Jak wybrać fotel do pracy biurowej?

Wygodne krzesło stanowi bardzo ważny element stanowiska pracy. Od komfortowego i odpowiednio dopasowanego do biurka oraz indywidualnych wymagań fotela zależy wiele, w tym zwłaszcza efektywność pracy.

W dobrych sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziesz szeroki wybór krzeseł biurowych o różnych wielkościach i kształtach. Jak wybrać najlepszy model spośród tak wielu propozycji? Podpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Krzesło czy fotel biurowy?

Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając siedzisko, jest decyzja o wyborze fotela lub krzesła biurowego. Czym różnią się te dwa rodzaje mebli? Krzesła biurowe https://www.ergoexpert.pl/biuro/fotele-i-krzesla-biurowe są zazwyczaj mniejsze, cechują się krótszym oparciem, węższym siedziskiem oraz często mniejszym zakresem regulacji. Sprawdzą się szczególnie dla osób szczupłych i niskich. Nadają się też do pomieszczeń, w których ograniczona przestrzeń wyklucza możliwość zakupu fotela.

Fotele biurowe to z kolei meble o szerokim oparciu i dużym, wygodnym siedzisku. Często mają też praktyczne zagłówki oraz są wyposażone w funkcję regulacji. Ze względu na swe gabaryty sprawdzają się znakomicie w większych pomieszczeniach, w tym zwłaszcza gabinetach menadżerów czy dyrektorów. Są bardzo wygodne, co jest bardzo ważne szczególnie podczas wielogodzinnej pracy przy biurku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotel lub krzesło biurowe?

Niezależnie od tego, na jaki mebel się zdecydujesz: krzesło lub fotel biurowy, zwróć uwagę na oparcie i siedzisko mebli. Są to bowiem najważniejsze elementy wpływające na komfort korzystania.

Oparcie powinno być odpowiednio wyprofilowane ergonomicznie i posiadać specjalne wypukłości, które odpowiadają anatomicznemu ułożeniu kręgosłupa. Na rynku dostępne są nawet modele, które można traktować jak swego rodzaju profilaktykę zdrowego kręgosłupa. Oparcia muszą być też odpowiednio wysokie, aby mogły obejmować całe plecy, szyję oraz głowę. Szczególnie polecane są meble z oparciem wykonanym z siatki typu Mesh, co zapewnia przewiewność i wygodę w lecie.

Równie ważne jest siedzisko. Istotna jest jego szerokość oraz materiał wykonania. Element ten nie powinien uciskać i musi być odpowiednio wyprofilowany. Najlepiej, aby siedzisko było wykonane z przewiewnego materiału, co zwiększa komfort podczas wielogodzinnej pracy, zwłaszcza podczas gorących dni i wysokich temperatur. Dobrze też zdecydować się na materiały, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Bardzo ważną kwestią jest też regulacja. Odpowiednie dopasowanie wysokości krzesła bądź fotela do wzrostu użytkownika oraz wysokości biurka wpływa na komfort pracy. Mebel powinien być na tyle wysoki, aby można było wygodnie pisać ręcznie czy na komputerze, swobodnie opierając łokcie i ręce na stole. Użytkownik siedzący na krześle przy biurku nie powinien również zbytnio pochylać się nad blatem, ponieważ wpływa to negatywnie na zdrowie kręgosłupa. Dobrze również, aby oparcie fotela można było łatwo odchylić, co pozwoli na relaks i odpoczynek po długiej pracy.

Ostatnie Wpisy

Kiedy warto rozpocząć pozycjonowanie firmy?

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej to jedna z najlepszych taktyk na uzyskanie rozpoznawalności w wyszukiwarce Google. Warto o nie zadbać w zasadzie już...

Najpopularniejsze walutowe pary handlowe

Ludzie inwestują w rozmaite pary handlowe, takie jak Forex, materiały surowe (jak złoto, miedź) i akcje, aby zyskać dobry zwrot inwestycyjny. Rynek...

Płyty drogowe z tworzywa – zalety i wady

Płyty drogowe wykonane z tworzywa sztucznego to ciekawa alternatywa dla klasycznych, betonowych lub gumowych płyt drogowych. Co je wyróżnia, jakie są ich...

Biuro open space – Zdesk podpowiada, jak je zaaranżować

Moda na otwartą przestrzeń biurową przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Początek XX wieku zaowocował koncepcją budowania bliższych relacji między pracownikami i usprawniania przepływu...

Podatki w Niemczech – najważniejsze informacje

Nasi zachodni sąsiedzi mają rozbudowany system podatkowy, który opiera się na różnych rodzajach danin publicznych. Podatki w Niemczech opierają się m.in. na...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię