Jak urządzić biuro? Flipcharty magnetyczne

Odpowiednie urządzenie przestrzeni do wspólnej pracy jest ważnie nie tylko ze względu na poprawę wydajności pracowników, ale także ich samopoczucie. W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się otwieranie przestrzeni, tak aby wszyscy widzieli siebie nawzajem. Open space ułatwia zawiązywanie kontaktów między współpracownikami oraz daje poczucie większej wolności. Przestrzeń biurowa powinna być maksymalnie praktyczna, dlatego w newralgicznych, widocznych miejscach dobrze jest umieścić duże tablice suchościeralne lub flipcharty. Dlaczego warto się na nie zdecydować? O tym w dzisiejszym artykule.   

Flipchart – co to?

Czym jest tablica suchościeralna, wie już chyba każdy. Duże białe tablice towarzyszyły nam w szkołach i na studiach, dlatego ich wykorzystanie w pracy nie jest żadną nowością. Jedynym minusem tego rozwiązania jest fakt, że klasyczna tablica wymaga zawieszenia na ścianie, i o ile nie wybraliśmy wersji z mobilnym stojakiem na kółkach, nie da się jej łatwo przenieść tam, gdzie jest potrzebna. Decydując się na flipchart, dostajemy możliwość łatwego przenoszenia tablicy, której nie trzeba mocować bezpośrednio do ściany, ponieważ jest wyposażona w stabilny trójnóg. Dodatkowo oprócz możliwości pisania na powierzchni flipcharta zwykłymi markerami do tablic, można także za pomocą specjalnych uchwytów zamocować na nim rolkę papieru do pisania. 

Flipchart do prezentacji

Coraz bardziej powszechne, nie tylko w czasie pracy, ale także na ważnych spotkaniach i konferencjach jest prezentowanie z wykorzystaniem różnorodnych pomocy naukowych. Oglądając znane w multimedialnym świecie programy, w których prelegenci dają wykłady na tematy, w których są ekspertami, bardzo często w ich rękach zobaczymy kolorowe markery, służące nie tylko jako wskaźniki, ale także jako pomoce w tłumaczeniu trudniejszych zagadnień i nakreślania ich na flipcharcie. Tablica taka jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ można traktować ją jako klasyczny suchościeralny whiteboard, czyszcząc powierzchnię w miarę zapełniania za pomocą gąbeczki lub szmatki. Jeżeli natomiast zależy nam na sprawnej prezentacji bez regularnego czyszczenia tablicy, możemy zdecydować się na montaż papieru w formie dużego rulonu lub ryzy. W ten sposób po zapełnieniu miejsca do pisania wystarczy przerzucić arkusz papieru.

Flipchart – tablica do każdego biura 

Flipchart można ustawić w miejscu widocznym dla wszystkich pracowników, traktując go jako klasyczną tablicę ogłoszeń, gdzie zapisywane są wszystkie ważne wydarzenia i informacje. Dodatkowo jest to także świetny sposób na prezentację podczas konferencji, albo pomysłowe rozwiązanie na uzupełnienie multimedialnego wykładu. Tablica jest mobilna i stosunkowo lekka, dlatego przeniesienie jej tam, gdzie aktualnie jest potrzebna, nie stanowi większego problemu nawet dla jednej osoby. Dodatkowo stojący flipchart może także robić za znak informujący o miejscu odbywania się dużego wydarzenia, na przykład konferencji w biurze. Dzięki temu nowoprzybyli goście nie zgubią się w labiryncie korytarzy. 

Flipchart – zastosowanie w biurze i w domu 

Zgodnie z tym, co przedstawiliśmy powyżej, różnorodność zastosowań dla tablicy flipchart w biurze, tak naprawdę ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Należy jednak wziąć pod uwagę także zmiany w sposobie pracy, które nastąpiły w tym roku. Chodzi oczywiście o przeniesienie się z pracy w biurze na pracę w przestrzeni domowej. Każdy, kto przepracował już jakiś czas zdalnie, z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że aby praca była wydajna, najlepiej jest stworzyć sobie osobne miejsce przeznaczone wyłącznie na biuro. Wiadomo, że nie każdy ma możliwość wygospodarowania osobnego pokoju tylko na ten cel, dlatego warto pomyśleć o stworzeniu środowiska do pracy na przykład w sypialni lub w salonie. Flipchart pomoże nie tylko w szybszej i lepszej organizacji pracy poprzez staranne planowanie i zapisywanie ważnych wydarzeń i informacji, ale także da możliwość fizycznego odgrodzenia się od domowego zgiełku.   

Artykuł powstał we współpracy z tableo.eu

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię