Jak znaleźć najtańszą polisę na mieszkanie?

Średni koszt ubezpieczenia mieszkania wynosi około 200-300 zł w skali roku. Jednak wystarczy się rozejrzeć, sprawdzić oferty online i porównać propozycje różnych firm ubezpieczeniowych, bo zdarzają się sytuacje, że polisa ta może kosztować jeszcze mniej. Porównując oferty, trzeba używać jednakowych parametrów, aby dokładnie ocenić propozycje. Należy również wziąć pod uwagę m.in. reputację towarzystwa i zakres ochrony, który zapewnia, aby znaleźć najlepszą opcję dla swoich potrzeb.

Co to jest polisa na mieszkanie?

Polisa na mieszkanie to ubezpieczenie wykupione przez właściciela mieszkania. Ogólnie rzecz biorąc, może chronić nie tylko mury, ale obejmować także ochronę urządzeń, akcesoriów i wyposażenia, rzeczy osobistych, a nawet w odpowiednich pakietach naprawę sprzętu. Dobra polisa zapewnia zabezpieczenie na wypadek uszkodzeń, kradzieży, skutków nieszczęśliwych zdarzeń losowych i innych niebezpieczeństw – od pożaru i zalania po akty wandalizmu.

Czy polisa mieszkaniowa jest droga?

Wbrew pozorom inwestycja w wykupienie tego rodzaju polisy nie musi być drogie. Na rynku są dostępne tanie ubezpieczenia mieszkania, których ceny zaczynają się nawet poniżej 100 zł. Oczywiście to, jaki będzie całkowity koszt raty, zależy od zakresu zabezpieczeń, które będą uwzględnione w polisie oraz kilku innych czynników, które dotyczą samej nieruchomości. Chodzi między innymi o jej wartość, lokalizację, metraż, rodzaj budownictwa, zainstalowane zabezpieczenia, położenie na piętrze itp.

Czy ubezpieczenie mieszkania jest konieczne?

Ogółem kwestia ubezpieczenia mieszkania jest dobrowolna, jeśli lokal nie podlega na przykład spłacie kredytowej. Wówczas pożyczkodawcy wymagają wykupienia polisy od firmy ubezpieczeniowej. Jest to dla nich swego rodzaju zabezpieczenie, bo udzielenie kredytu hipotecznego stanowi dla banku spore ryzyko. Najczęstszym wymogiem jest zakup polisy z przynajmniej podstawowym zakresem ochrony, który ogranicza się do zabezpieczenia murów i elementów stałych przed podstawowymi zagrożeniami (np. zalanie).

Gdzie szukać najtańszych ubezpieczeń mieszkania?

Chociaż kilka czynników, które określają stawki ubezpieczenia mieszkania, pozostaje poza kontrolą, istnieją strategie, które pomagają znaleźć najtańszą polisę. Jedną z nich jest skorzystanie z darmowych kalkulatorów ubezpieczeń mieszkaniowych online np. na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/.

W zaledwie kilka minut po określeniu i wpisaniu podstawowych parametrów otrzymuje się zestawienie ofert kilkunastu najlepszych towarzystw, które proponują dostępne polisy mieszkaniowe. Przy wyborze można sugerować się nie tylko ceną składki, ale także zakresem ochrony, dodatkowymi opcjami lub dostępnymi zniżkami. Warto tutaj poświęcić trochę czasu i dokładnie przeanalizować wszystkie warianty, bo niekiedy dopłata kilkudziesięciu złotych rocznie w razie niespodziewanych sytuacji może odmienić życie.

Ostatnim krokiem jest wybór jednej propozycji i dokonanie płatności za jej zakup. Istotny jest fakt, że takie rozwiązanie umożliwia zakup ubezpieczenia mieszkania nawet o 40% taniej od standardowej ceny.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię