bliska, to jednak można się czegoś domyślać. Tu, jak w przypadku dzieci, fani gier bardziej ucieszą się z komputera, natomiast ludzie, którzy głównie oglądają filmy i raczej więcej czasu spędzają, przeglądając strony internetowe, lepiej wykorzystają możliwości laptopa. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, co będzie lepszym prezentem, jednak po przemyśleniu kilku kwestii wybór stanie się oczywisty i obdarowana osoba na pewno ucieszy się z takiego upominku. 

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię