Materace dostępne w Sosnowcu – jakie są najbardziej popularne?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Warto przed wyborem konkretnego modelu przyjrzeć się ich poszczególnym cechom. Poniżej wskazano kilka popularnych modeli, które dobrze sprawdzą się nawet bardzo wymagającym użytkownikom.

Dobry materac dla zdrowego snu

Dbając o higienę snu, dbamy tak naprawdę o nasze zdrowie. Wystarczy być niewyspanym przez kilka dni, aby odczuć jak ubytek snu odbija się na naszym samopoczuciu. Nie wystarczy jednak spać podręcznikowe 8 godzin, aby sen był naprawdę efektywny. Istotne znaczenie ma tu spełnienie także innych warunków. Po pierwsze, należy zadbać o odpowiednie warunki w sypialni – musi być ona wywietrzona, dobrze wentylowana przez całą noc, a także wyciszona i zaciemniona w takim stopniu, żeby zanieczyszczenia dźwiękowe i świetlne nie utrudniały nam wypoczynku. 

dobry-materac-to-dobry-sen

Zadbać należy także o ogólny stan organizmu. Znaczenie ma to, czy zmagamy się z jakąś chorobą, czy odczuwamy wysoki poziom stresu, czy nasza gospodarka hormonalna jest prawidłowa. Jeśli jednak wszystkie te czynniki są spełnione, a w dalszym ciągu budzimy się obolali, zmęczeni – przyczyną może być niedopasowany lub zużyty materac. Wpisując w wyszukiwarkę hasło takie jak “Kielce materace” znajdziemy strony internetowe, na których szeroki wybór zróżnicowanych modeli pozwoli nam z łatwością znaleźć idealny materac. Warto celować w marki z najwyższej półki takie jak Hilding – to one są gwarancją tego, iż model będzie odpowiednio dopasowany i posłuży nam przez długie lata.

Najpopularniejsze materace

Wybierając materac warto przyjrzeć się najpopularniejszym modelom. Cieszą się one renomą użytkowników, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Jeśli robimy zakupy w mieście Sosnowiec, materace warto zobaczyć na żywo w jednym z salonów. Można też skorzystać z opcji online i kupić wygodnie wybrany model z dostawą do domu. 

Wśród najbardziej popularnych modeli znajdziemy na przykład materac Hilding Melody. Należy on do materacy twardszych, idealnych dla osób o podwyższonej wadze. W jego wkładzie umieszczono lateks, który podwyższa twardość materaca, nie odbierając mu przy tym sprężystości i elastyczności. Dużą popularnością cieszą się też materace z matą kokosową, która nadaje sztywności całej konstrukcji, ale jest przy tym niezwykle przewiewna. Kokos i lateks często łączy się w materacach dla uzyskania najlepszego efektu. Wspomniane materace sprawdzą się nie tylko w przypadku osób o podwyższonej wadze, ale także każdemu kto lubi spać na twardszym podłożu.

Materace z lateksowym wkładem cieszą się także dużą popularnością z powodu swoich właściwości antybakteryjnych. Są znakomitym wyborem dla astmatyków, alergików, osób o skórze atopowej.

Jednymi z najpopularniejszych materacy są też modele wykorzystujące technologię Multipocket. Szczególnie często decydują się na nie pary. Gęste rozmieszczenie niewielkich sprężynek sprawia, że materac nie przenosi drgań, dlatego też jeżeli jeden z partnerów wierci się lub wstaje w nocy, nie będzie wybudzać drugiego.

Często wybierane są także materace piankowe z 7 strefami podparcia. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Hilding Rumba. Zastosowano w nim dwa rodzaje pianek. Pianka termoelastyczna sprawia, że materac w idealny sposób dopasowuje się do krzywizn ciała, pianka wysokoelastyczna natomiast niweluje poczucie zapadania się we wkład. 7 stref twardości pozwala na uzyskanie podparcia zindywidualizowanego względem potrzeb poszczególnych partii ciała.

Wybierając materac zastanówmy się nad naszymi potrzebami i pamiętajmy – odpowiedni model to nie tylko komfort, to także higieniczny i zdrowy sen.

Ostatnie Wpisy

Spokojny powrót z home office do biura

Pandemia koronawirusa skłoniła wielu pracodawców do udzielenia swoim pracownikom pozwolenia na wykonywanie zadań w trybie home office. Jednak czas największego kryzysu powoli...

Nowy telewizor – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Planujesz zakup nowego telewizora? Którym parametrom przyjrzeć się przed podjęciem ostatecznej decyzji? O czym pamiętać przed zakupem? Jak wybrać...

Przewodnik po meblach biurowych dla początkujących

Aranżując nowo wynajęte biuro szefowie i menedżerowie muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie cele są stawiane przed taką przestrzenią. Czy biuro służyć...

Wzorniki kolorów – czym są i jak z nich korzystać

Produkty takie jak farby, tynki czy wykładziny występują w wielu barwach i odcieniach. By zaprezentować klientom ofertę szybko, profesjonalnie i skutecznie, warto...

Co wybrać: laptop czy komputer stacjonarny na prezent?

Wybór prezentu, niezależnie od okazji, bywa trudny i może przysporzyć trochę kłopotów. Jeśli jednak ma być on nie tylko fajny, ale i...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię