Czym powinien charakteryzować się dobry sklep B2B?

W dzisiejszych czasach sprzedaż przez Internet to jedna z najbardziej popularnych dróg dystrybucji towaru. Wiele osób ceni sobie możliwość zakupu potrzebnych produktów, bez konieczności wychodzenia z domu. Hurtownia internetowa to miejsce, w którym można zakupić praktycznie wszystko. Bardzo wiele sklepów działa w oparciu o platformę B2B. Warto wiedzieć czym ona jest i na czym polega taka forma sprzedaży. 

Jak działa sklep B2B?

Sklep B2B to bardzo popularny model handlowy, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Dzięki niemu klient stawiany jest na pierwszym miejscu. Model ten polega na włączeniu w sprzedaż producentów, hurtowników i dystrybutorów. Działalność w ramach B2B zaczyna się od przygotowania oferty, jej potwierdzenia, a także dokonania płatności, realizacji transakcji i wystawienia dokumentów, które dotyczą zakupu. 

W ramach działalności B2B można wyróżnić model horyzontalny, który swoim obszarem obejmuje różne branże, a także model wertykalny, w którym handel opiera się na jednej branży. 

Oprogramowanie B2B pozwala na bardzo szeroką obsługę, co pozwala na prowadzenie sprzedaży na naprawdę wysokim poziomie. 

Dobrym przykładem może być firma sprzątająca biura, która po analizie swoich sprzedaży wie, że najczęściej wybieraną usługą jest sprzątanie raz w tygodniu biura, które ma powierzchnię do 50 metrów kwadratowych lub od 50 do 100 metrów kwadratowych. W takiej sytuacji mogą oni ustawić te dwie możliwości w formie jednorazowej usługi. Celem takiego działania jest automatyzacja procesu sprzedaży i możliwość wyeliminowania powtarzalności w obsłudze klientów. Ma to bardzo duże znaczenie, dla efektywności działania. 

Jakie korzyści płyną z wykorzystania platformy B2B?

Platforma hurtowa działająca w oparciu o model B2B wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim pozwala na znaczną redukcję kosztów. Ponadto możliwe jest także zautomatyzowanie działań, co znacznie podwyższa jakość współpracy i wyniki finansowe firmy. Kolejną kwestią, której nie można pominąć, jest ograniczenie czasu jaki pracownicy muszą przeznaczyć na bezpośrednią obsługę klientów. Dzięki wykorzystaniu modelu B2B można także usprawnić płatności i mieć stały dostęp do danej oferty. Statystyki jednoznacznie wskazują, że wpływa on także na wzrost sprzedaży i zainteresowania produktami. 

Oprogramowanie CStore

Aby móc założyć sklep działający w oparciu o platformę B2B, konieczne jest wykorzystanie specjalnego oprogramowania CStore. Dzięki niemu platforma jest dostępna w formie katalogu także dla klientów, którzy się nie zalogowali. Mogą oni swobodnie przeglądać produkty i zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat oraz danymi technicznymi. 

Oprogramowanie umożliwia też szybką rejestrację nowych klientów, którą należy zatwierdzić przez administratora, a następnie jego konto zostaje przyporządkowane do konkretnej grupy rabatowej. Platforma hurtowa pozwala też na dostarczanie informacji na temat progów cenowych i rabatowych oraz ustawienie konkretnego przedziału cen dla poszczególnych grup klientów. 

Oprogramowanie CStore pozwala klientom na dostęp do informacji na temat terminu płatności, które są zgodne z ustawieniami programu finansowego. Klient ma także dostęp do informacji na temat stanu magazynu oraz tego, w jakim terminie będzie dostępny dany towar. Ważną kwestią jest także możliwość przeglądania listy zamówień, a także faktur i statusów rozliczeń. 

Dzięki możliwościom jakie daje oprogramowanie, można też w łatwy sposób kontaktować się z handlowcami, za pośrednictwem maili lub telefonicznie. Oprogramowanie CStore jest warte polecenia, z pewnością warto je wykorzystać. 

Wielu przedsiębiorców wciąż nie docenia platformy B2B. Warto jednak poświecić jej więcej uwagi. Platforma ta ma bardzo wiele zastosowań. Dzięki niej można skutecznie zautomatyzować i ułatwić proces sprzedaży poszczególnych towarów i usług. Oprogramowanie CStore zapewnia kompleksową analizę rozwiązań. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie. 

Więcej o dostępnej opcji platformy B2B w oprogramowaniu CStore przeczytasz na stronie www.CStore.pl/sprzedaz-hurtowa-b2b/

Ostatnie Wpisy

Jak wykryć keyloggera?

Cyberprzestępczość to jedna z najszybciej rozwijających się rodzajów przestępczości na świecie, a kradzież danych jest zdecydowanie jedną z bardziej niebezpiecznych jej gałęzi...

5 kroków, aby przyspieszyć ciężką witrynę

Niezależnie od tego, czy prowadzisz swój blog czy może opiekujesz się stroną firmową - troska o to, aby witryna ładowała się szybko to...

Czy warto w dzisiejszych czasach inwestować w surowce?

Tradycyjne sposoby inwestowania, a już tym bardziej oszczędzania nie sprawdzają się w dzisiejszych czasach. Niskie oprocentowanie lokat oraz wysokie ceny akcji sprawiają,...

Czy pandemia koronawirusa odbiła się także na rynku Forex?

Epidemia COVID-19 dotknęła praktycznie każdego aspektu naszego życia. Nawet w krajach, gdzie koronawirus nie rozprzestrzenił się w tak wysokim stopniu, jak w...

Zakłady bukmacherskie w Polsce. U których bukmacherów warto obstawiać?

Od kilku lat, internetowe zakłady sportowe w Polsce rozwijają się bardzo dynamicznie, sukcesywnie zwiększa się też rzesza aktywnych użytkowników serwisów bukmacherskich. Obecnie...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię