Czym wyróżnia się telewizja satelitarna?

Telewizja satelitarna daje wiele możliwości, jeśli chodzi o dostosowanie pakietu do preferencji użytkowników. Dostęp do programów podstawowych i premium pozwala skomponować ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb domowników. Czym jest telewizja satelitarna i na jakie opcje dodatkowe warto zwrócić uwagę?

Czym jest telewizja satelitarna?

Telewizja satelitarna jest sposobem na dostęp do bardzo dużej liczby kanałów telewizyjnych, dlatego ta usługa już na stałe zagościła w większości naszych domów. To opcja dla tych, którzy mają możliwość montażu anteny satelitarnej. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto zdecydować się na telewizję przez Internet. Najlepsi dostawcy, niezależnie czy odbierasz telewizję przez satelitę, czy przez  Internet, udostępniają klientom szereg udogodnień. Telewizja satelitarna to możliwość oglądania topowych programów, seriali, a także filmowych premier, które mamy zawsze w zasięgu pilota.

Czego potrzebujemy, aby odbierać telewizję satelitarną i internetową?

Aby korzystać z oferty telewizji satelitarnej, musimy zamontować odpowiednią antenę. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Często odbiór sygnału dobrej jakości utrudnia lokalizacja. Wtedy alternatywną opcją jest telewizja kablowa IPTV. Aby działała optymalnie, potrzebujemy dostępu do Internetu światłowodowego od Plusa, Netii lub Orange o minimalnej prędkości 8 Mb/s (dla kanałów w jakości HD) lub 25 Mb/s (dla kanałów w jakości 4K). Niestety wolniejszy Internet może utrudniać odbiór programów w najwyższej jakości. Właśnie z tych powodów warto wybrać operatora i dostawcę Internetu, spośród firm na rynku, które oferują najszybsze łącza, największy zasięg, a także konieczne wsparcie techniczne. Usługa montażu i konfiguracji zapewnia prawidłowo podłączony sprzęt, a wsparcie serwisu pozwoli szybko poradzić sobie z problemami technicznymi.

Usługi dodatkowe, na które warto zwrócić uwagę

Wybierając najlepszego dostawcę telewizji, niezależnie czy to telewizja satelitarna, czy internetowa, warto zwrócić uwagę na dostęp do funkcji dodatkowych.

  • Możliwość nagrywania wybranych programów i przechowywanie nagrań w chmurze to wygoda, jeśli nie możemy obejrzeć transmisji wydarzeń sportowych na żywo czy odcinka ulubionego serialu w dniu jego premiery.
  • Dostęp do wielu programów z poziomu smartfonu czy tabletu sprawia, że nie musimy rezygnować z rozrywki, kiedy nie ma nas w domu. Do wybranego pakietu zyskujemy więc dostęp niezależnie od tego, gdzie akurat jesteśmy.
  • Niedogodnością w wielu rodzinach jest konieczność oglądania tego samego programu przez wszystkich domowników. Rozwiązanie jest proste. Jeśli zainstalujemy w każdym pokoju z telewizorem dekoder, każdy z członków naszej rodziny będzie mógł wybrać to, co chce oglądać w danym momencie.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię