Czy warto kupić DJI Mavic 3?

Drony to bezzałogowe statki powietrzne, które jeszcze niedawno miały konkretne przeznaczenie – wojskowe bądź rozrywkowe. Dzisiaj dronami posługują się w swojej pracy zawodowcy z branży filmowej i fotograficznej, a także amatorzy zdjęć i filmów doskonałej jakości. Jednak, żeby taką osiągnąć, trzeba wybrać sprzęt, który jest nie tylko dobrze wyposażony, ale przede wszystkim funkcjonalny i wytrzymały. Przedstawiamy nowy model DJI z serwii Mavic 3. Zapewni nie tylko wygodę użytkowania, ale i niezapomniane wrażenia wizualne. Dlaczego? Wyjaśniamy!

DJI Mavic 3 vs. Mavic 2 – czy coś się zmieniło?

W poprzednich wersjach dronów DJI Mavic użytkownicy mogli się cieszyć między innymi jakością filmów w 4K, zaawansowaną kompresją H.265 nagrywania filmów a nawet transmisją 5,8 GHz. Modele Mavic 2 posiadały obiektyw 28 mm ze światłem f/2.8 z regulowaną przysłoną i 1-calową matrycą, które dawały niesamowite wrażenia przy oglądaniu rejestrowanego materiału wideo i foto. Z kolei w modelu Mavic 2 Zoom użytkownicy dostali efekt dolly zoom, który umożliwiał kamerze jednoczesne przemieszczanie się na różnych płaszczyznach oraz wykonywanie zbliżenia. Już wtedy fani bezzałogowców byli zachwyceni nowymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez DJI. Jednak niespełna po 3 latach od ostatniej premiery, pod koniec 2021 roku, marka prezentuje swój najnowszy dron, prześcigający swoich poprzedników niemalże pod każdym względem.

Co nowego proponuje producent DJI Mavic 3?

DJI Mavic 3 to wiele nowości, które zaskoczą nie tylko fanów nowinek technologicznych, ale również pragmatycznych użytkowników dronów. Wśród nich rozwiązanie niedostępne do tej pory w klasie konsumenckich bezzałogowców. Mowa o zastosowaniu jednocześnie dwóch kamer! I to nie byle jakich, bo nowy Mavic  jest wyposażony w kamerę główną z czujnikiem o przekątnej 4/3 znanym do tej pory m.in. z modelu DJI Zenmuse X5S. Kamera zdolna jest do przechwytywania obrazu 5.2K, rejestrując aż 60 klatek na sekundę. Z jej pomocą bez problemu możemy nagrać film w jakości 4K (3840 x 2160) do 30 fps i w jakości FULL HD (1920×1080) do 60 fps. A dzięki wsparciu drugiej kamery z czujnikiem o przekątnej ½ cala, z 7-krotnym zoomem optycznym oraz 28-krotnym zoomem hybrydowym, możliwości jakie daje nowe urządzenie od DJI, są wręcz nieograniczone.

Rozwiązania, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Choć nowe kamery Mavic 3 z pewnością imponują parametrami technicznymi, to nie koniec zmian, które DJI zdecydowało się wprowadzić do tego modelu. Do tej pory większość dronów marki obsługiwała pamięć o dużo mniejszej pojemności niż najnowszy Mavic. Przy „trójce” producent zdecydował się dać użytkownikowi 8 GB wbudowanej pamięci oraz slot na kartę SSD o pojemności do 1 TB. Przy mocnym akumulatorze, zapewniającym 40 minut nieprzerwalnej pracy, daje to możliwość nagrywania nawet kilkunastominutowych filmów w najwyższej jakości. Dron lata z prędkością 72 km/h, a jego zasięg wynosi 15 km! Takie osiągi możliwe są dzięki implementacji technologii DJI O3 (OcuSync 3.0). By jeszcze bardziej ułatwić sterowanie, do nowego bezzałogowca producent dodaje pilot zdalnego sterowania z wbudowanym wyświetlaczem w odświeżonej wersji oraz możliwość ładowania samego urządzenia przez USB-C. To naprawdę wygodne rozwiązania nawet dla bardzo zaawansowanego użytkownika.

Drony z serii DJI Mavic dedykowane są nie tylko osobom, które miały już styczność z urządzeniami tego typu, ale i amatorom. Sterowanie nimi nie wymaga uprawnień, a model Mavic 3 gwarantuje stabilne nagrania dobrej jakości, jednocześnie oferując długi zasięg i równie długi czas lotu. Warto więc rozważyć jego zakup, nawet jeśli ma to być pierwszy bezzałogowiec, jakim będziemy operować!

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię