Artykuł sponsorowany
Jeśli planujesz karierę w branży edukacyjnej, to nie warto poprzestawać na studiach I lub II stopnia. Zazwyczaj są one wyłącznie wstępem do interesującej cię dziedziny. Specjalistyczną wiedzę, umiejętności, a także kwalifikacje możesz zdobyć, zapisując się na podyplomówkę. W tym artykule bierzemy pod lupę zalety takich studiów pedagogicznych i dostępne kierunki.
Studia pedagogiczne – co warto o nich wiedzieć o edukacji podyplomowej?
Podyplomowe studia pedagogiczne (https://studia-pedagogiczne.pl/) są często niezbędne, aby móc wyspecjalizować się w wąskiej dziedzinie tej branży. Ich dużą zaletą jest szeroki wybór dostępnych kierunków, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem ścieżki zgodnej ze swoimi planami zawodowymi. Studia pedagogiczne trwają od 2 do 4 semestrów, a niektóre z nich wymagają dodatkowej realizacji praktyk.
Dlaczego warto zapisać się na podyplomówkę? Studia pedagogiczne:
- pomagają w usystematyzowaniu dotychczasowej wiedzy i zdobyciu tej nowej, razem z umiejętnościami niezbędnymi do wykonywania określonego zawodu,
- umożliwiają uzyskanie kwalifikacji, bez których nie można ubiegać się o konkretne stanowiska w branży edukacyjnej (dotyczy wybranych kierunków o charakterze kwalifikacyjnym),
- zwiększają twoją konkurencyjność na rynku pracy oraz szanse na awans albo podwyżkę,
- pozwalają się przebranżowić, ponieważ podyplomówka nie jest zarezerwowana wyłącznie dla słuchaczy z przygotowaniem pedagogicznym (wyjątkiem są kierunki kwalifikacyjne).
Co możesz studiować na podyplomówce? Kierunki studiów pedagogicznych
Jak wspomnieliśmy już wcześniej, oferta podyplomowych studiów pedagogicznych jest dość szeroka i różnorodna. Na liście dostępnych kierunków, którymi warto się zainteresować, znajdziesz między innymi bibliotekoznawstwo, doradztwo zawodowe, organizację i zarządzanie oświatą czy metodykę nauczania. Możesz też wybrać studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej – oligofrenopedagogikę, surdopedagogikę czy tyflopedagogikę. Wśród kierunków znajdziesz również te z zakresu terapii, wczesnego nauczania języka obcego, integracji sensorycznej, nauczania konkretnego przedmiotu czy studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli przedmiotów zawodowych.
Gdzie się zapisać na studia pedagogiczne?
Jeśli interesują cię podyplomowe studia pedagogiczne, to nie musisz rezygnować z życia prywatnego czy pełnego etatu w pracy. Zamiast tego warto rozważyć rekrutację na kierunek prowadzony online, np. przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Możliwość edukacji przez internet ma wiele zalet – możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, dopasować plan nauki do swoich możliwości czasowych, a nawet podróżować i studiować jednocześnie.
Dodatkowo studia pedagogiczne online to także nieustanny dostęp do platformy e-learningowej, na której czekają materiały opracowane przez doświadczonych wykładowców. A to wszystko w połączeniu z długą listą dostępnych kierunków obejmującą studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej, logopedii i nie tylko.