Czym jest system ERP i jakie korzyści zapewnia jego wdrożenie?

System ERP to specjalistyczne oprogramowanie informatyczne, którego podstawowym zadaniem jest efektywne wspieranie pracy przedsiębiorstwa. Kluczem do sukcesu w biznesie jest racjonalne i optymalne zarządzanie posiadanymi zasobami, co pozwala na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej, lepsze dostosowywanie się do oczekiwań rynku, zmieniających się warunków i wyzwań technologicznych. Wszystkie te możliwości można osiągnąć za pomocą jednego narzędzia – systemu do planowania zasobów przedsiębiorstwa, czyli ERP.

System ERP – jego najważniejsze zadania i funkcjonalność

System ERP (z ang. Enterprise Resource Planning) to nowoczesne i zaawansowane technologicznie narzędzie informatyczne, które jest przeznaczone do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Pod pojęciem zasobów kryje się szereg elementów materialnych i niematerialnych, którymi dysponuje firma – należą do nich zasoby ludzkie, informacyjne, finansowe oraz rzeczowe. Aby przedsiębiorstwo mogło osiągnąć sukces, niezbędne jest właściwe zarządzanie wszystkimi tymi obszarami.

System ERP to wysokiej klasy oprogramowanie informatyczne, które wspiera przedsiębiorstwa w szybkim zdobywaniu wiedzy o posiadanych zasobach, wspomaga ich codzienną pracę, pomaga kontrolować jej realizację oraz automatyzuje wiele czynności. Jest rozwiązaniem skierowanym nie tylko do dużych, międzynarodowych firm i przedsiębiorstw – na rynku dostępne są także rozwiązania z funkcjonalnością idealnie dostosowaną do potrzeb mniejszych firm.

Oprogramowanie ERP składa się z kilku modułów, z których każdy realizuje inne funkcje. Możliwość ich niezależnego wyboru pozwala na idealne dostosowanie możliwości systemu do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa oraz systematyczne rozbudowywanie jego funkcjonalności wraz z rozwojem działalności. System ERP może w skuteczny sposób wspierać planowanie produkcji, zarządzanie obiegiem dokumentów, ułatwiać pracę nad projektami, lepiej zarządzać zasobami ludzkimi oraz wspomagać pracę takich firmowych działów, jak księgowość, marketing oraz sprzedaż.

Nie tylko samo oprogramowanie! Systemy ERP Polkas i wsparcie wdrożeniowe

System ERP jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, do którego dostęp doceni każda firma dążąca do systematycznego rozwoju i stałego polepszania swojej pracy. Aby czerpać maksimum korzyści z możliwości oferowanych przez oprogramowanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, niezbędny jest jednak zarówno wybór odpowiedniego systemu ERP, jak i jego umiejętne wdrożenie. Jako autoryzowany przedstawiciel wiodących producentów oprogramowania ERP Polkas specjalizuje się w integracji i wdrażaniu systemów informatycznych czołowych producentów.

Oprogramowanie ERP Polkas to najwyższej jakości systemy informatyczne takie, jak Comarch, enova 365 i Sage Symfonia, których kompletne wdrażanie oferuje firma. Jej usługi obejmują kompleksowe wsparcie merytoryczne i techniczne klienta w zakresie obsługi i utrzymania wybranych rozwiązań informatycznych, integrację systemów z innymi dostępnymi w firmie narzędziami informatycznymi, wsparcie w migracji danych oraz dostosowanie poszczególnych funkcji systemu do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Misją ERP Polkas jest dostarczanie inteligentnych produktów, których funkcjonalność będzie perfekcyjne odpowiadała na potrzeby każdego klienta.

Ostatnie Wpisy

Jak znaleźć dobrą agencję marketingową i na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru

Praktycznie w każdym rodzaju działalności spotykamy się z dużą ilością konkurencyjnych firm. Nic w tym dziwnego. Mamy przecież wolny rynek i tak...

Tania reklama firmy – 5 pomysłów na skuteczną promocję

Narastająca konkurencja rynkowa sprawia, że przedsiębiorcy muszą inwestować w coraz nowocześniejsze działania marketingowe. Czasy, kiedy wystarczyło zaprezentować produkt w spocie telewizyjnym, dawno...

Kreator ankiet – jak go poprawnie używać?

Badania opinii konsumentów są coraz ważniejsze we współczesnych przedsiębiorstwach. Specjaliści do spraw marketingu decydują się często na skorzystanie z kreatora ankiet i...

Karta podarunkowa to idealny prezent?

Zapewne masz doświadczenia w kupowaniu prezentów dla rodziny i przyjaciół. I zapewne nie raz zdarzyło się, że w pewnym momencie stanąłeś przed...

Wycieraczki samochodowe: kiedy należy je wymienić i jakie kupić?

Odpowiednio dobrane wycieraczki do szyb mają ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. O czym warto pamiętać przy zakupie?

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię