Jak technologicznie wygląda zabieg liposukcji?

Zadowolenie z własnego ciała to stan, do którego dąży większość z kobiet. Niektórym udaje się to uzyskać po dłuższym czasie, a innym przychodzi to bardzo łatwo. Są również takie kobiety, którym nie udaje się nigdy w pełni polubić swojego wyglądu. Warto więc próbować różnych metod i dążyć do znalezienia takiego, który faktycznie pozwala na zaakceptowanie i polubienie swojego ciała. Jednym ze sposobów osiągnięcia takiego stanu są zabiegi medycyny estetycznej, a w tym także liposukcja. 

Liposukcja kojarzy nam się głównie z ostatnim możliwym etapem odchudzania, gdy nie jesteśmy już w stanie poradzić sobie samodzielnie i korzystamy z odsysania tłuszczu. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż liposukcja nie jest wcale zalecana jako sposób na szybkie pozbycie się nadwagi, które pozwoli uniknąć jakiegokolwiek wysiłku fizycznego i diety. Liposukcja ma stanowić pomoc dla osób, które nie są w stanie pozbyć się oponki bądź są po urodzeniu dziecka i trudno jest im zgubić tłuszcz z brzucha. Czasami bardzo trudno jest nam faktycznie wyrzeźbić nasz brzuch poprzez ćwiczenia – tym bardziej po ciąży, gdy mięśnie są już dużo słabsze – a my zwyczajnie nie mamy również czasu na aktywność fizyczną, która nie jest związana z opieką nad dzieckiem. 

Jak w ogóle wygląda taki zabieg? 

Procedura ta owiana jest wieloma legendami, choć w rzeczywistości wykonanie jej nie jest wcale aż tak problematyczne. Lekarz wykonuje bardzo niewielkie nacięcie w skórze, a następnie wprowadza tam kaniule – jest to specjalna igła, która odsysa komórki tłuszczowe. Jest to najbardziej podstawowy sposób przeprowadzania liposukcji, choć obecnie można już skorzystać także z bardziej zaawansowanych technologii. 

Wspomniana wyżej procedura przeprowadzana jest przez chirurga, który musi być bardzo dokładny i sprawnie wykonywać każdy ruch przy pomocy igły. Dlatego trzeba warto zaufać specjalistom. Takim miejscem jest bezwątpienia gabinet chirurgii estetycznej Timeless z Warszawy. Obecnie można wybrać liposukcje, która opiera się usuwaniu tkanki tłuszczowej poprzez ultradźwięki. Jest to na pewno o wiele mniej inwazyjna procedura, która znacznie skraca okres rekonwalescencji i ogranicza ból związany z zastosowaniem kaniuli. 

Gdzie można stosować liposukcje? 

Większości z nas odsysanie tłuszczu kojarzy się głównie z obszarem na brzuchu, ale nie jest to jedyna dostępna opcja. Dzięki skorzystaniu z tego zabiegu pozbędziemy się go również z pośladków, bioder czy też ramion. Możemy także wykonać liposukcję na udach oraz plecach. Widać więc, że wszystko zależy tutaj od naszych oczekiwań – dlatego też trzeba wybrać mądrze. Pamiętajmy, aby nie traktować liposukcji jako szybkiego rozwiązania. Nic nie zastąpi nam aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania, a efekty osiągnięte przy pomocy liposukcji możemy szybko zaprzepaścić, jeśli nie pozbędziemy się jednocześnie szkodliwych nawyków. 

Ostatnie Wpisy

Co musisz wiedzieć o kampaniach remarketingowych w Google Ads, aby skutecznie sprzedawać?

Co musisz wiedzieć o kampaniach remarketingowych w Google Ads, aby skutecznie sprzedawać? Jedną z popularnych strategii Google Ads jest...

SmartLunch – Wartościowy benefit, korzystny dla całej firmy

Zalety posiłków pracowniczych ➢ Prosty sposób na posiłki pracownicze ➢ Dlaczego warto postawić na SmartLunch? Sprawdź koniecznie!

Najnowsza analiza rynku e-commerce w Polsce

Postęp technologiczny sprawił, że coraz więcej zakupów robimy przez Internet. Coroczna analiza rynku e-commerce pomaga przedsiębiorcom w zaspokajaniu potrzeb klientów. Wyniki najnowszego badania, przedstawione w...

Rozliczenia podatkowe bez problemów – e-Deklaracje i VAT

Prowadząc działalność gospodarczą, mierzymy się z różnymi kłopotami. Nieporozumienia i zawiłości dotyczą najczęściej podatków. Każdy przedsiębiorca musi rozliczać się z fiskusem, lecz...

Świat to za mało: jak działa Internet na kartę bez limitu?

Bez pokaźnego pakietu internetowego nie obejdzie się dziś żadna oferta telefonu na kartę. Wybór wśród operatorów jest spory, dlatego warto szukać sprawdzonych rozwiązań.

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię