Jakie ubezpieczenie dla przedsiębiorców?

Prowadzenie własnej firmy, nawet najmniejszej, daje wiele satysfakcji. Gdy jesteśmy „na swoim”, podejmujemy ważne decyzje, rozwijamy własny biznes, zyskujemy wiele satysfakcji i mamy poczucie niezależności. Pierwsze sukcesy napędzają nas do dalszego działania i motywują do rozwoju swojej przedsiębiorczej drogi. W tej codziennej gonitwie powinniśmy jednak pamiętać, jak wiele zależy od stanu naszego zdrowia. Jak wiele może się zmienić w jednej chwili. Jak zabezpieczyć się na taką pesymistyczną wizję? Dobrym ubezpieczeniem NNW.

NNW dla przedsiębiorców i nie tylko.

NNW dla przedsiębiorców

Ubezpieczenie NNW Indywidualne to przydatne rozwiązanie dla właścicieli małych firm czy osób, które pracują na umowie B2B. W obliczu takiej sytuacji zawodowej ogromna ilość spraw jest na naszej głowie. Prowadząc własną firmę czy na tzw. samozatrudnieniu podejmujemy wiele decyzji, samodzielnie rozliczamy koszty własnej pracy, umiejętnie planujemy urlopy. Ale przedsiębiorczość to również konieczność wyboru odpowiedniego ubezpieczenia. Takiej poduszki bezpieczeństwa, która zamortyzuje nasz upadek. W przypadku NNW ten upadek może mieć znaczenie dosłowne. To polisa, która zabezpieczy nas finansowo w obliczu następstw nieszczęśliwych i nieprzewidzianych wypadków.

Więcej informacji na temat możliwości ubezpieczenia dla właścicieli małych firm, samozatrudnionych i wykonujących wolne zawody przeczytasz w artykule: Własna działalność – jakie wybrać ubezpieczenie? Co obejmuje NWW Indywidualne?

Jak przewidywać nieprzewidziane?

Polisa NNW z szerokim zakresem ochrony to najlepsza odpowiedź w sytuacji nagłego, nieszczęśliwego wypadku. Czyli takiego, który wydarzył się z przyczyn zewnętrznych, niezależnych od nas. NNW to ubezpieczenie skutków takich zdarzeń. Mogą być nimi np. uszkodzenie ciała czy problemy zdrowotne tzw. rozstrój zdrowia. Powrót do normalności, pełnej kondycji fizycznej naszego organizmu wymaga wówczas nakładów: czasowego i pieniężnego. Koszty są nieraz tak duże, że każda pomoc jest na wagę… zdrowia i spokoju. W takiej sytuacji przyda się właśnie NNW Indywidualne. Takie rozwiązanie daje całodobową ochronę w życiu prywatnym i zawodowym, bez względu na to, gdzie akurat przebywamy. Wsparcie finansowe w obliczu wypadku jest bezcenne. Bo kto by chciał oszczędzać na zdrowiu.

W jakich sytuacjach pomocne będzie NNW Indywidualne?

NNW Indywidualne w podstawowym zakresie to świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz poważnego urazu po nieszczęśliwym wypadku. Wysokość tych świadczeń można sprawdzić w tabelach: trwałego procentowego uszczerbku na zdrowiu i poważnych urazów, które zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). To z nich wyczytamy, jaki procent sumy ubezpieczenia stanowi konkretny uszczerbek czy uraz. Warto z tymi dokumentami zapoznać się przed zawarciem polisy. Przejrzeć je można podczas poszukiwania najlepszej polisy NNW na stronach internetowych ubezpieczycieli. Przy opisach produktowych zazwyczaj znajdują się dokumenty takie jak OWU czy wspomniane tabele. Sprawdź na: https://www.compensa.pl/

Trwały uszczerbek a poważny uraz.

Trwały uszczerbek dotyczy uszkodzeń ciała, zaburzeń jego ważnych funkcji. Przykład? Uszkodzenie kręgosłupa, złamanie ręki czy nogi, zwichnięcia stawów. Poważny uraz wiąże się z kolei z utratą części ciała lub upośledzeniem działania organizmu. Przykładem może być utrata słuchu czy wzroku (także kończyny), porażenie czy niedowłady. Rodzaj tych urazów przekłada się na procentową wysokość sumy ubezpieczenia.

Jak wybrać odpowiedni zakres ochrony ubezpieczenia NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w ofercie Compensy daje wiele możliwości rozszerzenia zakresu ochrony. Wśród nich są takie świadczenia po nieszczęśliwym wypadku jak m.in.:

  • zasiłek dzienny przy niezdolności do pracy  lub nauki (krótkotrwałej, do 100 dni) po nieszczęśliwym wypadku
  • pomoc w sytuacji, gdy wypadek wymusi zmianę kwalifikacji zawodowych (np. zwrot kosztów szkoleń).

Oba rozszerzenia z pewnością przydadzą się osobom prowadzącym własny biznes, przedsiębiorcom czy przedstawicielom wolnych zawodów. Polisa NNW zapewni również zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, operacji plastycznych po nieszczęśliwym wypadku czy świadczenie w przypadku poważnego zachorowania (np. paraliż, udar, zawał serca, nowotwór złośliwy). W przypadku niepełnosprawności będącej skutkiem nieszczęśliwego wypadku, możemy liczyć na wsparcie finansowe. Przyda się w obliczu konieczności dostosowania mieszkania do nowych ograniczeń związanych z poruszaniem się. Taką polisę można również rozszerzyć o OC w życiu prywatnym, które będzie pomocne po wyrządzenia szkody innej osobie. Szkody osobowej lub rzeczowej. Warto sprawdzić wszystkie możliwości rozszerzenia ochrony poza podstawowym świadczeniem z tytułu trwałego uszczerbku i poważnego urazu.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię