Czym wyróżnia się atrakcyjna oferta na kartę?

Wybierając ofertę na kartę, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Najważniejsze, aby odpowiednio dostosować ją do własnych preferencji i potrzeb. Na szczęście na rynku jest wielu operatorów, którzy zapewniają atrakcyjne, a przy tym opłacalne rozwiązania.

Dobra cena i łatwość doładowywania karty

Oferta na kartę pod pewnymi względami może być korzystniejsza niż telefon w abonamencie. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim bardziej elastyczne – nie wymaga podpisywania umowy, która zobowiązuje do korzystania z usług operatora przez określony czas (zazwyczaj 24 miesiące). Może być przy tym równie atrakcyjne pod względem finansowym – warto więc poszukać oferty, której miesięczny koszt jest jak najbardziej adekwatny do proponowanych w jej ramach usług.

Największą wadą oferty na kartę jest konieczność pamiętania o regularnym doładowywaniu konta. Na dłuższą metę może być to nieco uciążliwe, zwłaszcza dla osób, które żyją w ciągłym biegu, przez co zdarza im się zapomnieć o takich kwestiach. Operatorzy coraz częściej wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców i potencjalnych klientów, proponując im rozwiązanie tego problemu. Przykładem jest oferta na kartę Ekstra Match od firmy Mobile Vikings. Umożliwia ona skorzystanie z funkcji autodoładowania. Użytkownik musi jedynie zalogować się na swoje konto na stronie internetowej operatora i podpiąć do niego kartę płatniczą. Pozwala to na automatyczne doładowywanie telefonu po upływie miesiąca od chwili ostatniego zasilenia konta. Dzięki temu klient może korzystać ze wszystkich usług bez konieczności pamiętania o mijającym okresie rozliczeniowym. To duże udogodnienie i naprawdę atrakcyjne rozwiązanie.

Dostęp do nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów

Atrakcyjna oferta powinna zapewniać usługi typu „no limit” („bez limitu”). Takie rozwiązania są zazwyczaj stosowane w przypadku zawierania umów abonamentowych, jednak coraz częściej można z nich korzystać również w ofercie na kartę.

Warto więc zwrócić uwagę, czy w ramach danej usługi zyskuje się możliwość nielimitowanych rozmów. Ważne, aby oferta ta dotyczyła połączeń nie tylko na numery komórkowe we wszystkich sieciach w Polsce, lecz także umożliwiała bezpłatne łączenie się z numerami stacjonarnymi. Takie rozwiązanie jest najbardziej kompleksowe i pozwala na duże oszczędności, zwłaszcza jeśli często rozmawia się przez telefon – czy to w życiu prywatnym, czy w pracy.

Dobra oferta na kartę w ramach usługi „bez limitu” daje też dostęp do darmowych SMS-ów oraz MMS-ów. To dodatkowe udogodnienie, które pozwala na zoptymalizowanie kosztów korzystania z telefonu.

Pakiet Internetu o odpowiedniej wielkości

Atrakcyjna oferta na kartę umożliwia również korzystanie z pakietu internetowego. Ważne, aby miał on odpowiednio duży limit transferu danych. W tym przypadku wiele zależy jednak od potrzeb konkretnego użytkownika – niektórym wystarczy jedynie 5 GB, inni natomiast muszą mieć 10, 20 lub nawet ponad 30 GB. Decydując się na ofertę na kartę z Internetem, należy przemyśleć, w jaki sposób korzysta się z sieci. Warto również wybrać rozwiązanie, które umożliwia kumulację gigabajtów. Wówczas jeśli nie wykorzysta się limitu w danym miesiącu, pozostały transfer przenosi się na kolejny cykl rozliczeniowy.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię