Jakie są najpopularniejsze style urządzania wnętrz?

Urządzając swój dom lub mieszkanie, warto zdecydować się na ulubiony styl wnętrz, pasujący do indywidualnego charakteru i osobistych preferencji. Do najpopularniejszych obecnie stylów aranżacji można zaliczyć skandynawski, glamour, nowoczesny i klasyczny.

Styl skandynawski

Styl skandynawski już od prawie dwóch dekad cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. W ostatnich latach coraz więcej osób zaczęło w ten sposób urządzać swoje wnętrza oraz mieszkania przeznaczone na wynajem. Styl skandynawski opiera się na mocnym połączeniu z naturą, co idealnie wpisuje się we współczesne ekologiczne trendy. Właśnie dlatego pojawiają się tu naturalne materiały takie jak drewno, kamień czy cegła. To także bardzo prosty i minimalistyczny styl, w którym dominuje głównie biel i brąz. Możliwe jest jednak wprowadzenie mocnych akcentów kolorystycznych, na przykład żółtej sofy lub fotela do salonu. W stylu skandynawskim spore znaczenie ma wygoda, funkcjonalność oraz ergonomiczne kształty. Wiele porad dotyczących samodzielnego urządzania mieszkania, a także potrzebnych narzędzi i urządzeń można znaleźć na stronie https://www.grupatopex.com.

Styl glamour

Styl glamour jest nieco mniej jednoznaczny niż skandynawski, ponieważ wciąż ewoluuje, zmienia się i dostosowuje do wymagań otoczenia. Szczególne znaczenie mają tu jednak takie aspekty jak luksus, bogactwo i nastrojowość, a więc elementy, które nie zawsze są łatwe do uchwycenia. Można jednak uznać, że do najważniejszych cech wnętrz w tym stylu należy połączenie miękkich tkanin, bogatych zdobień, wielu luster i żyrandoli, a także wprowadzenie nastrojowych elementów takich jak świecie i kandelabry. Styl glamour kojarzy się zwykle z Hollywood, a zwłaszcza z latami 30. XX wieku. Obecnie jednak wrócił do łask i doskonale prezentuje się w większych domach i przestrzennych mieszkaniach.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny opiera się głównie na minimalizmie, prostocie i funkcjonalności. Najlepiej sprawdza się w dużych wnętrzach, gdzie jest dostęp do naturalnego światła. W stylu nowoczesnym królują takie barwy jak biel, czerń i szarość, pojawiają się także dodatki stalowe, złote lub miedziane. W nowoczesnych aranżacjach znaczenie mają drewniane meble, betonowe ściany oraz połączenia ze szkłem. W oknach należy postawić na rolety, a nie ciężkie zasłony lub firany.

Styl klasyczny

Styl klasyczny opiera się na ponadczasowych połączeniach i wysokiej jakości materiałów. Ogromne znaczenie mają takie aspekty jak elegancja, szyk i dobry smak. Bardzo ważne jest przestrzeganie zasad symetrii, a także wykorzystanie eleganckich materiałów, takich jak drewno mahoniowe lub dębowe. W salonie powinien znaleźć się kominek, a w jadalni duży stół i eleganckie, wyściełane krzesła. Styl klasyczny najlepiej sprawdza się w dużych domach.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię