Co zmieni terminal płatniczy w Twoim biznesie?

Gotówka traci na popularności. Według badań aż 57% transakcji w Polsce dokonywanych jest za pomocą karty, telefonu czy BLIK-a*. Brak obsługi bezgotówkowych metod płatności staje się więc coraz większym utrudnieniem i działaniem niezgodnym z preferencjami klientów, zwiększającym ryzyko ich odejścia do konkurencji i ograniczającym możliwość rozwój biznesu. Sprawdź, dlaczego warto zainstalować terminal płatniczy w firmie i co można dzięki temu zyskać.

Terminal płatniczy to sposób na wzrost liczby klientów

Mimo rosnącej popularności terminali płatniczych wciąż w wielu miejscach można płacić wyłącznie gotówką. Dotyczy to przede wszystkim małych punktów usługowych i sklepików, np. zakładów szewskich, lokalnych salonów fryzjerskich czy wiejskich sklepów. W takich miejscach zazwyczaj sam właściciel stoi za ladą i zajmuje się zarówno wykonywaniem zleceń, jak i przyjmowaniem płatności, a przyzwyczajenie każe mu wciąż preferować gotówkę jako sposób zapłaty.

Jeśli prowadzisz taki biznes, umożliwienie płatności bezgotówkowych może być tym, co wyróżni Cię na tle konkurencji i sprawi, że więcej osób skorzysta z Twoich usług. Zamiast wizyty w bankomacie i wypłaty pieniędzy, by zapłacić za naprawę butów, klienci wybiorą punkt, w którym uregulują rachunek  bezgotówkowo.

Terminal płatniczy to bezpieczeństwo i wygoda

Terminal POS to wygoda nie tylko dla klientów, lecz także dla kasjerów. Integracja, czyli połączenie systemu kasowego lub kasy fiskalnej z terminalem płatniczym, sprawia, że informacje o kwocie transakcji są automatycznie przekazywane do terminala płatniczego. Nie trzeba ręcznie wpisywać w kwoty, dzięki czemu nie ma szans na pomyłkę. Wystarczy zaledwie kilka sekund, by przeprowadzić całą transakcję.

Płatności bezgotówkowe to także takie ułatwienia jak: brak konieczności wydawania reszty, przeliczania drobnych czy brak problemów z przechowywaniem i konwojowaniem gotówki. Zarówno właściciel, jak i pracownicy zyskują dzięki temu czas. PolCard from Fiserv zapewnia integrację terminala płatniczego ze wszystkimi modelami kas fiskalnych online i ponad 190 systemami kasowymi, więc nie musisz się bać, że z powodu terminala będziesz musiał zmieniać swoje urządzenie kasowe.

Terminal płatniczy to szansa na dodatkowy zarobek

Z terminalem płatniczym możesz także dodatkowo zyskać. Wszystko dzięki możliwości zarabiania dodatkowej prowizji, gdy ktoś skorzysta z Twojego urządzenia, by zrealizować usługę dodatkową.

Jakie to usługi? Przede wszystkim cash back, czyli wypłacanie gotówki. Zamiast szukać bankomatu, pieniądze można wypłacić za pomocą terminala do obsługi kart przy okazji zakupów. Drugą popularną usługą dodatkową jest doładowanie telefonu. Nie trzeba zamrażać gotówki, ale wykorzystać do tego swój terminal płatniczy: i realizować usługi na bieżąco, zarabiać na prowizjach i budować tym samym lojalność klientów.

Program Polska Bezgotówkowa – odbierz terminal płatniczy za 0 zł

Chciałbyś sprawdzić, czy płatności bezgotówkowe i obsługa terminala to coś dla Ciebie? Skorzystaj z Programu Polska Bezgotówkowa! Powstał on z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, w których dotąd nie umożliwiano klientom płatności kartą. W jego ramach pierwszy terminal otrzymasz za darmo. Nie zapłacisz ani za dzierżawę, ani za obsługę transakcji, chyba ze w skali pięciu miesięcy osiągniesz obrót w wysokości 42 tys. zł. To doskonałą oferta, dzięki której przekonasz się, że transakcje bezgotówkowe to coś dla Ciebie i Twojego biznesu.

* https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/boom-na-platnosci-bezgotowkowe-nie-slabnie

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię