Jak w pracy wspomóc organizm po chorobie?

Okres jesienno-zimowy jest najbardziej infekcyjnym czasem w roku. Pojawiają się różnorodne choroby mogące kończyć się powikłaniami zdrowotnymi, momentami nawet bardzo niebezpiecznymi. Dlatego też rekonwalescencja po chorobie w szczególności przy powrocie do pracy jest bardzo ważna ze względu na zmęczenie organizmu i wyjałowienie jelit po antybiotykach. Z tego względu należy zadbać o dobrze zbilansowaną dietę, suplementy i aktywność fizyczną.

Jak wspomagać organizm poprzez aktywność oraz dietę w pracy?

Zmęczony organizm chorobą należy powoli ożywiać przez wspierającą aktywność fizyczną. Ważne na początku, aby nie obciążać go za intensywnymi ćwiczeniami, by nie uzyskać odwrotnego skutku. Po chorobie treningi powinny być wdrażające i krótkie np. do 30 minut. Takie stymulowanie może być wykonywane trzy razy w tygodniu, przyzwyczajając ciało do wydolności i ruchu a mięśnie do ponownej pracy. W sytuacji, kiedy ma się poczucie, iż ćwiczenia nie sprawiają już problemu oraz są coraz lżejsze, można je zintensyfikować lub zmienić na dłuższe. Wspomaganie organizmu dobrze zbilansowaną dietą należy również do niezbędnych czynności, jakie trzeba wykonywać. W sytuacji powrotu do pracy warto skupić się na przygotowaniu posiłków w domu i zabierać je do zakładu lub zamówić catering. By wzmocnić regenerację ciała, w lekkostrawnych potrawach powinny się znajdować przede wszystkim składniki o dużych zawartościach witamin i minerałów jak marchew, buraki, pietruszka, pomarańcze, morele, kasze, płatki jaglane lub owsiane, jogurty naturalne oraz inne produkty nabiałowe, mięso i ryby.

Jakie suplementy i witaminy stosować w powrocie do zdrowia?

Przebyta choroba skłania do wspomagania się również suplementami. By szybciej powrócić do pełnej sprawności, należy przyjmować preparaty z zawartością witaminy A oraz tych z grupy B. Dodatkowo wracając do pracy, warto również suplementować witaminę C i rutynę, które umożliwiają szybszy powrót do pełni sprawności organizmu. Przy pracy umysłowej ważne jest również przyjmowanie substancji wspomagających pamięć i koncentrację oraz całościową pracę mózgu, takich jak kwas foliowy, magnez, cynk, lecytyna, żelazo, wapń, sód, selen, a także tryptofan i fenyloalanina. Natomiast w pracy fizycznej ważniejsze będą suplementy z zawartością kreatyny, białka, kwasów Omega-3, beta-alaniny, witamin D, C, B, fosforu i wapnia. Warto również wykonać badania na obecność powyższych związków chemicznych i organicznych, by się upewnić, iż nie posiada się niedoboru któregokolwiek z innych powyższych substancji.

Gdzie można kupić preparaty wspomagające powrót po chorobie do zdrowia?

Odpowiednio dobrane preparaty, dobrej jakości, a także bezpieczne można nabyć w aptekach i drogeriach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Jedną z wartych uwagi miejsc jest Drogeria Dr Zdrowie, która jest dostępna pod linkiem https://drogeriadrzdrowie.pl/. Miejsce to oferuje sprawdzone suplementy diety oraz wszelkie produkty wspomagające powrót do zdrowia. Dodatkowo na platformie można zaopatrzyć się w markowe kosmetyki, sprzęty medyczne, artykuły higieniczne czy też produkty dla dzieci. Oferta opiewa również na produkty pojawiające się okazyjnie np. przed świętami czy innymi uroczystościami oraz na pomysły prezentów według kategorii (świąteczne, dla dziewczyny, chłopaka, siostry, przyjaciółki, mamy, a także dziadków).

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię