Jaki wybrać szybki hosting dla sklepu internetowego?

Bez wątpienia od wyboru odpowiednio szybkiego hostingu, zależeć może funkcjonowanie Twojego sklepu internetowego. W dzisiejszym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w wyborze najlepszego rozwiązania hostingowego dla Twojego e-commerce. Zapraszamy do lektury!

Na co zwrócić uwagę wybierając szybki hosting dla e-sklepu?

Wybierając szybki hosting dla sklepu internetowego, należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych czynników. Omawiamy je poniżej.

Rodzaj hostingu

Dostępne są różne rodzaje hostingów, w tym współdzielony, VPS (Virtual Private Server), dedykowany i hosting zarządzany. Dla sklepów internetowych, szczególnie tych o dużym ruchu, rekomendowane są rozwiązania SSD NVME ze względu na większe zasoby i lepszą wydajność​, które oferuje np. SEOhost.pl (tanie serwery, szybki hosting). Hosting SSD NVME jest idealny pod WordPress i PrestaShop, a technologia LiteSpeed gwarantuje najszybsze możliwe wczytywanie stron.

Wybór platformy e-commerce

Naszym zdaniem ważne jest, aby wybrać hosting zoptymalizowany pod kątem konkretnej platformy e-commerce. Hostingi specjalizujące się w danej platformie często oferują dodatkowe funkcje, które mogą znacząco poprawić wydajność sklepu internetowego. 

Bezpieczeństwo hostingu

Absolutną podstawą przy prowadzeniu sklepu internetowego jest zapewnienie bezpieczeństwa danych klientów. Wybierz więc rozwiązanie oferujące zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne kopie zapasowe, ochrona przed malware i certyfikaty SSL​.

Skalowalność rozwiązania hostingowego

Skalowalność jest aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy hostingu dla rozwijającego się sklepu internetowego. Dostawcy, którzy oferują elastyczne opcje skalowania, umożliwiają łatwe dostosowanie zasobów do rosnących wymagań biznesu online. Oznacza to, że w miarę zwiększania się ruchu na stronie lub rozszerzania oferty produktów, możesz łatwo zwiększyć moc obliczeniową, przestrzeń dyskową, a także przepustowość, aby sprostać nowym wyzwaniom. Taka elastyczność pozwala na płynne przechodzenie przez różne etapy rozwoju biznesu bez konieczności zmiany dostawcy hostingu.

Wsparcie techniczne

Nie można również zapomnieć o wsparciu technicznym i jakości obsługi klienta. Warto zwrócić uwagę na różne kanały kontaktu z konsultantami, jak np. czat na żywo, telefon, czy email. Najlepiej, jeśli wsparcie techniczne jest dostępne 24/7.

Jaki szybki hosting dla e-commerce wybrać?

Poniżej przedstawiamy też przykłady rekomendowanych dostawców usług hostingowych, do których należą:

SeoHost.pl

Seohost oferuje tani i szybki hosting WWW SSD NVME. W skład usługi wchodzi też bezpłatna migracja, technologia LiteSpeed, bezpłatna konsultacja, czy wysokiej jakości wsparcie techniczne.

Hostinger

Hostinger wybierany jest najczęściej z uwagi na wysoką jakość usług, przyjazne ceny, czy bardzo dobrze oceniany techniczny support. Hostingodawca oferuje usługi, które dobrać można w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.

nazwa.pl

Główną ofertą usługodawcy jest hosting w chmurze. Nazwa.pl charakteryzuje się wysokimi standardami odnośnie prędkości działania www, odpornością na obciążenia serwerów czy też małą awaryjnością.

Wybierając hosting dla sklepu internetowego, pamiętaj o swoich potrzebach i wybierz usługodawcę, który spełnia Twoje wymagania. Życzymy powodzenia w prowadzeniu e-biznesu!

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię