Czym jest system ERP i jakie korzyści zapewnia jego wdrożenie?

System ERP to specjalistyczne oprogramowanie informatyczne, którego podstawowym zadaniem jest efektywne wspieranie pracy przedsiębiorstwa. Kluczem do sukcesu w biznesie jest racjonalne i optymalne zarządzanie posiadanymi zasobami, co pozwala na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej, lepsze dostosowywanie się do oczekiwań rynku, zmieniających się warunków i wyzwań technologicznych. Wszystkie te możliwości można osiągnąć za pomocą jednego narzędzia – systemu do planowania zasobów przedsiębiorstwa, czyli ERP.

System ERP – jego najważniejsze zadania i funkcjonalność

System ERP (z ang. Enterprise Resource Planning) to nowoczesne i zaawansowane technologicznie narzędzie informatyczne, które jest przeznaczone do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Pod pojęciem zasobów kryje się szereg elementów materialnych i niematerialnych, którymi dysponuje firma – należą do nich zasoby ludzkie, informacyjne, finansowe oraz rzeczowe. Aby przedsiębiorstwo mogło osiągnąć sukces, niezbędne jest właściwe zarządzanie wszystkimi tymi obszarami.

System ERP to wysokiej klasy oprogramowanie informatyczne, które wspiera przedsiębiorstwa w szybkim zdobywaniu wiedzy o posiadanych zasobach, wspomaga ich codzienną pracę, pomaga kontrolować jej realizację oraz automatyzuje wiele czynności. Jest rozwiązaniem skierowanym nie tylko do dużych, międzynarodowych firm i przedsiębiorstw – na rynku dostępne są także rozwiązania z funkcjonalnością idealnie dostosowaną do potrzeb mniejszych firm.

Oprogramowanie ERP składa się z kilku modułów, z których każdy realizuje inne funkcje. Możliwość ich niezależnego wyboru pozwala na idealne dostosowanie możliwości systemu do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa oraz systematyczne rozbudowywanie jego funkcjonalności wraz z rozwojem działalności. System ERP może w skuteczny sposób wspierać planowanie produkcji, zarządzanie obiegiem dokumentów, ułatwiać pracę nad projektami, lepiej zarządzać zasobami ludzkimi oraz wspomagać pracę takich firmowych działów, jak księgowość, marketing oraz sprzedaż.

Nie tylko samo oprogramowanie! Systemy ERP Polkas i wsparcie wdrożeniowe

System ERP jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, do którego dostęp doceni każda firma dążąca do systematycznego rozwoju i stałego polepszania swojej pracy. Aby czerpać maksimum korzyści z możliwości oferowanych przez oprogramowanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, niezbędny jest jednak zarówno wybór odpowiedniego systemu ERP, jak i jego umiejętne wdrożenie. Jako autoryzowany przedstawiciel wiodących producentów oprogramowania ERP Polkas specjalizuje się w integracji i wdrażaniu systemów informatycznych czołowych producentów.

Oprogramowanie ERP Polkas to najwyższej jakości systemy informatyczne takie, jak Comarch, enova 365 i Sage Symfonia, których kompletne wdrażanie oferuje firma. Jej usługi obejmują kompleksowe wsparcie merytoryczne i techniczne klienta w zakresie obsługi i utrzymania wybranych rozwiązań informatycznych, integrację systemów z innymi dostępnymi w firmie narzędziami informatycznymi, wsparcie w migracji danych oraz dostosowanie poszczególnych funkcji systemu do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Misją ERP Polkas jest dostarczanie inteligentnych produktów, których funkcjonalność będzie perfekcyjne odpowiadała na potrzeby każdego klienta.

Ostatnie Wpisy

Jak stylizować koszulki POLO? Poradnik

Koszulka polo jest częścią garderoby, jaką powinien mieć w swojej szafie każdy mężczyzna. A najlepiej od razu zaopatrzyć się w kilka modeli....

Dlaczego drony DJI Mavic są lubiane przez profesjonalistów?

Fotografia, czy filmowanie z drona to dzisiaj standard w przypadku profesjonalnych fotografów i filmowców, ale często wykorzystywana jest także przez geodetów, archeologów,...

Oświetlenie magazynu i jego wymagania

oświetlenie do magazynu

Co to jest marketing afiliacyjny?

Od wielu lat można zaobserwować duże zainteresowanie marketingiem afiliacyjnym, który można wykorzystać między innymi do spieniężenia ruchu na stronie internetowej. Na czym jednak polega afiliacja...

Automatyczna analityka e-commerce – co zyskasz i czego się dowiesz?

E-commerce nieustannie zwiększa swój udział w sprzedaży detalicznej, co oznacza, że z rosnącym potencjałem rośnie także konkurencja, dlatego trzeba się na nią...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię