Dlaczego drony DJI Mavic są lubiane przez profesjonalistów?

Fotografia, czy filmowanie z drona to dzisiaj standard w przypadku profesjonalnych fotografów i filmowców, ale często wykorzystywana jest także przez geodetów, archeologów, czy biura nieruchomości. Na rynku można znaleźć modele na każdą kieszeń, co sprawia, że ich popularność stale rośnie. W ostatnim latach dużą popularnością cieszą się produkty firmy DJI, a w szczególności modele z serii Mavic. Jakie są ich zalety? Czy zdobyły uznanie w oczach profesjonalnych użytkowników?

Drony DJI – przedstawienie marki

Śmiało można założyć, że firmę DJI zna każdy, kto słyszał cokolwiek na temat dronów, ponieważ szacuje się, że produkty tego światowego giganta zajmują obecnie ok. 70% rynku. Chińskie przedsiębiorstwo powstało w 2006 roku, a jego założycielem jest 26-letni wówczas Frank Wang. Sukces jaki odniosły produkowane przez niego drony sprawił, że obecnie jest jednym z najbogatszych chińczyków. W początkowych latach działalności firma zajmowała się głównie konstruowaniem i produkcją kontrolerów lotu. Pierwszy gotowy do startu dron DJI, czyli model Phantom, zadebiutował w 2013 roku. Był to moment zwrotny w działalności Wanga, ponieważ zapoczątkował trwającą do dziś hegemonię rynku. Realizując swoją pasję stworzył firmę, która przebojem wdarła się na rynek, a dzięki szybkiej ekspansji i ciągłemu unowocześnianiu swoich produktów stała się jego liderem. Obecnie pod marką DJI produkowanych jest wiele kilka serii dronów (Phantom, Mavic, Inspire, Spark, itp.), które dedykowane są różnym grupom użytkowników.

Seria dronów DJI Mavic

Pierwsze urządzenie z serii DJI Mavic zostało zaprezentowane w 2016 roku, a był nim model Mavic Pro. Cała seria to maszyny kierowane do rynku masowego, które dzięki swoim zaletom szybko zdobyły uznanie w oczach użytkowników. Modele z serii Mavic to kompaktowe drony, które pomimo małych rozmiarów posiadają funkcje, które kiedyś były dostępne wyłącznie w większych urządzeniach. Charakterystyczną cechą tych quadrocopterów są składane ramiona, które ułatwiają przechowywanie i transport. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w czasie podróży oraz w użytku profesjonalnym, gdzie oprócz mobilności ważne jest również zaawansowanie technologiczne. Wyposażenie w kamerę 4K Ultra HD sprawia, że nagrania z drona są najwyższej jakości i śmiało mogą być wykorzystywane komercyjnie.

Jak drony DJI Mavic sprawdzają się w profesjonalnym użytkowaniu?

Niewielka waga, składana konstrukcja i znakomite możliwości robienia filmów i zdjęć to główne cechy, które sprawiają, że drony z serii DJI Mavic są chętnie kupowane przez profesjonalnych fotografów i filmowców. Kompaktowe rozmiary po złożeniu ułatwiają wykorzystywanie drona podczas wyjazdów, gdzie zazwyczaj trzeba zabrać jeszcze inny sprzęt. Wbudowane funkcje umożliwiają wykonywanie najwyższej jakości zdjęć i nagrań. Poza tym drony z serii Mavic cechuje daleki zasięg oraz łatwość sterowania, co jest istotne, by użytkownik mógł skupić swoją uwagę na uchwyceniu odpowiedniego kadru.

Seria dronów DJI Mavic odniosła sukces, dzięki dużej funkcjonalności urządzeń, które zostały zminiaturyzowane. Firma cały czas pracuje nad unowocześnianiem swoich produktów, co sprawia, że w serii Mavic pojawiają się nowe modele będące lepszą wersją poprzednich. Dużą zaletą tych urządzeń jest odpowiedni stosunek jakości do ceny, co jest niezwykle ważne w przypadku zakupu do użytku profesjonalnego. Seria DJI Mavic to urządzenia na każdą kieszeń, a szybki jej rozwój sprawia, że starsze modele, które nadal są świetne, można kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię