Jak zdobyć kartę Multisport jako osoba prywatna? Ile ona kosztuje?

Miesięczne wynagrodzenie od dawna nie jest jedynym wyznacznikiem dobrej pracy. Bardzo duże znaczenie ma polityka firmy wobec zatrudnionych. Benefity pracownicze są standardem zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach, które mogą zapewnić swojej kadrze coś „ekstra”. Do najbardziej pożądanych korzyści należy karta MultiSport, honorowana w tysiącach obiektów sportowych. Zapewnia nielimitowane wejścia w atrakcyjnej cenie – składkę za przystąpienie do programu zapłacisz u pracodawcy.

Jeśli Twoja firma nie zapewnia benefitów sportowych, a interesuje Cię karta MultiSport, jak zdobyć członkostwo? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak działają karty sportowe, ile to kosztuje i kto może skorzystać z programu.

Karta MultiSport – jak zdobyć w ramach umowy o pracę?

Zazwyczaj kartę MultiSport otrzymują pracownicy korporacji i średnich przedsiębiorstw. To korzyść obopólna – pracodawca pokazuje, że zależy mu na pozazawodowym rozwoju pracownika. On zaś ma szansę poprawić jakość swojego życia prywatnego bardzo niewielkim kosztem.

Jeśli zawsze chciałeś wypróbować różnorodne dyscypliny sportowe, lecz brakowało Ci funduszy, z kartą MultiSport zrealizujesz swoje marzenia. Otrzymasz wstęp do niezliczonych klubów i obiektów sportowych, np. na ścianki wspinaczkowe czy zajęcia z jogi. 

Wyjaśniliśmy, jaki jest cel karty MultiSport. Jak więc ją zdobyć? Pracodawca z pewnością poinformuje Cię o takiej możliwości, jeśli podpisał umowę z dystrybutorem kart – firmą Benefit Systems.

 • Jeżeli pracodawca wykupił program MultiSport Plus, otrzymasz imienną kartę zapewniającą nielimitowany dostęp do ponad 25 dyscyplin sportowych.
 • MultiSport Classic pozwala uczestniczyć w zajęciach sportowych raz dziennie.
 • MultiActive zapewnia określoną liczbę wejść w ciągu miesiąca (nie więcej niż jedno dziennie). 

Najwięcej obiektów sportowych honoruje kartę MultiSport Plus – w przypadku pozostałych, tańszych programów zakres możliwości jest mniejszy.

Ile kosztuje karta MultiSport?

W powyższym scenariuszu pracodawca pokrywa większość kosztów uczestnictwa w programie. Zależnie od rodzaju karty i indywidualnej polityki firmy, zapłacisz od kilkudziesięciu do stu złotych miesięcznie. To niewielka cena za tak ogromny zakres aktywności – w ramach karty MultiSport możesz na przykład:

 • grać w tenisa
 • tańczyć
 • jeździć na wrotkach
 • trenować sztuki walki
 • korzystać z sauny
 • bawić się w parku trampolin i wielu innych, wyjątkowych obiektach.

Jeśli interesuje Cię indywidualna karta MultiSport – cena dla osoby prywatnej – musimy Cię rozczarować. Nie można wykupić karnetu, nie będąc zatrudnionym w firmie współpracującej z Benefit Systems… Chyba że wejściówkę zapewni Ci znajomy lub krewny.

MultiSport indywidualnie – zostań osobą towarzyszącą

Nie wierz internetowym ogłoszeniom, w których znajduje się hasło „karta MultiSport sprzedam”. Odsprzedawanie kart jest niezgodne z regulaminem dystrybutora, a dodatkowo każda karta jest imienna. Wstęp na halę sportową często wymaga okazania dowodu osobistego. Ogłoszenia dodają oszuści, którzy chcą wzbogacić się na niewiedzy innych osób.

Załóżmy jednak, że masz znajomego lub członka rodziny zatrudnionego w firmie oferującej pracownikom karty MultiSport. Możesz poprosić go o wykupienie karty dla osoby towarzyszącej. Koszt będzie nieco większy niż składka za jego własną kartę. Pełna cena za osobę wynosi obecnie 159 złotych w przypadku programu MultiSport Plus. Najlepiej dowiedzieć się, czy pracodawca przewiduje rabaty także dla osób towarzyszących.

Przepustkę na zajęcia sportowe pracownik może zapewnić także swoim dzieciom lub starszym członkom rodziny. Karta MultiSport Kids jest przeznaczona dla osób do 15 roku życia i kosztuje dużo mniej niż karta dorosłego. Ciekawą opcją jest także MultiSport Dziecko – zapewnia wyłącznie wstęp na basen dla osoby poniżej 15 roku życia. MultiSport Senior to oferta skierowana do osób powyżej 60 roku życia.

Karty sportowe indywidualne – alternatywy dla MultiSport

Czy istnieje indywidualny program równie rozbudowany, co karta MultiSport? Jak zdobyć wejściówkę na różnorodne zajęcia sportowe, będąc osobą prywatną? Na rynku nie brakuje możliwości, choć są one bardziej ograniczone. Oto karty sportowe, które może wykupić każdy, niezależnie od zatrudnienia:

 • Multikarnet Open z Myfitweb – pakiet wejściówek na siłownię, fitness i basen
 • karta MyLife – połączenie abonamentu sportowego i medycznego
 • karty sieciowe klubów fitness, np. Just Gym.

Oferta MultiSport jest skierowana nie tylko do pracowników dużych firm. Mogą z niej skorzystać członkowie niektórych stowarzyszeń, np. Stowarzyszenia Inwestorów czy Krajowej Izby Kominiarzy. Podobnie działają inne karty sportowe, np. OK System czy FitProfit.

MultiSport daje jednak zdecydowanie najwięcej możliwości – umożliwia wstęp nawet do 4000 obiektów na terenie całej Polski, bez narzuconych terminów. Ćwiczący sam decyduje, kiedy, gdzie i jak długo będzie trenował. Dlatego właśnie ten program cieszy się tak wielką popularnością wśród pracodawców.

Chociaż nie ma satysfakcjonującej odpowiedzi na pytanie, jak zdobyć kartę MultiSport jako osoba fizyczna, warto dążyć do znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia, które zapewni Ci benefity takie jak karta sportowa.

Ostatnie Wpisy

Składasz PIT-37? Cztery rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Jak co roku, miliony Polaków są zobowiązane do złożenia deklaracji podatkowej. Najpopularniejszym rodzajem deklaracji jest oczywiście PIT-37. Na przestrzeni ostatnich lat urząd...

Etykiety samoprzylepne – dlaczego warto z nich korzystać?

Etykiety samoprzylepne są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkujące różnorodne towary. Stosowanie ich przynosi wiele korzyści. Nie tylko pozwalają na oznakowanie konkretnych produktów, lecz...

Jak długo trwa integracja systemów informatycznych w firmie? Kluczowa jest rola oprogramowania

Równoczesne wykorzystywanie w firmie wielu systemów sprawia olbrzymie problemy techniczne i organizacyjne, przekłada się również na znaczne obniżenie efektywności wykonywanych działań. Jest...

Na co zwrócić uwagę, wybierając kartę paliwową i dlaczego warto z niej korzystać?

Coraz więcej firm transportowych oraz właściciel samochodów firmowych korzysta z kart paliwowych, doceniając możliwość dokonywania uproszczonych rozliczeń oraz tańszego tankowania pojazdów. Jakie...

Oświetlenie biurowe a wydajność pracownika

Praca biurowa wiąże się ze spędzaniem dużej ilości czasu przed komputerem, często bez odpowiedniej dostępności do światła dziennego. Środowisko, w jakim przychodzi...

Przeczytaj również

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię