Jakie produkty sprawdzą się w pielęgnacji 60+?

W każdym wieku należy dbać o swoją skórę, adekwatnie do jej potrzeb. W wieku 60 lat stan skóry jest w dużej mierze determinowany tym jak wyglądała cała pielęgnacja do tej pory. Jak wygląda skóra w tym wieku i jakie są największe wyzwania w pielęgnacji w tym okresie?

Zobacz, jakie cechy charakterystyczne widać na skórze w wieku 60+

Lata pielęgnacji, nawyków związanych z opalaniem, dietą i stylem życia, są nie do oszukania w tym wieku. Wszystko odbija się na twarzy. Niemniej jednak nawet wtedy trzeba nabrać dobrych nawyków pielęgnacyjnych i dostarczać skórze brakujących składników. Niektóre kobiety mają genetycznie piękną skórę, z małą ilością zmarszczek i napiętą. Inne z kolei mają typowe problemy dla tego wieku, czyli przede wszystkim utratę regularności rysów. Policzki zaczynają lekko opadać, a kąciki ust i powiek opadając, co może sprawiać wrażenie smutnej twarzy. Dodatkowo skóra jest sucha i szorstka, z zauważalnymi przebarwieniami i pękającymi naczynkami. Zmarszczki mimiczne w tym czasie wyraźnie się pogłębiają i rośnie ich ilość na czole, dekolcie i szyi. Pojawiają się uciążliwe cienie i worki pod oczami, a skóra staje się cieńsza.

Jak pomaga retinol w pielęgnacji 60+?

Znana substancja to retinol, jako najlepiej przebadany składnik kremów na zmarszczki. Serum z retinolem to doskonały sposób na nocną pielęgnację. Serum zawierające czysty retinol, jako najsilniejszą pochodną witaminy A, to jeden z produktów niezwykle polecanych przez dermatologów. Takie serum wygładza skórę i nadaje jej blask, a jego główne zadanie to redukowanie głębokich zmarszczek. Często w serum znajduje się kilka składników dla lepszego działania i tak na przykład serum z retinolem, kwasem hialuronowym i odżywczymi olejami pozwoli na dogłębną i przyjemną pielęgnację co wieczór. Retinol ma silną aktywność biologiczną i wpływa na odnowę komórek w głębokich warstwach naskórka. Dzięki konsystencji i formule serum, czysty retinol może swobodnie wchłaniać się przez skórę. Po kilku miesiącach stosowania, serum potrafi wygładzić nawet około 1/3 zmarszczek. Jest to naprawdę dobry wynik, ale takie serum należy stosować regularnie i najlepiej na stałe. Wystarczy robić to 2-3 razy w tygodniu, ale można i codziennie, jeśli skóra się przyzwyczai i jest taka potrzeba. 

Wybieramy najlepsze składniki dla skóry po 60 roku życia

Skóra w tym wieku, ze względu na duże wymagania i problemy z suchością i zmarszczkami, wymaga silnych i aktywnych substancji. Jednocześnie, nie mogą one podrażniać skóry. Oprócz opisanego retinolu, także kwas hialuronowy będzie zawsze mile widziany w kremach na dzień i na noc, jako składnik niezwykle skuteczny w nawilżaniu i wygładzaniu zmarszczek. Można go stosować już po 25 roku życia i z powodzeniem towarzyszy nam przez następne dekady. Retinol i kwas hialuronowy to jedne z topowych składników w kremach na zmarszczki. Warto także zwrócić uwagę na ekstrakty z komórek macierzystych, działające antyoksydacyjnie, a także koenzym Q10, który opóźnia procesy starzenia się skóry i dotlenia ją. Substancje roślinne jak kwasy owocowe AHA pobudzą ochronę komórkową, a z racji swojego naturalnego pochodzenia, są bezpieczne dla skóry.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię