Jak nauczyć się wizualizacji danych

Wizualizacja danych to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów wiedzy i umiejętności, którego poznanie przyniesie nam niezliczone korzyści. O argumentach przemawiających za nauką i wykorzystaniem wizualizacji danych nie musimy wspominać. Skupmy się, w jaki sposób nauczyć się wizualizacji danych.

Najlepszy sposób na naukę wizualizacji danych? Kursy i szkolenia 

Pierwszy sposób na naukę wizualizacji danych? Kursy i szkolenia, które są organizowane między innymi za pośrednictwem https://businessintelligence.pl/szkolenia/. Szkolenia z wizualizacji danych dotykają najważniejszych obszarów związanych z umiejętnością szybkiego i efektywnego ukazywania nawet najbardziej skomplikowanych danych przy pomocy estetycznej i przejrzystej wizualizacji.

Szkolenia są dostosowane do wiedzy i kompetencji uczestników, dlatego bez względu na to, czy jesteśmy profesjonalnymi analitykami danych, czy dopiero planujemy rozwinąć się w temacie wizualizacji danych, każdy znajdzie odpowiedni warsztat dla siebie. Szkolenia od zawsze stanowiły jeden z najbardziej wydajnych sposobów na poznanie nowej wiedzy i uzyskanie nowych umiejętności. W przypadku wizualizacji danych teza ta sprawdza się tym bardziej. 

Jak pogłębić wiedzę o wizualizacji danych? Propozycje książek

Nawet gdy szkolenie już dawno za nami, nie powinniśmy spoczywać na laurach. Dziedzina wizualizacji danych jest tak obszernym tematem, że potrzeba kilkunastu lat studiowania tematu, by móc nazwać się ekspertem w tej dziedzinie. Dlatego, nawet gdy czujemy się pewni w wizualizowaniu nawet najbardziej skomplikowanych danych, wciąż możemy pogłębiać swoją wiedzę. W jaki sposób?

Przede wszystkim literatura. Na rynku znajdziemy kilka świetnych pozycji, które pomogą nam poznać nowe spojrzenie na wizualizację danych, a także uchronią nas przed błędami, które popełnia każdy z nas, chcąc zobrazować pewne informacje. Wśród książek o wizualizacji danych warto polecić:

  • The Truthful Art: Data, Charts, and Maps for Communication,
  • Good Charts: The HBR Guide to Making Smarter, More Persuasive Data Visualizations,
  • Storytelling with data: a data visualization guide for business professionals

Naucz się korzystania z nowoczesnych narzędzi do wizualizacji

W przeszłości wizualizacja danych mogła być realizowana w dwojaki sposób – albo za pośrednictwem najbardziej podstawowych funkcji Excela, albo z pomocą bardzo kosztownych narzędzi, których zakup licencji był poważnych nadszarpnięciem budżetu. Dzisiaj nie musimy martwić się o takie rzeczy. 

By nauczyć się wizualizacji danych, powinniśmy jak najczęściej stosować zdobytą wiedzę w praktyce. Najlepszym sposobem na nauczenie się wizualizacji danych jest wykorzystanie narzędzi dedykowanych do tego, czego przykładem może być Qlik Sense. Wystarczy, że uruchomimy narzędzie i zaczniemy bawić się wszelkimi funkcjonalnościami narzędzia. Sami będziemy zdziwieni, jak szybko uda nam się wzbogacić naszą wiedzę o nowe funkcjonalności oprogramowania. 

Dlaczego nauka wizualizacji danych jest ważna?

Dlaczego powinniśmy na poważnie zająć się nauką wizualizacji danych? To uniwersalna umiejętność, która przyda nam się nie tylko w pracy, ale też w życiu prywatnym. Obecnie wizualizacja danych to jeden, z najlepszych sposobów na przedstawianie danych liczbowych w sposób przystępny i pozwalający faktycznie dotrzeć do naszych słuchaczy. Wizualizacja danych to również jedna z kompetencji, która jest niezwykle istotna podczas starania się o stanowisko w branży IT, analitycznej czy finansowej

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię