Elektroniczna wymiana dokumentów – poznaj sposób na efektywną komunikację w biznesie

Jak szybciej i skuteczniej komunikować się z kontrahentami, ograniczając jednocześnie zużycie papieru w firmie? To prostsze, niż myślisz! Poznaj platformę EDI Lite, dzięki której wymiana dokumentów z partnerami biznesowymi w końcu przebiegać będzie sprawnie i bezproblemowo, a ty zoptymalizujesz procesy biznesowe i zaoszczędzisz naprawdę sporo czasu.

Czym jest platforma EDI Lite?

Elektroniczna wymiana dokumentów EDI Lite jest platformą B2B pozwalającą na wymianę danych w formie cyfrowej pomiędzy partnerami w biznesie. Umożliwia edycję, generowanie, przesyłanie, odbieranie, a nawet sprawdzenie statusu różnego typu dokumentów. By zgromadzić całą dokumentację w jednym miejscu i działać jeszcze szybciej, narzędzie można zintegrować z własnym systemem biurowym. Jak to dokładnie działa?

Funkcje platformy do wymiany dokumentów cyfrowych

Zgodnie z trendem paperless platforma do wymiany dokumentów Paperless Lite została stworzona przede wszystkim po to, by ułatwić polskim firmom redukcję zużycia papieru. Jednak poza ochroną środowiska idea ta niesie za sobą znacznie więcej korzyści. Nowoczesne narzędzie daje bowiem możliwość łatwego zarządzania przepływem dokumentów, tworzenia faktur, korekt i zamówień wraz z ich realizacją. Pozwala także sprawdzić ich status, w tym na przykład to, czy zostały one odczytane przez odbiorcę. Ale to nie wszystko, bo platformę można zintegrować z wykorzystywanym oprogramowaniem ERP, czyli systemem obsługiwanym w danym przedsiębiorstwie, by z jednej aplikacji móc zarządzać całą dokumentacją z różnych działów.

Elektroniczna wymiana dokumentów i jej zalety

Nie da się ukryć, że elektroniczna wymiana dokumentów to łatwy sposób na oszczędności wynikające nie tylko z mniejszego zapotrzebowania na papier, lecz także z usprawnienia procesów biznesowych i komunikacji z partnerami i klientami. Błyskawiczna wymiana umów i możliwość łatwego wystawiania dowodów zakupów przyczyniają się do skrócenia czasu realizacji zamówień. Wszystkie dane partnerów i niezbędne dokumenty znajdują się w jednym miejscu, a zdalny dostęp daje nieograniczoną kontrolę nad ich przepływem w dowolnym czasie, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Wystarczy zalogować się do platformy. Praca przebiega dużo efektywniej, a zamówienia realizowane są o wiele szybciej, co w naturalny sposób przekłada się na zadowolenie klienta i zwiększa poziom jego lojalności.

Rodzaje obsługiwanych dokumentów

W aplikacji EDI Lite możesz sporządzać, przesyłać, edytować i przetwarzać różne rodzaje dokumentów. Za jej pośrednictwem możliwe jest tworzenie zamówień, wystawianie faktur i korekt, awizowanie dostaw, wypisywanie not księgowych i not korygujących oraz ich przesyłanie i odbieranie wraz z dowolnie wybranymi załącznikami. Przydatną funkcją są także powiadomienia, dzięki którym zyskujemy natychmiastową informację o otrzymanej wiadomości czy innych ważnych aktywnościach na platformie. Wszystko to pomaga w automatyzacji procesów biznesowych, dzięki której na tzw. prace biurowe możemy poświęcać znacznie mniej czasu.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię