Dlaczego warto zainwestować w agregat prądotwórczy? Postaw na rozwój swojej firmy!

Celem właścicieli przedsiębiorstw jest dążenie do tego, aby ich firma była przygotowana na każdą ewentualność, w tym na awarie zasilania sieci energetycznej. Konsekwencje braku dostępu do prądu mogą być dotkliwe, prowadząc do deficytów finansowych, utraty danych oraz niezadowolenia klientów. Odpowiedzią na te problemy może być zakup agregatu prądotwórczego.

Gdzie przyda się agregat prądotwórczy?

Niezależność od uszkodzeń mechanicznych linii przesyłowych czy innych awarii spowodowanych niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, to dla wielu firm warunek niezbędny funkcjonowania na rynku.

Komu może przydać się agregat prądotwórczy? Z pewnością docenimy go:

 • w przemyśle i produkcji, gdzie przerwy w dostawach prądu mogą prowadzić do zatrzymania linii produkcyjnych i ponoszenia dużych wydatków na ponowny rozruch,
 • w gospodarstwach domowych, gdzie użytkowane są różnorodne urządzenia elektryczne,
 • w placówkach służby zdrowia, gdzie zasilanie jest czynnikiem niezbędnym dla funkcjonowania urządzeń medycznych,
 • w centrach danych, gdzie może dojść do utraty krytycznych informacji,
 • w burach i firmach usługowych – tam agregaty prądotwórcze mogą zabezpieczać przed przestojami w pracy,
 • podczas wydarzeń plenerowych, takich jak koncerty, festiwale czy targi,
 • na placach budowy, gdzie często brakuje stałego źródła prądu,
 • w gospodarstwach rolnych, gdzie urządzenie może służyć do zasilania pomp, chłodni czy systemów nawadniających, zabezpieczając przed utratą plonów,
 • podczas podróży samochodami kempingowymi czy kamperami, zapewniając niezależne źródło energii.
Agregat prądotwórczy, generator Holida WM 8500E 7,7 kW

Agregat prądotwórczy, generator Holida WM 8500E 7,7 kW

Dlaczego warto kupić agregat prądotwórczy?


Kupno agregatów prądotwórczych do domu czy firmy niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze, jak już sygnalizowaliśmy, te urządzenia są nieocenionym źródłem energii w przypadku awarii zasilania. Dzięki nim można utrzymać ciągłość działania, unikając przestojów w produkcji, utraty danych czy przerywania świadczenia usług klientom. To szczególnie istotne w branżach, gdzie każda przeszkoda w kontynuowaniu funkcjonowania przekłada się na utratę zysków.

Po drugie w przypadku nagłego przerwania dostępu do prądu, wiele firm narażonych jest na wyłączenie systemów ochrony i wentylacji, co wpływa na bezpieczeństwo pracowników. Przywrócenie zasilania i umożliwienie wyłączenia sprzętu po dokończeniu danego cyklu produkcyjnego, zapewnia dodatkową ochronę dla osób obsługujących.

Po trzecie inwestycja w agregat prądotwórczy dużej mocy daje przedsiębiorstwu większą niezależność energetyczną. Nie musimy całkowicie dostosowywać się do dostawców energii z zewnątrz, co z kolei może wpłynąć pozytywnie na stabilność finansową firmy. Jest to szczególnie istotne u tych podmiotów, które prowadzą swoją działalność poza dużymi miastami, gdzie czas naprawy awarii jest zdecydowanie dłuższy. To także atut konkurencyjny. Firma, która może zagwarantować ciągłość dostaw i świadczenia usług nawet w przypadku awarii energetycznej, zyskuje zaufanie klientów – niezawodne agregaty prądotwórcze kupisz w GotexBudowlane.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać?


Wybór konkretnego modelu powinien być przemyślany i dostosowany do bieżących oraz przyszłych potrzeb. Pod uwagę należy wziąć takie parametry jak:

 • moc znamionowa i maksymalna,
 • rodzaj paliwa i pojemność zbiornika,
 • poziom generowanego hałasu,
 • waga i rozmiar urządzenia,
 • czas pracy na jednym tankowaniu,
 • funkcje dodatkowe, takie jak AVR, dostawka spawalniczy czy tryb eko.

W przypadku wątpliwości dotyczących zakupu najlepiej zwrócić się o pomoc w wyborze do specjalistycznego sklepu z asortymentem dla budownictwa i rolnictwa, jak Gotex. Zatrudnieni tam fachowcy zawsze służą pomocą, dzięki czemu kupisz dokładnie taką maszynę, jakiej potrzebujesz.

Agregat prądotwórczy Fogo FH 9000 R – produkcja polska

Agregat prądotwórczy Fogo FH 9000 R – produkcja polska

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię