Marketing prawniczy, czyli jak wzbudzić zaufanie klienta bez reklamowania swoich usług

Dla przedstawicieli bardzo wielu branży jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia firmy jest jej reklama. Poprzez możliwość wychwalania swoich usług w Internecie udaje nam się przekonać kupującego, że to właśnie tutaj powinien zainwestować on swoje pieniądze. Nie każdy zawód umożliwia jednak stosowanie takich praktyk, a jednym z nich będzie np. prawnik. Otwierając własną kancelarię należy mieć tego świadomość. 

Marketing prawniczy nie jest oczywiście zupełnie niemożliwy, ale wymaga trochę bardziej delikatnych działań, które trzeba zawczasu dobrze przemyśleć. Jesteśmy oczywiście w stanie zadbać o to przy użyciu własnej wiedzy, ale warto także zastanowić się nad skorzystaniem z usług osób, które mają o tym większe pojęcie.  

Jakie działania obejmują marketing prawniczy? 

Jeżeli nie możemy bezpośrednio zachwalać efektów swojej pracy to warto zaprezentować je w inny sposób. Tutaj idealnie sprawdzi się zwyczajne informowanie o dotychczasowych sukcesach, które same w sobie pokażą klientowi, że warto nam zaufać. Można więc umieszczać na swojej stronie referencje oraz opisywać sprawy, które udało nam się skutecznie doprowadzić do końca. 

Ogólne udzielanie porad i wskazywanie sposobów radzenia sobie z problemami prawnymi wskaże odbiorcy, że znamy się na swojej profesji. Wielu z nich właśnie w ten sposób trafi na naszą stronę i być może zostanie tam na dłużej. Dobrym pomysłem może być także udzielanie porad na innych stronach, które w ten sposób w jakimś stopniu zareklamują również nasze usługi. 

Obecnie dużo osób decyduje się nawet na tworzenie materiałów wideo, w których również wypowiadają się na różne kwestie związane z obszerną tematyką prawniczą. W ten sposób klient może szybko uzyskać interesującą go informację i od razu dowiaduje się, że ta konkretna osoba ma na ten temat dużą wiedzę – a to może go zachęcić do dalszej współpracy. 

Czego lepiej nie robić? 

Nie możemy jednak zapominać o tym, że zawód prawnika musi wzbudzać zaufanie i kojarzyć się przede wszystkim z prostotą i rzetelnością. Klient chce być w późniejszym czasie reprezentowany przez kogoś, kto ma świadomość powagi sytuacji i nie podejdzie do tematu lekkomyślnie. Dlatego też warto zrezygnować z użycia na swojej stronie bardzo jaskrawych kolorów, dużej ilości grafik czy wymyślnych czcionek. W ten sposób zamiast udowodnić swój profesjonalizm – udowadniamy tylko nasze zdolności w projektowaniu strony, które mogą wywołać skutek odwrotny do oczekiwanego. Dlatego warto to zlecić specjalistom. Jedną z polecanych firm jest https://simpliteca.com, która prowadzi marketing dla wielu kancelarii w całej Polsce. 

Ostatnie Wpisy

Jak skutecznie pomóc sobie na egzaminie?

Egzaminy to czas, kiedy uczniowie są podatni na stres jeszcze bardziej, niż kiedykolwiek. Wtedy też bardzo często zapominają tego, czego się nauczyli...

Zakłady bukmacherskie STS z kodem promocyjnym na 25 zł

Świat zakładów bukmacherskich regularnie się powiększa, oferując graczom coraz to dogodniejsze warunki obstawiania w swoich ulubionych dyscyplinach. Jeden z wiodących bukmacherów na...

Jak wypozycjonować stronę w Google?

SEO ma przełożenie na sukces w internecie, dlatego warto wiedzieć jak wypozycjonować stronę. Sprawdź jak to zrobić!

Jak wyposażyć biznes gastronomiczny?

Wilk do mielenia mięsa to obowiązkowy element wyposażenia kuchni w większości lokali gastronomicznych, a także w wielu domach prywatnych. Na co zwrócić...

Marketing prawniczy, czyli jak wzbudzić zaufanie klienta bez reklamowania swoich usług

Dla przedstawicieli bardzo wielu branży jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia firmy jest jej reklama. Poprzez możliwość wychwalania swoich usług w Internecie udaje...

Przeczytaj również

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię