Jak technologicznie wygląda zabieg liposukcji?

Zadowolenie z własnego ciała to stan, do którego dąży większość z kobiet. Niektórym udaje się to uzyskać po dłuższym czasie, a innym przychodzi to bardzo łatwo. Są również takie kobiety, którym nie udaje się nigdy w pełni polubić swojego wyglądu. Warto więc próbować różnych metod i dążyć do znalezienia takiego, który faktycznie pozwala na zaakceptowanie i polubienie swojego ciała. Jednym ze sposobów osiągnięcia takiego stanu są zabiegi medycyny estetycznej, a w tym także liposukcja. 

Liposukcja kojarzy nam się głównie z ostatnim możliwym etapem odchudzania, gdy nie jesteśmy już w stanie poradzić sobie samodzielnie i korzystamy z odsysania tłuszczu. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż liposukcja nie jest wcale zalecana jako sposób na szybkie pozbycie się nadwagi, które pozwoli uniknąć jakiegokolwiek wysiłku fizycznego i diety. Liposukcja ma stanowić pomoc dla osób, które nie są w stanie pozbyć się oponki bądź są po urodzeniu dziecka i trudno jest im zgubić tłuszcz z brzucha. Czasami bardzo trudno jest nam faktycznie wyrzeźbić nasz brzuch poprzez ćwiczenia – tym bardziej po ciąży, gdy mięśnie są już dużo słabsze – a my zwyczajnie nie mamy również czasu na aktywność fizyczną, która nie jest związana z opieką nad dzieckiem. 

Jak w ogóle wygląda taki zabieg? 

Procedura ta owiana jest wieloma legendami, choć w rzeczywistości wykonanie jej nie jest wcale aż tak problematyczne. Lekarz wykonuje bardzo niewielkie nacięcie w skórze, a następnie wprowadza tam kaniule – jest to specjalna igła, która odsysa komórki tłuszczowe. Jest to najbardziej podstawowy sposób przeprowadzania liposukcji, choć obecnie można już skorzystać także z bardziej zaawansowanych technologii. 

Wspomniana wyżej procedura przeprowadzana jest przez chirurga, który musi być bardzo dokładny i sprawnie wykonywać każdy ruch przy pomocy igły. Dlatego trzeba warto zaufać specjalistom. Takim miejscem jest bezwątpienia gabinet chirurgii estetycznej Timeless z Warszawy. Obecnie można wybrać liposukcje, która opiera się usuwaniu tkanki tłuszczowej poprzez ultradźwięki. Jest to na pewno o wiele mniej inwazyjna procedura, która znacznie skraca okres rekonwalescencji i ogranicza ból związany z zastosowaniem kaniuli. 

Gdzie można stosować liposukcje? 

Większości z nas odsysanie tłuszczu kojarzy się głównie z obszarem na brzuchu, ale nie jest to jedyna dostępna opcja. Dzięki skorzystaniu z tego zabiegu pozbędziemy się go również z pośladków, bioder czy też ramion. Możemy także wykonać liposukcję na udach oraz plecach. Widać więc, że wszystko zależy tutaj od naszych oczekiwań – dlatego też trzeba wybrać mądrze. Pamiętajmy, aby nie traktować liposukcji jako szybkiego rozwiązania. Nic nie zastąpi nam aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania, a efekty osiągnięte przy pomocy liposukcji możemy szybko zaprzepaścić, jeśli nie pozbędziemy się jednocześnie szkodliwych nawyków. 

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię