Ekspres do kawy dla firmy – jaki wybrać, by spełnić oczekiwania pracowników?

Decyzja zapadła. Chcesz, by w Twojej firmie pojawił się ekspres do kawy. Dla firmy ma to być kolejnym czynnikiem, zwiększającym jej atrakcyjność w oczach obecnych i przyszłych pracowników. Dla Ciebie jednak stanowi kolejną zagwozdkę. Bo jaki ekspres wybrać, by spełnił on swoje zadanie? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź.

Podsumowanie:

  • Ekspres do kawy można obecnie zaliczyć do podstawowego wyposażenia każdego biura. Dostęp do świeżej, perfekcyjnej kawy stanowi bowiem nieodzowny element biurowej pracy.
  • Dobry ekspres do kawy dla firmy to taki, który najlepiej odpowiada na kawowe potrzeby i oczekiwania zespołu. Kupno ekspresu powinno być więc poprzedzone researchem i zdobyciem wiedzy na temat gustu kawowego pracowników.
  • Najchętniej wybieranym ekspresem do kawy dla firmy jest ekspres automatyczny. Przede wszystkim dlatego, że jest wydajny, łatwy w obsłudze i oferuje powtarzalne, ale różnorodne napoje kawowe.

Czy „najdroższy” znaczy „najlepszy”?

Na rynku znajdziesz wiele różnorodnych ekspresów do kawy. Są to ekspresy ciśnieniowe (automatyczne i kolbowe) oraz ekspresy przelewowe. Różnią się one między sobą stopniem zaawansowania technologicznego, a w związku z tym, ceną. Wbrew pozorom, nie zawsze kupno najdroższego i najnowszego ekspresu do kawy dla firmy to dobry pomysł. Sztuką jest wybrać taki model, który najlepiej odpowie na oczekiwania i kawowe potrzeby Twoich pracowników. A żeby móc to zrobić, musisz znać te oczekiwania i potrzeby – to jasne. 

Automatyczny ekspres do kawy dla firmy – dobry wybór

Dlatego zanim ruszysz na poszukiwania konkretnego ekspresu, zbierz informacje. Zrób ankietę lub po prostu spytaj swój zespół wprost, jaką kawę pije najchętniej. Bo że ekspres do kawy dla firmy ma działać szybko i być łatwy w obsłudze oraz niezawodny – to jest pewne. Z tego powodu w małych, średnich i dużych biurach najczęściej występują ekspresy automatyczne. I to na nie zwróć uwagę, a później, już w tej kategorii ekspresów, szukaj takiego modelu, który oferuje rodzaje kaw preferowanych przez Twoich pracowników i będzie posiadał takie funkcjonalności, które wpasują się w działanie Twojej firmy.

Przy tym zwróć uwagę na:

  • Wydajność – małe biura potrzebują mniej wydajnego ekspresu do kawy niż biura średnie i duże. Przyjmuje się, że w małych firmach wypija się 35-50 kaw dziennie, w średnich 35-50, a w dużych powyżej 50. Dobierz model o funkcjonalności zgodnej z tymi założeniami.
  • Rozmiar – w zależności od tego, jak dużym biurem dysponujesz oraz czy masz do dyspozycji osobną kuchnię czy tylko niewielki aneks kuchenny, wybierz mały lub duży ekspres do kawy. Obecnie wybór tych urządzeń jest tak duży, że z łatwością znajdziesz nawet bardzo mały, wręcz mobilny ekspres automatyczny, pasujący do niewielkiego biura.
  • Generowany hałas – ekspres, który stanie w osobnej kuchni, może być odrobinę głośniejszy od ekspresu, którego miejsce będzie w aneksie bezpośrednio sąsiadujących ze stanowiskami pracy. Urządzenie nie może przeszkadzać pracownikom, którzy obecnie nie czekają na kawę, a wykonują swoje zawodowe obowiązki. Dobierz więc głośność jego pracy do otoczenia.
  • Automatyczny system czyszczenia – ekspres do kawy dla firmy zawsze będzie użytkowany przez więcej niż jedną osobę. A im więcej osób korzysta z urządzenia, tym szybciej się ono brudzi i zakamienia. Dlatego w ekspresie o takim przeznaczeniu konieczny jest automatyczny system czyszczenia, który zdejmie z barków pracowników obowiązek czasochłonnego sprzątania.

Szukasz ekspresu do kawy dla firmy? Postaw na ekspres automatyczny. Wygodny w użytkowaniu, szybki w działaniu i o różnorodnej ofercie kaw sprawdzi się w każdym biurze. Zwróć też uwagę na dostępne modele finansowania. Nie musisz już bowiem kupować ekspresu firmowego w sklepie z urządzeniami AGD i RTV, a możesz wybrać wynajem ekspresu u jednej z firm, oferujących taką usługę, na przykład Tchibo Coffee Service.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię