Czym kierować się podczas wyboru pakietu internetu i telewizji

Pakiet internet + TV to świetny wybór dla każdego. Szybki internet przyda się na co dzień – do grania, pracownia, studiowania, łączenia się online z bliskimi. Natomiast dostęp do telewizji z wieloma tematycznymi kanałami to wysokiej jakości rozrywka na miarę dzisiejszych czasów. Czym jednak kierować się przy wyborze pakietu? Czy każdy może skorzystać z tego typu oferty? Jaki internet oferują operatorzy (np. Play) oraz jakich dodatkowych usług można się spodziewać w pakiecie? O tym w dzisiejszym artykule.

Spis Treści:

  1. Telewizja i internet  dlaczego warto?
  2. Kryteria wyboru pakietu internet + TV

Telewizja i internet – dlaczego warto?

Internet i telewizja to pakiet, który sprawdzi się w przypadku singli, par oraz rodzin z dziećmi. To możliwość korzystania z internetu światłowodowego oraz nowoczesnej telewizji. Superszybki internet pozwala na bezproblemowy odbiór telewizji internetowej, granie w gry online, korzystanie z serwisów streamingowych, a także bezproblemową pracę zdalną. Telewizja odbierana przez nowoczesny dekoder to wysoka jakość obrazu oraz możliwość przewijania, cofania, stopowania wybranych transmisji. Internet od Play to dostęp do ponad stu programów telewizyjnych, w tym również premium. To wiele ciekawych możliwości, w tym również w zakresie doboru dostępu do platform takich jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime.

Kryteria wyboru pakietu internet + TV

Najważniejszymi kryteriami podczas wyboru są: rodzaj internetu i jakość połączenia, oferta kanałów telewizyjnych, dodatkowe funkcjonalności oraz cena pakietu. Przede wszystkim jednak warto w pierwszej kolejności zdefiniować swoje potrzeby. Bardzo często pakiet jest kupowany dla rodzin z dziećmi. Warto wtedy wziąć pod uwagę potrzeby każdego domownika, przejrzeć kanały dostępne w danej ofercie, możliwość dokupienia dostępu do serwisów streamingowych. Warto zastanowić się także, jaka szybkość internetu będzie w danym przypadku najodpowiedniejsza.

Szczególnie istotne są także warunki umowy – okres obowiązywania i koszt aktywacji. W przypadku operatora Play pakiet internetu + TV (oferta dostępna pod adresem: https://www.play.pl/oferta/play-internet-tv) obejmuje dostęp do światłowodu oraz telewizji MAX Premium. Warto zastanowić się na tym etapie czy dokładnie to połączenie będzie nam potrzebne oraz, czy chcemy korzystać właśnie z tej oferty telewizji. Być może lepszą opcją okaże się Telewizja Nowej Generacji, która dostępna jest w ramach innej oferty.

Zasięg światłowodu

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy jest się w zasięgu internetu światłowodowego. W Play zdecydowanie się na pakiet telewizja + internet oznacza dostęp właśnie do światłowodu. Aby łatwo i szybko dowiedzieć się, czy można skorzystać z danej oferty, wystarczy na stronie operatora wpisać swoje miasto oraz adres. Informacja zwrotna przychodzi bardzo szybko. To podstawa, bez której zdecydowanie się na pakiet światłowodu i telewizji nie będzie możliwe.

Liczba kanałów telewizyjnych

Podczas wyboru warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ofertę kanałów telewizyjnych. Jeśli pakiet ma być odpowiedni dla rodzin z dziećmi, warto przeanalizować liczbę i rodzaj kanałów dla dzieci. Nie bez znaczenia jest także obecność programów premium, takich jak np. ELEVEN SPORTS, Viaplay, HBO MAX czy Canal +. Warto sprawdzić, czy w pakiecie są dostępne zarówno kanały oferujące dostęp do filmów i seriali, jak i te o ogólnej tematyce oraz programy informacyjne. Natomiast osoby, które preferują połączenie rozrywki z nauką, powinny przejrzeć ofertę kanałów dokumentalnych. To istotne również ze względu na dzieci, dla których tego typu treści są często odpowiednie. Jednocześnie warto pamiętać, że oferta internet + TV umożliwia także dobór wybranych serwisów streamingowych, które mogą stanowić uzupełnienie dla całej oferty dostępnych treści.

Serwisy streamingowe

Pakiet internetu i telewizji jest ściśle powiązany z dostępem do serwisów streamingowych takich jak HBO MAX, Amazon Prime czy Netflix. Play umożliwia dobór konkretnych platform do pakietu i skorzystanie z dodatkowych promocji takich jak Netflix przez 2 miesiące za darmo, Amazon Prime 30 dni na próbę itp. Co ważne, aby móc korzystać ze streamingu wideo w wysokiej jakości konieczny jest dostęp do superszybkiego internetu. Dlatego pakiet przewiduje dostęp do internetu światłowodowego oraz zawiera nowoczesny router z Wi-Fi 6 w cenie.

Jakość i szybkość połączenia w pakiecie Internet + TV

Dobry internet w pakiecie z telewizją to podstawa. Dzięki niemu możliwe jest oglądanie online – na serwisach streamingowych czy YouTube w najwyższej jakości 4K, bez opóźnień oraz bez uciążliwego ładowania wideo. Dlatego najlepszą opcją będzie światłowód. Warto zweryfikować, czy dany operator oferuje dodatkowo możliwość korzystania z nowoczesnego routera z kilkoma portami Ethernet i technologią Wi-Fi 6. Pozwala to zyskać pewność, że bezprzewodowe łącze będzie stabilne i superszybkie na wielu urządzeniach. Wejścia Ethernet pozwalają połączyć się kablowo z danym urządzeniem i korzystać ze stabilnego łącza bez zakłóceń oraz opóźnień. To opcja odpowiednia dla osób, które grają w gry online, łączą się w pracy na ważnych wideokonferencjach. W takim przypadku stabilność i ciągłość połączenia jest szczególnie istotna.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię