Jak szybko zregenerować siły? Rajska Sardynia na Morzu Śródziemnym

Sardynia, nazywana też często królową włoskich wysp, znana jest z krystalicznie czystej wody, malowniczych zatok, skalistych cypli z latarniami morskimi i wielu urokliwych zakątków. Długie klifowe wybrzeże poprzeplatane piaszczystymi plażami i kurortami, w sąsiedztwie lazurowych wód Morza Śródziemnego tworzą spektakularną całość. Sardynia to wyspa długowiecznych i gościnnych mieszkańców oraz niezwyklebogatej przeszłości. Szacuje się, że  około 1000 roku p.n.e. na Sardynię przybyli pierwsi osadnicy – Sardenowie, którzy wyparli starożytny lud Ligurów na północ wyspy. W mieście Nuoro po dziś dzień można oglądać świątynię boga Baala, miejsca pochówku oraz pozostałości po gospodarstwach pierwotnej cywilizacji sardyńskiej. Jednym z obowiązkowych punktów programu podczas wycieczki na Sardynię są tajemnicze nuragi, czyli megalityczne budowle w kształcie ściętego stożka, które do dziś fascynują badaczy wyspy i świat naukowców. Do obecnych czasów zachowało się na wyspie ponad 7 tysięcy nuragów a niektórzy doszukują się w Sardynii pierwowzoru mitycznej Atlantydy. 

Sardynia to także najcieplejsze miejsce w całych Włoszech. Słynie z przeważającej liczby pełnych palącego słońca dni w roku, a ekskluzywnekurorty przyciągają znane osobistości z całego świata. To także smakowanie doskonałej włoskiej kuchni i raczenie się świetnym winem. Warto jednak wiedzieć, jak urozmaicić sobie wyjazd i czerpać jak najwięcej z tego, co oferuje ten śródziemnomorski kurort. Jedne z największych atrakcji na Sardyniito Groty Neptuna oraz wąwóz Su Gorroppu.

Groty Neptuna są najbardziej znanymi jaskiniami na wyspie. Można się do nich dostać, płynąc łodzią od strony morza lub pokonując 600 stopni schodów. Wysiłek z pewnością rekompensuje widok na skaliste wybrzeże kontrastujące z turkusem morza. 

Kanion Su Gorroppu oferuje spotkanie z najdzikszą częścią wyspy, a zgodnie z legendą gdzieś w pobliżu znajduje się miejsce gwarantujące przybyszowi długowieczność. Wielbicielom filmów o brytyjskim agencie James Bond poleca się odwiedzenie najbardziej luksusowe części wyspy czyli Szmaragdowego Wybrzeża, gdzie w 1976 r. kręcono ujęcia do filmu „007 – Szpieg, który mnie kochał”. Port w Porto Cervo to prawdziwa „perła w koronie” najbardziej ekskluzywnej części Sardynii; spotkać tam można gwiazdy światowego formatu oraz śmietankę towarzyską i biznesową z całego świata. 

Sardynia – świetna baza wypadowa na Korsykę i inne wyspy

Jeśli lubicie być w ruchu i doświadczać różnych kultur i zróżnicowanych scenerii świetnym rozwiązaniem będzie połączenie pobytu na Sardynii z wizytą na sąsiedniej Korsyce, lub zwiedzaniem pobliskiej Elby.  Pomimo niewielkiej odległości od Sardynii należąca terytorialnie do Francji Korsyka jest całkowicie różna i dużo mniej zaludniona. Przede wszystkim jest to wyspa spokojniejsza i mniej skomercjalizowana od Sardynii; poniekąd „dzika’ i oferująca piękną przyrodę, niesamowite klify, piaszczyste plaże i wypoczynek na łonie natury. Zarówno południe jak i północ Korsyki oferują świetną infrastrukturę turystyczną. Jednym z najbardziej spektakularnych regionów tej zielonej wyspy jest usiany zielonymi klifami Cap Corse na samej północy. Jeśli rozważacie dłuższy wakacyjny pobyt na pewno ciekawą opcją przedłużenia wczasów będzie  czarter jachtu lub katamaranu lub wynajem domu wakacyjnego.

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię