Jak wybrać kolorową drukarkę laserową?

Drukarki laserowe to sprzęt stanowiący atrakcyjną alternatywę dla klasycznych urządzeń atramentowych. Użytkownicy cenią je przede wszystkim za szybkość oraz wydajność wydruku. Na rynku dostać można zarówno modele monochromatyczne, jak i kolorowe drukarki laserowe. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tej drugiej opcji?

Drukarka laserowa kolorowa – dlaczego warto ją mieć?

Szeroki wybór drukarek laserowych sprawia, że wybór odpowiedniego modelu to nie lada wyzwanie. Jeśli szukasz uniwersalnego urządzenia, które pozwoli Ci na szybki wydruk zarówno monochromatycznych, jak i wielobarwnych dokumentów, odpowiednim wyborem będzie drukarka laserowa kolorowa. Znajdziesz ją w internetowym sklepie DrTusz.

W porównaniu z modelami monochromatycznymi kolorowe drukarki laserowe są droższe. Pozwalają jednak na wydruk atrakcyjnych wizualnie, wielobarwnych dokumentów, broszur, wykresów, prezentacji czy też ulotek. Najczęściej wyposażone są w różnorodne funkcje, dzięki czemu z łatwością można je dostosować do indywidualnych potrzeb.

Ich atutem jest także wspomniana wcześniej szybkość wydruku – nawet 60 stron na minutę. Nic więc dziwnego, że świetnie odnajdują się w biurowej rzeczywistości, gdzie każdego dnia drukuje się wiele dokumentów. Sprawdzą się również w użytku domowym. Wśród zalet drukarek laserowych wymienia się również wysoką wydajność wykorzystywanych materiałów eksploatacyjnych – z 1 tonera można otrzymać od tysiąca do ponad 40 tysięcy wydrukowanych stron.

Jak wybrać kolorową drukarkę laserową?

Kolorowe drukarki laserowe to innowacyjne rozwiązania, które szturmem podbiły rynek. Dostępne są w różnych wariantach, co utrudnia wybór odpowiedniego sprzętu. Na co więc warto zwrócić uwagę, by kupić odpowiedni sprzęt?

drukarka

Przede wszystkim na wspomnianą szybkość wydruku. Jeśli potrzebujesz urządzenia do użytku domowego, w zupełności wystarczy sprzęt będący w stanie wydrukować 20 stron na minutę. Gdy zaś szukasz modelu do biura, sięgnij po wariant pozwalający na wydruk co najmniej 40 stron na minutę. Dzięki temu nawet wydruk dużej ilości materiałów będzie przebiegał sprawnie.

Niezależnie od tego, gdzie drukarka laserowa kolor będzie wykorzystywana, istotne jest to, aby miała prosty i intuicyjny w obsłudze interfejs. Dzięki temu każdy użytkownik z łatwością wydrukuje dokumenty, dostosowują wydruk do indywidualnych potrzeb.

Kolorowe drukarki laserowe – istotne funkcje i marka

Jak zostało wspomniane, drukarki laserowe mogą być wyposażone w różne praktyczne opcje, które zwiększają funkcjonalność sprzętu i ułatwiają korzystanie z niego. Jedną z nich jest funkcja duplex. To nic innego jak automatyczny wydruk dwustronny. W ramach tej opcji sprzęt samoistnie dostosowuje ułożenie papieru tak, aby możliwe było zadrukowanie kartki po obu stronach.

Część dostępnych na rynku rozwiązań oferuje także druk bezpośrednio z urządzeń mobilnych, a także z nośnika USB. Zarówno w domu, jak i w biurze przydatne może okazać się drukarka laserowa z interfejsem Wi-Fi. Umożliwia ona bezprzewodowy wydruk dokumentów z urządzeń działających w skonfigurowanej sieci. W biurach i większych organizacjach odpowiednim wyborem może okazać się model z opcją drukowania za pomocą LAN. Dzięki temu ze sprzętu może korzystać więcej osób.

Przy wyborze drukarki laserowej kolorowej warto również zwrócić uwagę na jej markę. Renomowani producenci najczęściej stosują wysokiej klasy podzespoły, co przekłada się na niezawodność sprzętu i jego żywotność. Często oferują również długi okres gwarancyjny, a także atrakcyjne warunki serwisowania.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię