Czy warto zdecydować się na polisę na życie i jak wybrać najlepszą ofertę?

Szukasz sposobu na to, żeby zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo nawet po Twojej śmierci? Nie masz wystarczająco dużo oszczędności, aby pokryć koszty drogiego i długotrwałego leczenia? A może boisz się o utratę pracy i zdrowia? Ubezpieczenie na życie to oferta dla osób, które chcą mieć gwarancję, że w trudnej sytuacji oni lub ich bliscy otrzymają pomoc finansową. Dowiedz się więcej.

Polisę na życie znajdziesz w ofercie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Firmy wiedzą, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu oraz wsparcie w nagłych wypadkach. Wiele osób rezygnuje z zakupu ubezpieczenia ochronnego z uwagi na jego cenę oraz skomplikowany proces zakupu. Czy to dobre rozwiązanie? Sprawdź, czy warto skorzystać z polisy na życie.

Jakie korzyści płyną z zakupu ubezpieczenia na życie?

Najważniejszym celem polisy ochronnej jest transfer ryzyka finansowego związanego z następstwem nieszczęśliwego wypadku z klienta na TU. Ubezpieczenie na życie chroni przed poniesieniem materialnych strat po zdarzeniu, które mogłyby negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo rodziny. Firma zobowiązuje się do wypłaty świadczenia uposażonym wskazanym w umowie, jeśli ubezpieczony:

  • zmarł wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • poważnie zachorował,
  • doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • stracił pracę nie z własnej winy,
  • jest niezdolny do podjęcia aktywności zawodowej,
  • był hospitalizowany, operowany lub rehabilitowany.

– Szczegółowe informacje na temat zakresu ochrony znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Warto dokładnie zapoznać się ich zapisami, a zwłaszcza z definicjami chorób, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. Ważne jest także sprawdzenie listy wyłączeń od odpowiedzialności oraz tego, ile trwa okres karencji. Tak towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami i próbami wyłudzenia świadczenia – podkreśla doradca Rankomat.pl.

Jak wybrać atrakcyjną polisę na życie?

Jeśli chcesz znaleźć korzystne ubezpieczenie ochronne, musisz poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z dostępnymi ofertami na rynku i porównanie ich. Możesz zrobić to wygodnie za pomocą internetowego kalkulatora ubezpieczeń, np. tego pod adresem https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. Na stronie jest dostępny formularz, który należy uzupełnić, aby system mógł przeprowadzić kalkulację ryzyka ubezpieczeniowego i wygenerować najkorzystniejsze oferty towarzystw. Twoim zadaniem jest porównać propozycje firm, zapoznać się z OWU i umówić się na rozmowę z doradcą.

Spotkanie z agentem jest niezbędne do tego, żeby sfinalizować transakcję. Polisa na życie to skomplikowany produkt ubezpieczeniowy. Do wyceny składki za ochronę niezbędne jest przeprowadzenie ankiety medycznej oraz wywiadu na temat stylu życia czy wykonywanego zawodu. Podczas rozmowy ustalane są także potrzeby klienta, w tym zakres ochrony i suma ubezpieczenia. Pracownik TU może przedstawić ofertę wraz z wysokością składki dopiero po zebraniu wszystkich informacji. Pamiętaj, że spotkanie z doradcą nie zobowiązuje do podpisania umowy.

Ubezpieczenie na życie to korzystna oferta, z której warto skorzystać, zwłaszcza jeśli masz dzieci, kredyt lub własną działalność. Zadbaj o przyszłość swoich bliskich już dziś!

Ostatnie Wpisy

Jak stylizować koszulki POLO? Poradnik

Koszulka polo jest częścią garderoby, jaką powinien mieć w swojej szafie każdy mężczyzna. A najlepiej od razu zaopatrzyć się w kilka modeli....

Dlaczego drony DJI Mavic są lubiane przez profesjonalistów?

Fotografia, czy filmowanie z drona to dzisiaj standard w przypadku profesjonalnych fotografów i filmowców, ale często wykorzystywana jest także przez geodetów, archeologów,...

Oświetlenie magazynu i jego wymagania

oświetlenie do magazynu

Co to jest marketing afiliacyjny?

Od wielu lat można zaobserwować duże zainteresowanie marketingiem afiliacyjnym, który można wykorzystać między innymi do spieniężenia ruchu na stronie internetowej. Na czym jednak polega afiliacja...

Automatyczna analityka e-commerce – co zyskasz i czego się dowiesz?

E-commerce nieustannie zwiększa swój udział w sprzedaży detalicznej, co oznacza, że z rosnącym potencjałem rośnie także konkurencja, dlatego trzeba się na nią...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię