Jak wybrać dobry hosting dla firmy?

Hosting stron WWW jest fundamentem każdej działalności w Internecie. Jednak jak dobrać najlepszy hosting dla swoich potrzeb i nie pogubić się w gąszczu technicznych parametrów serwerów? 

Hosting stron firmowych, blogów lub sklepów internetowych powinien być szybki, niezawodny i bezpieczny. Z badań Google wynika, że 40% odwiedzających daną stronę WWW opuszcza ją, gdy czas ładowania trwa dłużej niż 3 sekundy. Walmart przekonał się, że skrócenie czasu ładowania o 1 sekundę spowodowało wzrost konwersji o 2 p.p. Dobry hosting to jeden z elementów, który wpływa na doświadczenia Twoich klientów.

Na te elementy zwróć uwagę przy wyborze hostingu

Istnieje kilka obszarów, o których warto pamiętać, przeglądając oferty firm hostingowych. W trakcie rozmowy lub po otrzymaniu oferty upewnij się:

 • na jakich dyskach działa hosting;
 • jakimi zasobami dysponuje serwer;
 • czy SSL jest za darmo;
 • czy na hostingu działa HTTP/2;
 • czy hosting aktualizuje PHP;
 • jakie są ograniczenia i limity;
 • czy hosting zabezpiecza pocztę elektroniczną;
 • czy tworzone są kopie zapasowe;
 • czy hosting ma gwarancję SLA.

Niektóre firmy jak np. Progreso udostępniają możliwość przetestowania usługi bez zobowiązań. Jest to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu możesz sprawdzić, jak hosting będzie sprawdzał się w obsłudze Twojego e-sklepu, strony internetowej czy bloga.

Nieocenione wsparcie techniczne

Zwróć uwagę, czy firma hostingowa oferuje wsparcie, zarówno na początku, jak i w trakcie trwania współpracy. Sytuacje krytyczne pojawiają się nagle. Jeśli Twoja kampania w mediach społecznościowych lub reklama zaczyna przynosić owoce, a ruch w sklepie pikuje w górę, to serwery powinny poradzić sobie z jego obsługą. Ewentualne problemy powinny być szybko rozwiązywane i usuwane. W innym wypadku, gdy użytkownik nie może wejść na stronę internetową, prawdopodobnie zrezygnuje z zakupów.

Najważniejsze korzyści dobrego hostingu

Dobrze zarządzany hosting to sprawnie działająca strona i sklep. Jakie jeszcze korzyści zapewnia dobry hosting?

 1. Wysoka wydajność: Dobry hosting zapewnia wysoką wydajność, która jest kluczowa dla stron internetowych. Za dobry hosting można zapłacić więcej, ale będą to dobrze wydane pieniądze, ponieważ Twoja strona będzie działać szybciej i płynniej. 
 2. Większa dostępność: Dobry hosting zapewnia wysoki poziom dostępności, dzięki czemu Twoja strona będzie dostępna dla Twoich klientów przez całą dobę. 
 3. Większe bezpieczeństwo: Hosting zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez zastosowanie zaawansowanych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie SSL, kontrola dostępu i systemy ochrony przed atakami DDoS. 
 4. Większa elastyczność: Hosting zapewnia Twojej firmie możliwość rozszerzenia usług wraz ze wzrostem Twojej firmy. Możesz dostosowywać swoje potrzeby hostingowe w zależności od wielkości firmy i zapotrzebowania na usługi. 
 5. Większa skalowalność: Dostawca usług hostingowych umożliwia skalowanie Twojej strony internetowej wraz ze wzrostem ruchu. To oznacza, że Twoja strona będzie w stanie załadować się szybciej i wyświetlić więcej treści nawet w przypadku dużego ruchu.

Wybierając hosting dla swojej firmy, zwróć uwagę na jej potrzeby i bezpieczeństwo. Przy okazji wysyłania pytań o ofertę zapytaj, jakie rozwiązania będą najlepiej dostosowane do Twojej skali biznesu. Dzięki temu Twój sklep będzie zawsze dostępny dla klientów.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię