Ekologiczna pompa ciepła – najważniejsze korzyści i zakup

Nowoczesne pompy ciepła do ogrzewania to mnóstwo korzyści dla domu i firmy. Komfortowe w użyciu, ekologiczne urządzenia zapewniają bezobsługowe działanie i spore oszczędności w domowym budżecie. Na pompy, które cieszą się coraz większą popularnością, można uzyskać dofinansowanie lub dogodny kredyt. Urządzenie wraz z montażem zamówić można u dostawców energii.

Pompa ciepła – najważniejsze korzyści

Innowacyjna pompa jest tanim i wygodnym w eksploatacji źródłem ciepła. Jej niezwykle komfortowe użytkowanie pozwala na pełną bezobsługowość oraz zdalne zarządzanie i dokładne programowanie. Pompy ciepła mają bardzo wysoką efektywność, co przekłada się na duże oszczędności w domu lub firmie. Ich ekologiczna, czysta i cicha eksploatacja nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Są łatwe w instalacji – montaż zwykle odbywa się bez ingerencji w konstrukcję budynku. Nie wymagają też do działania osobnej kotłowni. Mogą współpracować z fotowoltaiką i większością istniejących instalacji grzewczych. Pompa ciepła do CWU daje tanią, ciepłą wodę bez użycia bojlerów i elektrycznych podgrzewaczy.

Gdzie zamówić pompy ciepła?

Z uwagi na zaawansowaną technologię i specyficzne warunki działania, urządzenie powinno być instalowane tylko przez wykwalifikowany personel. Dla bezpieczeństwa i wieloletniej, bezawaryjnej pracy należy wybierać pompy renomowanych producentów, jak Panasonic, Viessmann, Daikin, Mitsubishi, Nibe czy Dimplex. Przy decyzji o zakupie warto rozważyć produkt wraz z usługą montażu od rozpoznawalnej firmy z branży energetycznej, jak np. TAURON.

Dostawcy energii dysponują szeroką ofertą wysokiej klasy pomp ciepła, zapewniają profesjonalny montaż oraz serwis. Doradcy dużych spółek świadczą też pomoc przy wyborze sprzętu i konfiguracji. Przy zakupie można liczyć ponadto na wsparcie finansowe, jak dofinansowanie, korzystny kredyt na wiele lat, czy zwrot za prąd. Istnieją poza tym różnego rodzaju dotacje i programy rządowe, które pozwalają zakupić urządzenie na dogodnych warunkach. Bieżące informacje w tym zakresie można uzyskać od konsultantów dostawcy energii i sprzętu.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię