Drukarka Laserowa co warto wiedzieć?

Fajna drukarka laserowa może być świetnym wyborem do domu, biura i wszędzie tam, gdzie potrzebujesz od czasu do czasu coś wydrukować. Niestety wokół tych urządzeń narosło sporo mitów, które sprawiają, że nie zawsze „laserówka” jest pierwszym wyborem, gdy szukamy drukarki. A szkoda, bo pozwala ona na znaczne oszczędności, choć na tym nie kończą się jej zalety.

Dlaczego laserówka?

Na sklepowej półce, ale i w katalogach internetowych drukarki atramentowe kuszą niskimi cenami. Czemu więc nie zaoszczędzić, skoro można kupić drukarkę za mniej? Wydawałoby się więc logiczne sięgnięcie po tańszy model. Jednak właściwie na cenie zakupu kończą się wszystkie zalety drukarek atramentowych. Ich eksploatacja jest droga i kłopotliwa, tusze szybko zasychają, a wydruki rozmazują się po najmniejszym nawet kontakcie z wodą. Dlatego wiele osób woli dopłacić (wcale nie tak dużo) i kupić produkt o zdecydowanie lepszych parametrach – czyli drukarkę laserową. To domyślne urządzenie w większości biur i urzędów, czyli w miejscach, gdzie się dużo drukuje. Jednak przed zakupem „laserówki” powstrzymują klientów krążące opinie. Jakie? Rozprawiamy się z niektórymi z nich.

Drukarki laserowe – najczęstsze mity

Wśród często słyszanych opinii bez wątpienia wyróżniają się następujące:

  • Drukarki laserowe są drogie – jeszcze kilkanaście lat temu różnica pomiędzy ceną nowej „laserówki” a jej atramentowym odpowiednikiem rzeczywiście była kolosalna. Jednak producenci dołożyli wielu starań, by to zmienić, w rezultacie ceny bardzo zbliżyły się do siebie. Wysokiej klasy drukarka atramentowa może być nawet wyraźnie droższa, choć w przypadku najtańszych urządzeń faktycznie to do „laserówek” trzeba dopłacać. Nie są to jednak kolosalne różnice, które szybko znikają, po wzięciu pod uwagę choćby kosztów eksploatacji.
  • Trudniej znaleźć zamienniki tonerów niż cartridge – być może kiedyś faktycznie tak było, ale wraz ze wzrostem popularności „laserówek” różnica ta całkowicie się zatarła. Przykładowo dla większości marek – jak HP, Samsung, Canon czy Brother zamienniki tusz można znaleźć w internecie np www.asarto.pl , wielokrotnie taniej niż oryginały. Ich ceny są wyższe, niż zamienników do drukarek atramentowych (z reguły), ale mają nawet kilkanaście razy większą wydajność, dlatego eksploatacja tych urządzeń wychodzi o wiele taniej.
  • Laserówki są hałaśliwe – to częściowo prawda. Drukarki laserowe faktycznie są nieco głośniejsze niż ich atramentowe odpowiedniki, ale również tutaj można zauważyć pewien progres. Z pewnością nie przypominają wyeksploatowanych hałaśliwych kserokopiarek laserowych, które gdzieniegdzie można spotkać w punktach ksero.
  • Drukarki laserowe są duże – to również jest już od dłuższego czasu twierdzenie zupełnie nieaktualne. Urządzenia te w ciągu ostatnich lat zmalały do tego stopnia, że bez problemu można ustawić drukarkę na biurku, a żeby rozpoznać, czy mamy do czynienia z laserową, czy atramentową, musimy ją uruchomić albo przeczytać oznaczenia. „Laserówki” to eleganckie, kompaktowe urządzenia.
  • Drukuje tylko monochromatycznie – po pierwsze – to nie prawda, na rynku jest coraz więcej kolorowych drukarek laserowych. Po drugie – warto zastanowić się, czy potrzebujesz rzeczywiście możliwości drukowania „w kolorze”, ponieważ wiąże się to z droższą eksploatacją, a większość użytkowników korzysta z nich praktycznie wyłącznie do drukowania dokumentów.

Postaw na „laserówkę” i ciesz się tanią eksploatacją!

Jeśli nie lubisz przepłacać, wybór może być tylko jeden – postaw na drukarkę laserową i ciesz się tanimi wydrukami, szybką pracą, rzadkim serwisowaniem oraz znacznie trwalszymi wydrukami. Miliony ludzi na świecie zdecydowało się na podobny krok. Drukarki laserowe to krok w przyszłość oraz oszędność dlatego nie zostać w tyle i kup drukarkę laserową już dziś !!

Drukarka laserowa – pewna inwestyacja

Pamietaj ,że drukarki te cenią sobie oszczędność wygodę oraz łatwość w ekspolatacji co docenia wiele kosumentów – nie czekaj i sprawdź drukarkę laserową w sowoim domu bądź biurze już dziś!!!!!

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię