Jak mądrze kupować ubrania przez internet?

Kupowanie ubrań w sklepach internetowych cieszy się niesłabnącą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na tę formę zakupów. Nic dziwnego – pozwala ona oszczędzić czas, energię, a często też pieniądze. Zakupy ubrań nie zawsze są jednak proste. Jak zatem kupować mądrze, aby by zadowolonym z otrzymanych produktów?

Sprawdzanie tabeli rozmiarów

Koszulka polo damska w rozmiarze M? Sneakersy damskie w rozmiarze 38? Może się wydawać, że dobrze znamy swoją sylwetkę i rozmiar noszonych ubrań. I mimo że rozmiarówki większości marek są standaryzowane, to czasami zdarzają się odstępstwa od „tradycyjnych” rozmiarów. To oznacza, że konkretne buty, koszulki czy spodnie mogą okazać się nieco większe bądź mniejsze niż standardowa rozmiarówka. Dlatego tak ważne jest każdorazowe sprawdzanie tabel rozmiarów dla konkretnego ubrania.

Dobre firmy zawsze zamieszczają takie tabele w sklepie na stronach swych produktów. Niekiedy zamieszczają też dodatkową informację, np. o tym, że rozmiarówka jest zawyżona, zaniżona albo standardowa. Wiele marek umieszcza ponadto komentarze użytkowników, którzy po zakupie oceniają, czy dane ubranie jest zgodne z deklarowanym rozmiarem.

W przypadku posiadania ulubionych marek odzieżowych, zwykle można mieć pewność, że odzież będzie zgodna z rozmiarem, jaki został tam kupiony wcześniej. Producenci europejscy, amerykańscy i chińscy mają jednak inną rozmiarówkę – dla każdego z nich klasyczne 38 znaczy coś innego. Dlatego dla pewności, aby nie musieć odsyłać nieudanego zakupu, warto zerknąć w tabele rozmiarowe.

Kupowanie „pewniaków”

Niektórzy eksperci modowi zalecają, aby przez internet kupować „pewniaki” fasonowe. Co to oznacza? Koszulka polo damska, spódnica mini czy sneakersy damskie to odzież i obuwie, które można bez przeszkód kupować w sklepach internetowych. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie miałaś na sobie sukienki typu bombka, spódnicy „syrenki” albo jeansów skinny z niskim stanem, zaleca się wcześniejsze przymierzenie tego fasonu w sklepie stacjonarnym. Nie musi to być przymierzenie konkretnego ubrania danej marki, ale po prostu sprawdzenie, jak leży konkretny fason na ciele. To z pewnością ułatwi poszukiwania wymarzonych ubrań i wyeliminuje ryzyko zakupowych pomyłek.

Korzystanie z aplikacji mobilnych

W sieci można znaleźć aplikacje mobilne ułatwiające tworzenie własnych stylizacji modowych. Działają na różnych zasadach: niektóre pozwalają na wyszukiwanie konkretnych ubrań po zdjęciach, inne podpowiadają, co dobrać do zestawu, by stworzyć modny, stylowy i pasujący do użytkowniczki outfit. Jeszcze inne stanowią ogromny zbiór inspirujących zdjęć ubrań, butów i dodatków, które można zapisywać, a później korzystać z nich jako skarbnicy wiedzy i pomysłów podczas stylizowania. Koszulka polo damska, jeansy szwedy, a do tego botki – czy to dobry wybór? Dzięki aplikacjom można przekonać się, jak prezentuje się dana stylizacja, bez konieczności jej zakładania na siebie. Przydatne aplikacje to narzędzia, które z pewnością ułatwią życie każdej fashionistce i nie tylko.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię